Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 8. 8. 2012 15:04 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Peter Hansen

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS

Peter Hansen

30.11.1896, Santiago de Chile
23.5.1967, Viersen

NSDAP-Nr.: 2 860 864 (4.1933)
SS-Nr.: 129 846 (4.1933)

 

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS: 30.1.1942
SS-Oberführer: 13.12.1940
SS-Standartenführer: 19.10.1939
SS-Obersturmbannführer: 1.6.1939
Major: 1939
Hauptmann: 15.8.1935
SS-Untersturmführer: 30.1.1935
SS-Obertruppführer: 10.7.1934
SS-Oberscharführer: 20.4.1934
SS-Scharführer: 24.2.1934

Náčelník štábu XVIII. SS-Armee-Korps: 5.2.1945 - 8.5.1945
Artilleriekommando (Arko) I. SS-Panzer-Korps: 11.1944 - 2.1945
Arko III.(germ)SS-Panzer-Korps: 10.7.1944 - 22.8.1944
Velitel Milizia Armata Polizei (později 29. Waffen-Grenadier-Division der SS {italienische Nr.1}): 2.10.1943 - 1.5.1944
SS-Verfügungstruppe: 1.6.1939
Velitel II. Abteilung, Artillerie Regiment 50: 1.1939 - 1.6.1939
Velitel schwere Artillerie Abteilung, Artillerie Regiment 50 (Leipzig): 1937 - 1.1939
Velitel baterie, Leipzig, Naumburg a Meissen: 15.8.1935 - 1937
SS-Obrabschnitt Mitte: 4.1933 - 8.1935

1939 spona k Železnému kříži I. třídy: 1939
1939 spona k Železnému kříži II. třídy: 1939
1914 Železný kříž I. třídy
1914 Železný kříž II. třídy
Kříž za zásluhy I. třídy bez mečů
Kříž za zásluhy II. třídy bez mečů
Odznak za zranění 1918, černý
Útočný odznak pěchoty, stříbrný
Pamětní medaile 1.10.1938 a spona Pražský hrad
Pamětní medaile 13.3.1938
Wehrmacht služební odznak 25 let
Německý jezdecký odznak, stříbrný
Čestný meč SS
Čestný prsten SS
Kříž svobody 1. třídy (Finsko)

Peter Hansen se narodil 30.11.1896 v Santiago de Chile a 1.9.1914 vstoupil jako Fahnenjunker do 4. Kgl. Sächsischen Feld-Artillerie-Regiment 48. Zde byl v roce 1916 povýšen na Leutnanta. Zůstal u svého pluku během války a byl několikrát vyznamenán. Po válce vstoupil do Freikorpsu v Oberkommando des Grenzschutzes Nord a po zranění pracoval ve štábu Majora Freiherr von Fritsche. Jako Oberleutnant byl převzat do Reichswehru, ze kterého byl po krátkém čase propuštěn. Od dubna 1933 do srpna 1935 byl u SS-Oberabschnitt Mitte a dosáhnul tam hodnosti SS-Obersturmbannführer. V roce 1935 byl reaktivován jako velitel baterie v Naumburgu, Lipsku a Míšni a poté se stal velitelem schwere Artillerie-Abteilung 50. 1.6.1939 obdržel jako Major příkaz k ustavení SS-Artillerie-Regiment, který se stal součástí SS-Verfügungstruppe. Výstavba probíhala ve spolupráci s Heeresartillerie-Schule Jüterbog a byla dokončena šest týdnů po vypuknutí války. Hansen se stal prvním velitelem pluku, který byl nasazen v řadách Panzer Division Kempf. Od 25.2.1943 do května 1943 byl velitelem 15. Waffen Grenadier Division der SS (lettische Nr.1). 2.10.1943 převzal velení Milizia Armata Polizei, ze které byla později ustavena 29. Waffen-Grenadier-Division der SS italienische Nr. 1). 10.7.1944 byl jmenován Artilleriekommandeur des III. (Germ.) Panzerkorps a v listopadu 1944 převzal stejný post u I. (germ.) Panzerkorps. 5.2.1945 se stal náčelníkem štábu XVIII. SS-Armeekorps pod Paulem Haussere. Zakladatel dělostřelectva Waffen-SS zemřel 23.5.1967 ve Viersenu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.srpna 1943 došlo ke vzpouře vyhlazovacím táboře Treblinka. Přibližně 300 vězňům se podařilo uprchnout.

2.srpna 1465 – Nový papež Pavel II. obnovil půhon vůči českému králi Jiřímu z Poděbrad. To znamenalo, že se musel do 180 dnů dostavit před římský kuriální tribunál, jinak mu hrozilo vyhoštění z církve, jak se také 23.12.1466 stalo.

Translate