Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

AIRSOFT

Zveřejněno: 30. 11. 1999 1:00 Napsal Corporal Allan Morrison
Nadřazená kategorie: AIRSOFT Kategorie: ZBRANĚ

Cybergun Colt Commando XM177 E2 manuální

Tato zbraň je pro francouzskou firmu Cybergun vyrobena v Koreji. Jak je již u Cybergunu zvykem, provedení zbraně je velice povedené. Zbraň je samozřejmě 1:1, dále zde máme realistickou pojistku na uvolnění zásobníku, která stačí jen zmáčknout, pustit a vytáhnout zásobník. Zásobník je plnorozměrový a vejde se do něj padesát kuliček, což je celkem slušné číslo. Vepředu pod muškou je poutko na umístění taktického popruhu, který se však bohužel se zbraní nedodává. Na boku je také realistická pojistka na přepínání režimu střelby. Ten má tři polohy: SAFE, SEMI, AUTO. Přičemž poslední dvě mají stejnou funkci a sice odjištění zbraně a střelba po jednotlivých kuličkách. V poloze SAFE je zbraň zajištěná a neschopná střelby.

Co může dále potěšit, je originální ražení na zbrani i s logem zbrojovky Colt a parádní realistická matová úprava zbraně (zbraň je vyrobena z vysoce kvalitního plastu). Zmiňovat skutečnost, že zbraň má Hop-Up (neregulovatelný), je snad zbytečné. Váha zbraně je 1925 gramů včetně zásobníku. Na konci hlavni je přítomno i krytí záblesku, které je u reálné předlohy snímatelné, zde je však umístěno napevno. Délka zbraně je trojí, protože pažbu můžete vysunout do tří poloh (tzv. teleskopická pažba). Vysunování pažby je snadné a dobře vyřešené. Pod pažbou je páčka na uvolňování čudlíku, která se zmáčkne v zadní části. Páčka svým tahem uvolní čudlík držící pažbu v poloze. Prostým držením páčky a posunutím pažby dostanete požadovanou délku pažby. Délka zbraně s nevysunutou pažbou je 77 cm. Puška s nevysunutou pažbou se hodí na boje v budovách a obecně na boj na krátké vzdálenosti, když potřebujete se zbraní rychle a přesně manipulovat. Zbraň s nevysunutou pažbou se přepravuje lépe než další dvě následující varianty a je také výhodné si pažbu nechat nevysunutou, pokud prcháte před nepřítelem. Délka zbraně se středně vysunutou pažbou je 81 cm. Takto vysunutá pažba je vhodná pro jedince, kterým dělá míření s maximálně vysunutou pažbou problémy. Já osobně středně vysunutou pažbu vůbec nepoužívám. Možná se časem projeví její doposud skryté výhody. Zbraň s maximálně vysunutou pažbou měří 85 cm. Pažba v této poloze je vhodná pro boj na velkou vzdálenost. Dobře se s ní míří, ale zase je poněkud neohrabaná. Já osobně mám nejraději tuto polohu pažby.

V přední části nad koncem pažby je natahovací páka, bohužel z plastu. Tohoto se obávám. Sice zcela instinktivně natahujete zbraň jednou rukou dvěma prsty, ale při neopatrném či zbrklém natažení jedním prstem a následném vychýlení plastové natahovací páky do strany by se mohla páka zlomit či prasknout. Nemělo by se to stát, pokud budete natahovat tak, jak se má, ale jeden nikdy neví. Doporučuji natahovat opatrně a snažit se páku nevychýlit do strany. Po dokončení natáhnutí a nabití kuličky páku nepouštějte, ale tlakem prsty ji vraťte do výchozí polohy. Pokud to budete dělat takto, nehrozí prakticky žádné poškození. Nicméně Cybergunu by nic neudělalo, kdyby byla natahovací páka železná. Každý by si jistě za tuto vychytávku těch 100 - 300 Kč navíc rád připlatil. Co ze železa je, je vnitřní hlaveň pušky, což zvyšuje její kvalitu a možná trochu i ten dostřel. Byla by tu ještě jedna a poslední výtka. Zásobník má sice kapacitu 50 kuliček, které naplníte v pohodě rychloplnící trubičkou (která je mimochodem součástí balení), ale při vystřelení 47. kuličky již zbraň poslední tři zbývající kuličky nebere. Ať natahujete sebevícekrát, poslední tři kuličky prostě do hlavně nevjedou. Nevím proč se toto děje, zásobník vytáhnete a na zem se vám z něj vysypou tři poslední nevystřelené kuličky. Toto je ale minimální problém, který vás nijak závažněji neomezuje, jen si musíte prostě hlídat stav munice.

Součástí balení je jako u každé airsoftové zbraně i malé balení kuliček. V tomto případě je to 0,12g. Tyto kuličky jsou pro tuto zbraň krajně nevhodné, poněvadž znatelně zanáší nahoru. Při větších vzdálenostech to může být klidně i několik metrů, což je samozřejmě nežádoucí. Kuličky 0,12g sice létají o pár metrů dál než 0,20g, ale já bych rozhodně doporučoval 0,20g. S těmito kuličkami je pak střelba přesná. Kdesi na internetu jsem zachytil zprávu, že nejlepší kuličky pro tuto zbraň jsou 0,12g SUPER. S těmito kuličkami údajně dosáhnete dostřelu jako u 0,12g a zároveň přesnosti jako u 0,20g. O tomto nic nevím, nemohu potvrdit. Dostřel je variabilní, samozřejmě podle typu kuliček, počasí a prostředí, ve kterém střílíte. V relativním bezvětří ve volném prostředí s 0,12g kuličkami by se měl dostřel pohybovat odhadem v rozmezí 40 - 50 metrů. Já osobně jsem s touto zbraní velice spokojen a každému bych ji rozhodně doporučil.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

5.srpna 1942 odvolala britská vláda svůj podpis Mnichovské dohody.

5.srpna 1645 – V Praze byl korunován českým králem Ferdinand IV. Stal se českým místodržícím, ale vlády se nechopil, neboť 9.7.1654 náhle zemřel.

Translate