Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4622 v Z.b.V. - Zur besonderen Verwendung
Opraveno.
Info z iRozhlas.cz: VZÁCNÝ OBRAZ. Slavné amsterodamské Rijksmuseum (Říšské muzeum) díky pandemii získalo vytoužený vzácn...
Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 31. 7. 2012 16:01 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Eduard Deisenhofer

SS-Oberführer

Eduard Deisenhofer

27.6.1909, Freising / Bayern
31.1.1945, Arsnwalde

Velitel 5. SS Wiking: 6.8.1944 – 8.1944
Velitel 17. SS Götz von Berlichingen: 30.8.1944 – 9.1944
Velitel 15. SS Lettische Nr. 1: 26.1.1945

1939 Železný kříž II. třídy: 26.6.1940
1939 Železný kříž I. třídy: 26.6.1940
Útočný odznak pěchoty
Medaile za tažení na východní frontě
Německý kříž ve zlatě: 29.4.1942
Rytířský kříž: 8.5.1942, SS-Sturmbannführer, velitel Kampfgruppe v SS-Totenkopf-Division / II. Armee-Korps / 16. Armee / Heeresgruppe Nord
Odznak za zranění černý
Odznak za zranění stříbrný

Deisenhofer se narodil ve Freisingu, Bavorsko. Studoval politickou ekonomii. Graduoval v únoru 1934. 25. května 1930 vstoupil do NSDAP. V červnu 1930 vstoupil do SA. 1. října 1930 byl převelen z SA do SS. Bojoval ve Francii u II. SS Totenkopf Infanterie Regiment 1. Byl zraněn a obdržel Železný kříž. Vrátil se do služby a velel III. SS Freiwilligen Standarte Nordwest do 22. dubna 1941, kdy převzal velení Infanterie Ersatz Bataillon Ost. V roce 1944 převzal velení Regiment 21 v SS Division Frundsberg, a později velení 5. SS Panzer Division Wiking. Dále velel měsíc 17. SS Panzer Grenadier Division Götz von Berlichingen. Byl umístěn do zálohy a v roce 1945 převzal velení 15. Waffen Grenadier Division der SS (lettische Nr. 1). Byl zabit 26.1.1945, když cestoval ke své divizi.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.června 1909 se narodil finský stíhací pilot Eino Antero Luukkanen, který sestřelil 60 letadel.

4.června 1561 – V Praze byl po více jak stoleté přestávce znovu uveden do úřadu arcibiskup. Stal se jím Antonín Brus z Mohelnice.

4.června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva.

4.června 1942 zemřel Reinhard Heydrich na následky zranění z 27. května 1942, kdy na něj byl spáchán atentát.