Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4622 v Z.b.V. - Zur besonderen Verwendung
Opraveno.
Info z iRozhlas.cz: VZÁCNÝ OBRAZ. Slavné amsterodamské Rijksmuseum (Říšské muzeum) díky pandemii získalo vytoužený vzácn...
Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 25. 7. 2012 19:48 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Gerhard Bremer

SS-Sturmbannführer

Gerhard Bremer

25.7.1918, Gut Düsterntal, Gemeinde Delligsen, Kreis Gandersheim, Braunschweig
29.10.1989, Denia-Las Rotas, Provincia Alicante, Španělsko

přijat: 9.11.1938
SS-Obersturmführer: 1.9.1940
SS-Hauptsturmführer: 21.6.1942
SS-Sturmbannführer: 30.1.1944

1939 Železný kříž II. třídy: 1.10.1939
1939 Železný kříž I. třídy: 5.6.1940
Německý kříž ve zlatě: 30.8.1944, velitel SS-Panzer Aufklarungs Abteilung 12 / 12. SS-Panzer Division Hitlerjugend
Rytířský kříž: 30.10. 1941, velitel 1. Kradschützen Kompanie / SS-Division (mot) LSSAH / XXX. Armee Korps / 11. Armee / Heeresgruppe Süd
Dubové listy: 26.11. 1944 (668.), velitel SS-Panzer Aufklarungs Abteilung 12 / 12. SS-Panzer Division Hitlerjugend / 6. SS-Panzer Armee / OB West
Spona za boj zblízka stříbrná: 25.11.1943
SS čestný prsten
SS čestný meč
Útočný odznak pěchoty bronzový: 12.5.1942
Medaile za východní frontu: 21.9.1942

Gerhard Bremer

Bremer se narodil v Dusterntalu v roce 1917. V roce 1936 vstoupil do SS-Verfügungstruppe a byl přidělen k SS-Standarte Germania. Bremer poté absolvoval SS-Junkerschule Bad Tölz. Po výcviku byl přidělen k Leibstandarte. Zúčastnil se bojů v Polsku a Francii. Velel Kradschützen Kompanie Leibstandarte v Rusku, kde obdržel Rytířský kříž. V roce 1943 byl převelen k 12. SS Panzer Division Hitlerjugend a bojoval na Západě, kde velel SS-Panzer Aufklaerungs Abteilung 12. S Hitlerjugend se zúčastnil ofenzívy v Ardenách v roce 1944.  Vzdal se se svou divizí Američanům v roce 1945. Po válce byl vězněn Francouzi do roku 1948, kdy odešel do Španělska.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.června 1561 – V Praze byl po více jak stoleté přestávce znovu uveden do úřadu arcibiskup. Stal se jím Antonín Brus z Mohelnice.

4.června 1909 se narodil finský stíhací pilot Eino Antero Luukkanen, který sestřelil 60 letadel.

4.června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva.

4.června 1942 zemřel Reinhard Heydrich na následky zranění z 27. května 1942, kdy na něj byl spáchán atentát.