Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 18

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 6. 2012 19:39 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Politika

Eurofotbal 2012 apolitický?

18.4.07 UEFA svěřila Ukrajině a Polsku/PL organizaci Eurofotbalu 2012. Oba státy se zavázaly vylepšit svoji hostitelskou infrastrukturu a ozdravit situaci ve svých národních fotbalových federacích, třebaže tyto země nestíhají plnit své sliby od doby, kdy padla berlínská zedˇ.

Podle vyjádření prezidenta UEFA Michel Platiniho, organizaci Euro 2012 v Polsku a  na Ukrajině provázely podle očekávání defraudace financí přidělených na výstavbu stadionů, klientelismus, a podvody kolem hotelů a ubytování.

Náklady na výstavbu stadionů v obou zemích, v době kdy EU prochází finanční krizí, narostly v důsledku nejrozličnějších okultních oficiálních a polooficiálních  „komisí“, které si z balíku financí na stadiony  srážely  své „ náklady“ , do obludných 2.3 mld euro .

Platini odsoudil masově organizovanou prostituci kolem hotelů a stadionů, neschopnost organizátorů  zajistit bezpečnost kolem stadionů, které jsou v obložení hord, připravených vzít je útokem …

Platini rovněž kritizuje Varšavu a Kyjev za to, že přihlížejícím fandícím „drsňákům“  povolují konzumovat na stadiónech alkoholické moky, které zvyšují jejich agresívní nacionalismus a nenávistnou záštˇ vůči protivníkovi, takže se fotbalový sen mnohdy mění v noční můru …

US agentura AP 9.6.012 informovala, že UEFA po shlédnutí filmových záběrů, kdy ruští fanoušci napadli pořadatele na stadionu ve Wroclavi, z nichž 4 byli hospitalizováni (12 hlavních útočníků policii zmizelo) , formálně obvinila z odpovědnosti za výtržnosti ( mj. zakázaná  pyrotechnika a nelegální nacionalistické prapory)  a agresivitu ruských fanoušků kopajících do pořadatelů, které srazili k zemi, ruskou fotbalovou federaci, se kterou zahájila disciplinární řízení  …

UEFA rovněž prošetřuje rasistické nadávky vůči českému hráči černé pleti .

Mluvčí ruské fotbalové federace Nikolaj Komarov odmítl obvinění UEFA jakkoliv komentovat.

Ve Wroclavi byli téhož dne zatčeni 4 opilí Rusové, kteří zkopali do bezvědomí dalšího Rusa, k výtržnostem po zápase Rusko-Česko došlo i v ukrajinském Lvově, kde se před zraky policie porvali fanoušci Ruska a fanoušci Ukrajiny, 10 z nich bylo zatčeno.

V roce 08 UEFA pokutovala chorvatskou fotbalovou federaci částkou 19.600 dolarů za chování fanoušků chorvatského týmu , kteří mávali neonacistickými prapory a vyřvávali nacionalistická a rasistická hesla při zápase ve Vídni s tureckým týmem .

Na Putinem „normalizované“  Ukrajině jsou závažně porušována lidská práva , kdy Putinova loutka Janukovyč imituje umlčování Putinových protivníků jejich zatýkáním , mučením ve vazbě, a posíláním na psychiatrickou léčbu, a úsměvně předkládá dohodu  z roku 09 s Ruskem o plynu , podepsanou Tymošenkovou, za největší tragédii na Ukrajině, která ukrajinský lid těžce poškodila a poškozuje, stejně jako , podle názoru Janukovyče, „ nepoddajná protiruská minoritní etnika na západní Ukrajině, nepoddajní novináři , homosexuálové , běženci a žadatelé o azyl „   …

Vedle Tymošenkové, která Putinovi slouží jako ukrajinský Chodorkovskij ( 7 let vězení z roku 011 jistěže nebude posledním trestem) , Janukovyč označil za hrozbu pro Ukrajinu umělá přerušení těhotenství, proto je ženám zakázal .

Nejen Ukrajina, ale i Polsko protestovaly proti plánovanému bojkotu Eurofotbal 2012 ze strany některých evropských prominentních osobností  ( mj. Francois Hollande 24.5.012 vyzval evropské politiky, aby se neúčastnili přinejmenším zahajovacích ceremonií a banketů, aby Eurofotbalu 2012 nebylo zneužito k tacitnímu odkývání rozsudku nad Tymošenkovou a dalšími)  s tím, že jde o „totalitní manýry" z doby studené války, a že sport je  „ apolitický“  -  jak je apolitický, doložila primátorka Varšavy Hanna Gronkiewicz-Waltzová, která obyvatelům Varšavy doporučila, aby oblečení Putinových mládežníků z PutinJugend, kteří na Euro 2012 dorazili v tričkách s bolševickými symboly srpem a kladivem, brali s humorem  …

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.dubna 1941 Čtyři britské torpédoborce zničili v bitvě u Kerkenny konvoj osy skládající se ze tří italských torpédoborců a čtyř německých a jedné italské dopravní lodě. Na palubách lodí se nacházelo 3000 vojáků a zásoby pro jednotky v Africe. V bitvě byly potopeny všechny lodě osy a jeden britský torpédoborec.

16.dubna 1939 vznikl v Londýně Československý výbor ve Velké Británii.

16.dubna 1632 – Bitva na Lechu (Třicetiletá válka – Švédská válka). Švédský král Gustav Adolf se svými spojenci Braniborskem a Saskem zahájil tzv. Švédskou válku, která probíhala v letech 1630-1635. V roce 1630 obsadil pomořanské přístavy a o rok později si vítězstvím v bitvách u Breitenfeldu (17.9.1631), na Lechu a u Lützenu (16.11.1632) získal přístup do habsburské říše. V bitvě u Lützenu však Gustav Adolf padl a jeho nástupce se již nedokázal udržet. Byl drtivě poražen v bitvě u Nördlinegenu (5.-6.9.1634) a vítězství Habsburků vedlo k mírovému řešení. O rok později (?19.5. 1635) se ale do toho vložila Francie a válka opět vypukla.

Translate