Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 26. 7. 2012 19:32 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Karl Burk

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen SS

Karl Burk

14.3.1898, Buchenau
23.9.1963, Fritzlar

Náčelník štábu SS-Oberabschnitt Südost: 1.9.1940 – 1.11.1943
Velitel 15. SS lettische Nr. 1: 15.2.1945 – 1945

1914 Železný kříž II. třídy
1914 Železný kříž I. třídy
Spona k Železnému kříži II. třídy
Spona k Železnému kříži I. třídy
Útočný odznak pěchoty
Medaile za východní frontu
Armádní protiletadlový odznak
Německý kříž ve zlatě
Kříž za zásluhy II. třídy s meči
Kříž za zásluhy I. třídy s meči

Burk se narodil v Buchenau jako syn rolníka v roce 1898. V roce 1913 vstoupil do německé armády. V 1. světové válce sloužil u pěchoty. Získal Železný kříž. Po válce sloužil v armádě do roku 1927. 1. března 1933 vstoupil do SS. 7. května 1933 vstoupil do NSDAP. Sloužil jako adjutant v Abschnitt XXX od 20. dubna 1935 do 15. ledna 1936. Poté vedl 70. SS-Standarte do 9. ledna 1939, kdy převzal velení 8. SS-Standarte. Poté byl přidělen k Oberabschnitt Südost do roku 1941. Poté sloužil u dělostřeleckého pluku Wiking, než 1. května 1941 převzal velení SS-Flak Abteilung Ost. Do června vedl Kampfgruppe Burk. Poté byl velitelem štábu 5. SS-Freiwilligen Sturmbrigade Wallonien do září 1944. Byl do února 1945 vojenským přidělencem Waffen-SS u ruských dobrovolníků generála Andreje Vlasova. Koncem války vedl ještě 15. Waffen Grenadier Division der SS (lettische Nr 1) a 2. května 1945 se vzdal se zbytky divize. Zemřel ve Fritzlaru 23. září 1963.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

3.června 1989 zemřel Sajjid Rúholláh Músaví Chomejní.