Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 45

Spřátelené weby

Poslední komentáře

28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...
Tak boj v Náhorním Karabachu skončil, ale obávám se, že to je jen čekání na konečnou popravu Arménie. I přes vyslání rus...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4678 v Letov Š-50
Děkuji za upozornění. Snažím se zveřejňovat články až po jazykové korektuře. Člověk po sobě překlepy apod přehlédne. Ale...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 25. 7. 2012 15:42 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Georg Bochmann

SS-Oberführer

Georg Bochmann

18.9.1913, Albernau
8.6.1973, Offenbach

SS-Oberführer
SS-Standartenführer: 9.11.1944
SS-Obersturmbannführer: 9.11.1943
SS-Sturmbannführer: 20.4.1942
SS-Hauptsturmführer: 25.8.1939
SS-Obersturmführer: 20.4.1937
SS-Untersturmführer: 20.4.1936
SS-Unterscharführer: 25.1.1934
SS-Rottenführer: 24.12.1934
SS-Sturmmann: 9.11.1934

Velitel 18. SS Horst Wessel: 10.1.1945 – 3.1945
Velitel 17. SS Götz von Berlichingen: 26.3.1945 – 8.5.1945

1939 Železný kříž II. třídy: 20.6.1940
1939 Železný kříž I. třídy: 8.7.1941
Rytířský kříž: 13.5. 1942, velitel Kampfgruppe Bochmann / SS-Totenkopf-Division / AOK 16 / Heeresgruppe Nord
Dubové listy: 17.5. 1942 (246.), velitel SS-Kradschützen-Regiment Thule / SS-Panzer Grenadier Division Totenkopf
Meče: 30.3. 1945, velitel 18. SS-Panzer Grenadier Division Horst Wessel
Útočný odznak pěchoty stříbrný
Děmjanský štít
SS čestný prsten
SS čestný meč
Odznak za zranění zlatý
Medaile za východní frontu
Pamětní medaile 1.10.1938
Pamětní medaile 13.3.1938

Bochmann se narodil v Albernau v Sasku jako syn dělníka. 1.4.1934 vstoupil do SS-Totenkopfverbände. 20.4.1936 byl povýšen do hodnosti SS-Untersturmführer a později byl jmenován vůdcem 3. Hundertschaft, 1. SS-Totenkopfstandarte Oberbayern. V roce 1939 se stal velitelem 14. Kompanie Standarte. Během francouzského tažení byl vyznamenán EK II, povýšen do hodnosti SS-Hauptsturmführer a jmenován velitelem SS-Panzerjäger Abteilung Totenkopf. Na jaře 1942 vedl v Děmjanském kotli Kampfgruppe Bochmann, se kterou se mu podařilo z kotle probít. Po těžkých bojích dosáhla Kampfgruppe 21.4.1942 východního břehu řeky Lovat, kde narazila na vojáky z Korps Seydlitz. 20.4.1942 byl povýšen do hodnosti SS-Sturmbannführer a obdržel za své velení 3.5.1942 Rytířský kříž. Krátce poté byl jmenován velitelem II. / SS-Kradschützen-Regiment Thule, který vedl v únoru 1943 u Charkova. Za důležitou úlohu při prolomení ruských linií 9.3.1943 obdržel 17.5.1943 Dubové listy. V červenci 1943 se stal velitelem SS-Panzer-Regiment 3 Totenkopf. Poté převzal velení Administrativní důstojnické školy SS v Arolsenu. V září 1944 vedl krátký čas SS-Panzer Regiment 9 Hohenstaufen ve Francii. 9.11.1944 byl povýšen do hodnosti SS-Standartenführer. 3.1.1945 převzal velení 18. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division Horst Wessel, kterou vedl ve Slezsku. Za výkony divize byl vyznamenán 26.3.1945 Meči. Byl také povýšen do hodnosti SS-Oberführer. Na konci války převzal velení 17. SS-Panzergrenadier-Division Götz von Berlichingen. 8.5.1945 se vzdal Američanům. Zemřel v roce 1973 v Offenbachu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

Translate