Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon
Ne že by Sovětský svaz na následném drancování východní a střední Evropy zchudnul. Pak si tam ještě udělal loutkové stát...
Samozřejmě, Sovětský svaz toho dostal jen část zdarma, větší část musel zaplatit! Šlo hlavně o platbu surovinami, které ...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 6. 8. 2012 20:43 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Andrejs Freimanis

Waffen-Obersturmführer der SS

Andrejs Freimanis

21.12.1914, Libava, Lotyšsko
10.9.1994, Grobin

Rytířský kříž: 5.5.1945, Waffen-Obersturmführer der SS, velitel 13. Kompanie, Waffen-Grenadier Regiment der SS 44 (lettische Nr. 6), 19. Waffen-Grenadier Division der SS (lettische Nr. 2), Heeresgruppe Kurland
Železný kříž I. třídy: 24.7.1944
Železný kříž II. třídy: 30.3.1944

Narodil se 21.12.1914 v Grobinu, Libava v Lotyšsku a dobrovolně vstoupil do Waffen-SS. 5.5.1945 obdržel Rytířský kříž, jako Waffen-Obersturmführer a velitel 13. Kompanie, Waffen-Grenadier-Regiment 44 (lettische Nr. 6), 19. Waffen-Grenadier-Division (lettische Nr.2). Divize byla během 6. bitvy v Kurlandsku na pravém křídle VI. SS-Armeekorps. Během nasazení odrazila nepřátelské útoky a opět ustavila protiútokem obrannou linii. V těchto těžkých obranných bojích obdrželi čtyři další důstojníci této lotyšské divize Rytířský kříž. Tři důstojníci jej obdrželi až 8.5.1945, kdy byli ještě u své jednotky v Kurlandsku. Freimanis válku přežil a 10.9.1994 zemřel v Grobinu. Lotyšské námořnictvo poslalo na jeho pohřeb hudební sbor a čestnou rotu. Na jeho rakvi byl Rytířský kříž.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

23.června 1405 – Poprava Zikmunda Hulera, královského podkomořího českého krále Václava IV. Popraven byl v důsledku jak intrik Panské jednoty, tak svých vlastních.

23.června 1894 se v Richmondu narodil Eduard VIII., britský král v období od 20.ledna 1936 do 11. prosince 1936, kdy byl nucen abdikovat.

Translate