Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 26

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 9. 8. 2012 11:06 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Richard Jungclaus

SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei / SS-Obersturmführer der Reserve

Richard Jungclaus

17.3.1905, Freiburg
14.4.1945, zabit v boji, Sadovice, Jugoslávie

NSDAP-Nr.: 305.661 (1930)
SS-Nr.: 7.368 (29.4.1931)

Degradován na SS-Obersturmführer der Reserve: 16.9.1944
SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei: 9.11.1943
Generalmajor der Polizei: 30.7.1943
SS-Brigadeführer: 20.4.1942
SS-Obersturmführer der Reserve: 8.1941
SS-Oberführer: 20.4.1941
SS-Untersturmführer der Reserve: 5.1940
SS-Oberscharführer der Reserve: 1.1940
SS-Standartenführer: 12.9.1937
SS-Obersturmbannführer: 9.11.1936
SS-Sturmbannführer: 20.4.1935
SS-Sturmhauptführer: 1.10.1932
SS-Sturmführer: 29.4.1931

7. SS-Freiwilligen Gebirgs Division Prinz Eugen: 1944 - 14.4.1945
Militärbefehlshaber (?) in Belgien-Nordfrankreich: 8.1944 - 16.9.1944
HSSPF Belgien-Nordfrankreich (Brusel): 1.8.1944 - 16.9.1944 (byl degradován za propuštění 600 politických vězňů)
SS poradce u vlámských SS: 4.1942 - 8.1944
SS poradce u holandských SS: 9.1941 - 4.1942
Stab SS-Oberabschnitt Nordwest: 30.1.1942
Regiment Westland, SS-Division Wiking: 6.1941 - 1.10.1941
11. a 4. SS-Totenkopf-Standarte: 5.1940 - 4.1941
SS-Junkerschule Braunschweig: 1.1940 - 5.1940
Führer SS-Abschnitt IV (Hannover): 30.11.1938 - 1.4.1942
Führer 12. SS-Standarte Niedersachsen (Hannover): 1.10.1937 - 14.11.1938
Adjutant náčelníka SS-Hauptamt: 6.1935 - 11.1937
Führer II. Sturmbann / 24. SS-Standarte (Oldenburg): 11.1934 - 6.1935
Führer 1. Sturm / I. / 17. SS-Standarte (Harburg-Wilhelmsburg): do 6.1934
NSDAP a SA: 1930

Kříž za zásluhy I. třídy s meči
Kříž za zásluhy II. třídy s meči
Železný kříž II. třídy
Kříž za zásluhy II. třídy
Služební odznak NSDAP stříbrný a bronzový
SS-služební odznak
SA-sportovní odznak zlatý
Říšský sportovní odznak bronzový
SS čestný meč
SS čestný prsten

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

Translate