Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 25

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Aviator - Komentář v MI-8/-17 Hip
Maďaři v letos v březnu vyřadili své poslední vrtulníky Mil Mi-8, stalo se tak po 52 letech jejich provozování.
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Mám teď rozpracováno dost děl z 1. světové války. Část je i hotová a jen čeká na korekci/zveřejnění.
Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 31. 8. 2012 16:06 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Vyšší velitelství waffen-ss

Befehlshaber der Waffen-SS

Befehlshaber der Waffen-SS Böhmen-Mähren (im Protektorat)

SS-Brigadeführer Karl von Treuenfeld 1.12.1941 – 26.8.1942
SS-Standartenführer Alfred Karrasch 26.8.1942 - ?
SS-Gruppenführer Karl-Friedrich Graf ? – 1.8.1944
Graf von Pückler-Burghauss

Náčelník štábu:

SS-Obersturmbannführer Detlef Harzig 1.8.1944 - ?

Befehlshaber der Waffen-SS Italien

SS-Obergruppenführer Lothar Debes 1.8.1944 - ?

Náčelník štábu:

SS-Standartenführer Eugen von Elfenau 1.8.1944 -

Befehlshaber der Waffen-SS Niederlanden

SS-Obergruppenführer Karl-Maria Demelhuber

11.6.1942 – 1.7.1944

Náčelník štábu:

SS-Standartenführer Adolf Ax 25.4.1944 – 1.8.1944

Befehlshaber der Waffen-SS Nord (poté Norwegen)

SS-Brigadeführer Karl Hermann 19.11.1940 – 30.4.1941

Befehlshaber der Waffen-SS Nordost

SS-Brigadeführer Kurt Knoblauch ? – 7.4.1941
SS-Brigadeführer Karl von Treuenfeld 10.4.1941 – 24.4.1941

Befehlshaber der Waffen-SS Nordwest

SS-Brigadeführer Karl von Treuenfeld 18.1.1941 – 30.4.1941

Befehlshaber der Waffen-SS Ost

SS-Brigadeführer Karl-Maria Demelhuber 19.11.1940 – 24.4.1941

Befehlshaber der Waffen-SS Ostland und Russland Nord

SS-Obergruppenführer Walter Krüger 15.3.1944 – 25.7.1944
SS-Oberführer Gustav Krukenberg 25.7.1944 – 8.8.1944

Befehlshaber der Waffen-SS Russland-Süd

SS-Brigadeführer Karl von Treuenfeld 14.7.1943 - ?

Befehlshaber der Waffen-SS Serbien

SS-Brigadeführer Arthur Phelps 2.1942 – 1.3.1942

Befehlshaber der Waffen-SS Slowakei

SS-Obergruppenführer Karl Pfeffer-Wildenbruch 8.1944 - 1944

Befehlshaber der Waffen-SS Südost

SS-Brigadeführer Karl-Maria Demelhuber 10.4.1941 – 24.4.1941

Befehlshaber der Waffen-SS Ungarn

SS-Obergruppenführer Georg Keppler 1.4.1944 – 20.8.1944
SS-Obergruppenführer Karl Pfeffer-Wildenbruch 30.8.1944 – 11.1944

Náčelník štábu:

SS-Obersturmbannführer Hubert Ritter von Alohinger 1.8.1944 - ?

Befehlshaber der Waffen-SS West (od 1.1941 Nordwest)

SS-Brigadeführer Kurt Knoblauch 23.10.1940 – 18.1.1941
Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

11.května 1386 – Markrabě braniborský Zikmund a markrabata moravská Jošt a Prokop oznámili, že přijímají českého krále Václava IV. za rozhodčího v jejich sporech o statky na hranicích mezi Rakouskem a Moravou a mezi Váhem a Dunajem, o placení všech dluhů a potvrzení darů statků Zikmundovým přívržencům. Václav rozhodl tak, že musí ustat veškeré neshody, dluhy že bude platit manželka Zikmunda Marie Uherská a za statky u Váhu a Dunaje má Marie zaplatit Joštovi 200 000 zlatých. Rozhodčí výrok byl přijat.

Translate