Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 11. 2012 23:40 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, USA, Egypt

Zvrat v Sýrii? Mediální mlha kolem Petraeuse. Ropa a plyn z břidlice. Boření pyramid.

 

Začíná se kolem Sýrie něco dít? Arabské země podpořily nově vytvořenou radu syrské opozice jako zástupce syrského lidu. Vzápětí to udělala Francie a EU. Čili byl tak vytvořen oficiální zástupce syrské opozice, s kterým se dá jednat. Například o podmínkách dodávek zbraní. To je důležité. Vypadá to, že byl učiněn významný krok, ale musí to potvrdit čas. Je na čase. Ze Sýrie uprchlo už tolik lidí, jako v nejhorších dobách války v Iráku. A média a veřejnost to stále nechává chladné. Taky to ukazuje, že tzv. "nemíchání se do jejich záležitosti" nás před "přistěhovalci" neuchrání. A Británie už prý začala s výcvikem syrské opozice. Možná, že se události urychlí. Prý to chtějí britové "vyřešit" teď, aby nemuseli uporchlíci prchat ze země v zimních měsících.

Petraeusova aféra dostihla i současného velitele vojsk v Afghánistánu generála námořní pěchoty Allena. Prý poslal 30 000 stran mailů během dvou let té paní, které vyhrožovala Petraeusova milenka. Nevím kolik stran a jak velkých napíše člověk za 2 roky, ale zřejmě to není tak důležité, protože to takový průšvih není. Allen se cítí nevinen, Obama se ho zastává. Ale asi mu to uškodí. Ono to vypadá, jakoby se kolem amerických generálů točily ženy a sváděly je. No proč ne. Americký voják má ve společnosti jiné postavení než ten náš. V USA jsou vojáci stejné hvězdy jako u nás třeba hokejisti a fotbalisti. Takže je to možné, že mají své fanynky. 

Teď něco serioznějšího. Do roku 2030 se mají díky těžbě z břidlic stát USA největším vývozcem ropy a plynu na světě. Ne dovozcem, ale vývozcem. Myslím, že je uklidňující vědět, že ropa a plyn budou v USA a Západ nemusí být závislý na Rusech nebo národech Blízkého východu. Velké zásoby břidlice mělo mít i Polsko, ale skončilo to poněkud trapně, když se ukázalo, že odhad byl špatný o desetinnou čárku, takže pro Poláky velké zklamání. Ta břidlice má být i v Česku, ale příslušný krajský hejtman z řad ČSSD průzkum v tomto směru zakázal z důvodu ochrany přírody.

Proč je dobře, že tyto suroviny budou i v USA. I když v Egyptě ropa není, dění v této zemi oblasti, kde je ovlivňuje. A nějaký islamista chce bořit pyramidy a sfingu, stejně jak ničili takové vzácné památky Talibánci. Pyramidy, které přežily tisíce let všechny politické i přírodní pohromy nepřežijí řádění islamistů? Pokud by v Egyptě došlo k poškození takových hodnot, čekalo by Egypt to, co teď prožívá Afghánistán. Bohužel nějaká forma něčeho takového není zcela vyloučena, i když si myslím, že boření pyramid je spíš takové islamistické scifi. Ale aspoň je vidět, jací to jsou vymaštěnci.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

Translate