Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 27

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.
Chtělo by to článek doplnit fotkami a rozdělit na více odstavců, aby byl lepší a atraktivnější ke čtení.
Wildblood - Komentář v MI-24 HIND
Czech Air Force Mil Mi-24E Hind @ Sanicole Airshow

ZPRÁVY

Zveřejněno: 28. 9. 2013 21:07 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, Írán a Keňa

OSN schválila rezoluci o Sýrii mnichovského typu - Rusko vyhrálo. Veleslavný mír mezi USA a Íránem. Globální teroristická bitva v Nairobi.

OSN schválila rezoluci o Sýrii. Všimněte si několika skutečností. Ačkoliv Rusko trvá na tom, že chemické zbraně použili povstalci, nikoliv Asad, jedním dechem souhlasí s rezolucí, která nařizuje chemické odzbrojení Asada, nikoliv povstalců. To jasně ukazuje, že Rusům jde jen o dosažení maximálně možného na politické a propagandistické rovině a ne o nějakou pravdu. A je nutno uznat, že se jim opravdu podařilo dosáhnout hodně. Přestože, rezoluce nařizuje chemické odzbrojení Asada, nejmenuje jej jako viníka chemických útoků. Rezoluce tedy opravdu nepopisuje pravý stav věcí, je to čirý výsledek toho, na čem se dohodly velmoci v kuloárech OSN. A to bez Asada i bez syrských povstalců.

Nejdůležitější ovšem je, že rezoluce jako sankci proti Asadovi, pokud by ji nedodržel, stanovuje "jednání o další rezoluci". To je naprosto směšné. Asad musí skákat radostí do stropu, protože když použije chemické zbraně, to nejhorší, co se může stát je, že se celá situace bude opět opakovat znova. A pokud by to udělal, rezoluce prakticky minimalizuje nebezpečí zásahu ze západu za použití chemických zbraní bez projednání v OSN, protože by to bylo přímé porušení rezoluce OSN. Když Bush napadl v roce 2003 Irák, bylo to sice bez mandátu OSN, ale OSN v té době požadovala likvidaci iráckých zbraní hromadného ničení a k možnostem intervence do Iráku se nevyjadřovala. To znamená, že Bush OSN spíš ignoroval. Nyní je však situace kolem Sýrie právně upravena tak, že kdyby Asad použil chemické zbraně a Obama by jej za to bombardoval, byl by Obama ten horší, protože by přímo šel proti OSN. A je jasné, že by to Obama nikdy neudělal. 

Proto, ať si Obama říká, co chce a ať si třeba stokrát prohlásí, že vyhrál, tak pravdu má Lavrov, který říká, že vyhrálo Rusko. Vyhrálo na plné čáře. Historické paralely vždycky kulhají, ale z výš zmíněných důvodů mi připadá rezoluce OSN trochu podobná Mnichovské dohodě.

Poprvé od svržení Šáha si spolu telefonovali americký a íránský prezident. No a co? Nastává snad nová epocha? Ani náhodou. Bylo to telefonát dvou kecálků. Jeden neumí nic jiného než pronášet vzletné projevy a dělat symbolická gesta, druhý je zase prohnaný diplomat, který dovede využit ješitnost svého protivníka. Dokud se nestane opravdu něco podstatného, tak to co se děje v tzv. sbližování je íránský způsob jak využit Obamovy iracionální touhy stát se světovým zvěstovatelem míru ve svůj prospěch. Íránci viděli, jak snadno Rusové vyšachovali Obamu v otázce chemických zbraní v Sýrii. Proč by se tedy nepokusili dosáhnout toho samého v otázce svých zbraní jaderných?

Pamatujete si na výraz globální válka proti terorismu? Anglicky Global war on teror nebo jak říkali kdysi američtí představitelé a odborníci, kteří milují zkratky "GWOT“? Obama tento výraz zakázal používat, považuje ho za politicky nekorektní. Ze slov "globální válka" a "terorismus" musí jasně jít do mdlob. Každopádně tahle GWOT bez ohledu na Obamovo přání pokračuje.

Důkazem budiž teroristický útok v Keni. Toho se kromě somálských teroristů zúčastnili i další mezinárodní džihádisté včetně západních konvertitů. Prostě "mezinárodní sebranka". A okolnosti tomu chtěly, že i na druhé straně barikády nebyly jen keňské bezpečnostní složky, ale i ozbrojenci z různých zemí.

Mluví se například o bývalém členovi britských SAS, který se hrdinsky několikrát vrátil do obchodního centra a vyvedl odtud 100 lidí. Jen se mně zdá, že je dost divná náhoda, že bývalý člen SAS byl zrovna na místě útoku. Jestli to nebyl nějaký kontraktor nebo aktivní člen SAS, který sloužil pololegálně jako poradce u keňských jednotek, protože Keňa je hlavní silou, která vyslala své vojáky do Somálska a je nyní nepřímo podporovaná západními silami, například ve smyslu poradců, speciálních jednotek nebo bezpilotních letadel. Prostě ve stylu nového vedení války, jak jsem o něm psal v minulém článku.

S tohoto důvodu byli u zásahu v Nairobi ještě další agenti CIA, MI6 nebo SAS, informace jsou nepřesné. Ale co se ví určitě, že tam byli Izraelci. Nemělo jít o ucelenou vojenskou jednotku, ale jednotlivé poradce, stejně jako v případě západních zemí. Izrael Keni poskytuje výcvik a zbraně, stejně jako další západní země. Keňa za to bojuje místo západních pravidelných armád v Somálsku proti islamistům. Převzala tak těžiště války od Etiopie.

Opět je vidět jak je pro teroristy jednoduché upoutat pozornost. Stačí pár fanatiků s kalašnikovy, kteří se zabarikádují v nějaké budově, kterou je těžko dobýt. Žijeme v nové době a na rukojmí se už nehraje. Teroristé nechtěli držet rukojmí a keňským silám na nich taky nezáleželo. Nedá se s tím však nic dělat. Současným teroristům nejde o přežití a vyjednávání. Rukojmí jsou již předem odsouzení k smrti, stejně jako cestujících v letadlech 11. 9. 2001 a bezpečnostní složky usilují o jejich nejrychlejší potlačení ať to stojí, co to stojí. Stejně jako by dnes unesené letadlo sestřelili.

Teroristé se dopustili na rukojmích mnoha zvěrstev. Vypíchávali jim oči, řezali uši, osekávali jim ruce do tvaru tužky a nutili je ať se "podepíšou", prostě totální hrůza. Přesto se však najdou lidé, kteří se budou rvát za to, aby taková zvěř nesměla být strašena utopením, aby ji nemohly pronásledovat bezpilotní letadla a aby nemohla být odposlouchávaná.

Setkání s objekty jejich obhajoby bych však nepřál ani těmto hlupákům.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.března 1731 zemřel F. M. Brokof, představitel českého barokního sochařství

Translate