Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 33

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Thajsko obdrželo své první Strykery First Stryker Delivery Puts US-Thailand Military Ties into Focus The transfer of th...
Video z prohlídky interiéru Avro Lancaster MK.VII NX611 'Just Jane'
https://www.youtube.com/watch?v=BZtmG-vTxYY
Duke - Komentář v B-2 Spirit
Youtube: B2 COCKPIT TOUR & AERIAL REFUELING
U.S. Clears Sale of F-16 Jets to Taiwan https://freebeacon.com/national-security/u-s-clears-sale-of-f-16-jets-to-taiwan...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 29. 7. 2012 12:01 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Lothar Debes

SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen SS

Lothar Debes

14.3.1898, Eichstatt
14.7.1960, Osnabrück

NSDAP-Nr. 240.110 (1.5.1930)
SS-Nr.: 278.953 (1.3.1937)

SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS: 30.1.1944
SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS: 21.6.1942
SS-Oberführer: 9.11.1941
SS-Standartenführer: 1.1.1940
SS-Obersturmbannführer: 11.9.1938
SS-Sturmbannführer: 1.3.1937
Hauptmann: 1918
Oberleutnant: 18.9.1915
Leutnant: 27.1.1912

Befehslhaber der Waffen-SS Italien: 21.6.1944 - 5.1945
Befehlshaber der Waffen-SS Ost (Krakow): 15.6.1944 - 21.6.1944
Velitel 6. SS-Gebirgs Division Nord: 12.11.1943 - 5.1944
Velitel 10. SS-Panzer Grenadier Division Karl der Grosse (Panzer Division Frundsberg): 15.2.1943 - 12.11.1943
Velitelský kurz Panzerschule, Wunsdorf: 1.1943
Velitel SS-Junkerschule Bad Tölz: 10.8.1942 - 15.2.1943
Velitel SS-Infanterie Regiment 9: 22.2.1942 - 1.8.1942
Velitel jednotky v 2. SS-Infanterie Brigade: 1.1.1942 - 22.2.1942
Velitel SS-Junkerschule Braunschweig: 1.1.1940 - 1.1.1942
Instruktor SS-Junkerschule Braunschweig: 1937 - 1.1.1940
Dopravní velitelství Brusel a Berlin: do 18.10.1918
223. Infanterie Division: 27.9.1916 - 1918
Náčelník štábu 18. Armee-Korps: 24.6.1916 - 27.9.1916
Velitel 5. Kompanie, Infanterie Regiment Prinz Ludwig Ferdinand: 18.9.1915 - 24.6.1916
Nassau Pionier Battailon Nr. 25, poté Infanterie Regiment Prinz Ludwig Ferdinand: 8.1914 – 18.9.1915
Oblastní velení Siegen a Hanau: 1913 – 1914
Kriegsschule Danzig: 1911 - 1912
Nassau Infanterie Regiment Nr. 88: do 1913
Infanterie Regiment Prinz Ludwig Ferdinand: do 10.1.1911

1914 Železný kříž II. třídy
1914 Železný kříž I. třídy
Spona k Železnému kříži II. třídy
Spona k Železnému kříži I. třídy
Útočný odznak pěchoty
Medaile za tažení na východní frontě
Německý kříž ve stříbře: 7.2.1945
Kříž za zásluhy II. třídy s meči
Odznak za zranění 1918, černý
Čestný kříž
SS čestný meč
SS čestný prsten

Debes se narodil v Eichstattu, ve středních Frankách. Bojoval v 1. světové válce a získal Železný kříž. 1. května 1930 vstoupil do NSDAP. 1. března 1937 vstoupil do SS. Do roku 1942 velel SS-Junkerschule Braunschweig. Poté byl do února 1942 přidělen k 2. SS Infanterie Brigade. Pak převzal do února 1943 velení SS-Junkerschule Bad Tölz. 15. února 1943 převzal velení 10. SS Panzer Grenadier Division Frundsberg. V lednu 1944 převzal velení 6. SS Division Nord do června 1944. Zbytek války strávil na administrativních postech. Zemřel v Osnabrücku.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.září 1410 – Zikmund Lucemburský byl zvolen některými kurfiřty římským králem. Zbytek kurfiřtů (včetně českého krále Václav IV.) však zvolili 1.10.1410 králem moravského markraběte Jošta, Zikmundova bratrance.

20.září 1187 zahájil Saladin obléhání Jeruzaléma