Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Aviator - Komentář v MI-8/-17 Hip
Maďaři v letos v březnu vyřadili své poslední vrtulníky Mil Mi-8, stalo se tak po 52 letech jejich provozování.
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Mám teď rozpracováno dost děl z 1. světové války. Část je i hotová a jen čeká na korekci/zveřejnění.
Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 8. 8. 2012 13:05 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Kurt von Gottberg

SS-Obergruppenführer und General der Waffen SS

Kurt von Gottberg

11.2.1896, Preußisch-Wilten / Ostpreußen
31.5.1945, Leutznoft, sebevražda

NSDAP-Nr.: 948.753
SS-Nr.: 45.923

SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS und Polizei: 30.6.1944
SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei: 15.7.1943
SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei: 20.4.1942
SS-Obersturmbannführer d.R.: 1.12.1940
SS-Oberführer: 30.1.1939
SS-Standartenführer: 9.11.1937
SS-Obersturmbannführer: 25.3.1934
SS-Sturmbannführer: 30.1.1934
SS-Sturmhauptführer: 20.19.1933
SS-Sturmführer: 6.11.1933
SS-Obertruppeführer: 20.10.1933
SS-Truppführer: 25.4.1933
SS-Scharführer: 1.4.1933

Zastupující velitel Ersatzheeres (Záložní armády). Přidělen štábu pro organizaci posil pro frontu u Heeresgruppe Nordwest: 12.1944 - 8.5.1945
Velitel XII. SS-Armee-Korps: 7.8.1944 - 18.10.1944 (velení ukončeno pro nemoc)
Generalkommissar Weißruthenien (Minsk): 22.9.1943 - 7.8.1944
HSSPF Rußland-Mitte und Weißruthenien (Minsk): 5.7.1943 - 7.8.1944
SSPF Minsk: 27. 7.1942 - 22.9.1943
Náčelník Amt III (Schulungsamt), SS-Hauptamt: 1.1941 - 7.1942
SS-Hauptamt: 10.1940 - 7.1942

1914 Železný kříž II. třídy
1914 Železný kříž I. třídy
Kříž cti 1914-1918
Rytířský kříž: 30.5.1944, velitel Kampfgruppe von Gottberg / Heeresgruppe Mitte
Spona k Železnému kříži II. třídy: 6.12.1942
Spona k Železnému kříži I. třídy: 20.2.1943
Německý kříž ve zlatě: 7.8.1943
SS čestný prsten
SS čestný meč
Kříž za zásluhy I. třídy s meči
Kříž za zásluhy II. třídy s meči
Odznak za boj proti partyzánům, stříbrný
Pamětní medaile na 1.10.1938
Spona Pražský hrad
Služební odznak NSDAP, bronzový
SS služební odznak

Curt von Gottberg sloužil v 1. světové válce a získal Železný kříž. Po válce nastoupil k policii. Později vstoupil do SS-Verfügungstruppe. Při službě u této jednotky ztratil ruku při nehodě, kterou následoval výbuch. Toto zranění ho přesto nedonutilo odstoupit ze služby. V roce 1942 již sloužil v Rusku. V roce 1944 se stal velitelem Kampfgruppe von Gottberg, Armee Gruppe Mitte. Ta byla složena z jednotek Waffen-SS a policie. Tato jednotka bojovala v ústupových bojích proti sovětské armádě. Na konci války spáchal v Leutznoftu sebevraždu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

11.května 1386 – Markrabě braniborský Zikmund a markrabata moravská Jošt a Prokop oznámili, že přijímají českého krále Václava IV. za rozhodčího v jejich sporech o statky na hranicích mezi Rakouskem a Moravou a mezi Váhem a Dunajem, o placení všech dluhů a potvrzení darů statků Zikmundovým přívržencům. Václav rozhodl tak, že musí ustat veškeré neshody, dluhy že bude platit manželka Zikmunda Marie Uherská a za statky u Váhu a Dunaje má Marie zaplatit Joštovi 200 000 zlatých. Rozhodčí výrok byl přijat.

Translate