Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Tady je zajímavý článek týkající se počátku nového kola zbrojení u nás. Militarizace ekonomiky z počátku padesátých let...
Korona pořád trápí námořnictvo. Navy Sends Replacement Sailors to USS Essex After Crew Members Catch COVID-19 https://w...
Gray Fox - Komentář v BTR-60
Inside a BTR-60 Communications Vehicle
Německo v listopadu objednalo 38 nových letounů Eurofighter.

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 1. 9. 2012 10:42 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Cizinecké jednotky Waffen-SS

Ostturkischen Waffen Verbände der SS

Velitel

SS-Obersturmbannführer Andreas Meyer-Mader 1.1944 – 27.3.1944
SS-Hauptsturmführer Bilig 28.3.1944 – 5.4.1944
SS-Hauptsturmführer Hermann 27.4.1944 – 2.5.1944
SS-Sturmbannführer der Reserve Franz Liebermann 6.1944 – 11.7.1944
SS-Sturmbannführer der Reserve Franz Liebermann 29.7.1944 – 30.8.1944
SS-Standartenführer Haroun al Rashid Bey 20.10.1944 – 2.1945
SS-Sturmbannführer Fürst 2.1945 – 5.1945

Jednotka byla zformována v létě 1944 po Himmlerově rozhovoru s Velkým muftim jeruzalémským a majorem Mayer-Maderem, který byl velitelem armádního 480. Turkish Battalionu. Bylo rozhodnuto zformovat nový prapor dobrovolníků a major Mayer-Mader byl transferován do Waffen-SS a povýšen do hodnosti SS-Obersturmbannführer. Nový prapor byl složen z 450. a 480. Turkish Feld Division a 1. Battalion 94. Division, které byly převedeny z Heer do Waffen-SS. Nová jednotka byla formována v Poniatowě a Kapošváru v létě 1944 a základnu měla v Lubinu. Výcvik probíhal na cvičišti SS Trawniki v Polsku. Byli též rekrutováni zajatci, nejen z Turkestánu, ale i z Azerbajdžánu, Kirgizstánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu. Jejich první akcí byly boje proti partyzánům u Minsku během této akce byl SS-Obersturmbannführer Meyer-Mader zabit odstřelovačem. Velení divize převzal SS-Hauptsturmführer Bilig, který byl přesunut do Waffen-SS z Heer proti svému přání. Během jeho přidělení vypukla vzpoura a Bilig nechal zastřelit 78 obviněných. Výsledkem bylo, že velení převzal SS-Hauptsturmführer Hermann. Během této změny proběhla velká řada dezercí. V červenci jednotka stále neměla stálého velitele a Hermann dostal novou pozici ve štábu divize. Divize se zúčastnila potlačení povstání ve Varšavě jako část SS Dirlewanger Brigade a zůstala pod jejím velením do konce léta. Během této doby měla formace různé názvy: Ost Musselman SS Division, Turkish Musselman Division, Musselman SS Division Neu Turkestan, 1. Ost Musselmann SS Division a nakonec Osttürkischen Waffen Verbande der SS. Nakonec bylo evidentní, že pro výstavbu kompletní divize nebude dost lidské síly a Osttürkischen Waffen Verband der SS byl přesunut v říjnu 1944 na Slovensko. Koncem prosince dezertovalo 500 mužů, ale později se jich 300 vrátilo. Regiment byl stažen z jednotky 30.12.1944 a přesunut do Kaukasicher Waffen-Verbände der SS. K nahrazení této jednotky obdržel vojáky z rozpuštěné Waffen-Gebirgs-Brigade der SS (tartar Nr. 1) v 2.1945. Byl přesunut do Rakouska, kde výcvik pokračoval do konce války.

Složení
Waffen-Gruppe Turkistan
Waffen-Gruppe Idel-Ural
Waffen-Gruppe Aserbaijan
Waffen-Gruppe Krim

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

23.ledna 1890 byla založena Česká akademie věd a umění.

23.ledna 1919 začala Sedmidenní válka mezi Československem a Polskem. Důvodem bylo polské porušení dohod týkajících se Těšínska.

Translate