Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 7

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 22. 7. 2012 15:03 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: ARMÁDY A HISTORIE Kategorie: JEDNOTKY

Milice Francaise

Velitel

Joseph Darnand 30.1.1943 – 8.5.1945

Milice Française byla zformována 10.1.1943 jako Milice Nationale z Service D'Ordre Légionaaire (SOL), když se Němci rozhodli, že vláda ve Vichy musí vytvořit spolehlivější jednotky pro protipartizánský boj. Měla několik sekcí:

Franc-Garde byly regulérní vojenské jednotky, rozdělené do Franc-Garde Permanente a Franc-Garde Non-permanente.

Les Miliciennes byla ženská sekce.

Avante-Garde Milicienne byla mládežnická sekce.

Speciální sekce, Groupe Spécial de Sécurité (GSS), byla zformována koncem roku 1943 a používána pro "speciální úkoly" a poskytovala ochranu vůdcům Milice.

Když byla Francie osvobozena, Milice ustoupila do Německa, kde byli nejlepší vojáci zařazeni do Waffen-SS a zbytek poslán do Itálie k boji s partyzány.

Barthet, dr. Jean – generální sekretář Milice Française v Haut-Garonne, odsouzen k smrti.

Bassompierre, Jean – generální inspektor Milice Française, sloužil v SS Division Charlemagne, odsouzen k smrti a popraven 20.4.1948.

Chiappe, Angelo – prefekt Department of Gard, člen Milice Française, odsouzen k smrti a popraven v Nimes 23.1.1945.

Dagostini, Charles – člen Legion Tricolore, místní velitel Milice Française, popraven v Lyonu 11.9.1944.

Darnand, Joseph Aime (19.3.1897 – 10.10.1945) [SS-Sturmbannführer] – veterán WWI, vedoucí Legion Française des Combattants v Departmentu Alpes-Maritimes a zakladatel Service d'Ordre Legionnaire 1.1942, od 30.1.1943 Milice Française, velitel (Secretaire general) Milice Française 30.1.1943 – 8.5.1945, velitel francouzské policie 29.12.1943, generální sekretář pro zajištění pořádku 10.1.1944, ministr vnitra (Ministere de l'Interieur) 13.6. – 17.8.1944, zatčen Američany 12.5.1945, uprchnul do Itálie, zatčen v Edolu 28.6.1945 Brity, předán Francouzům, odsouzen k smrti a popraven 10.10.1945.

Knipping, Max – velitel Milice Française, odsouzen k smrti.

 

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.srpna 1427 – Bitva u Tachova, v níž vojska Sirotků, Táboritů a Pražanů zahnala na útěk čtvrtou křížovou výpravu ještě před tím, než boj začal. Po týdnu byl dobyt i Tachov.

Translate