Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 34

Spřátelené weby

Poslední komentáře

S tím svým kanonem musel být vražedný. Škoda, že nejbližší zachovalý exenplář je až v Sinsheimu.
M202A1 66mm FLASH (Flame Assault Shoulder Weapon) Rocket Launcher
Jan Klimeš - Komentář v ISU-122
Das Erwachen der ISU-152 "Sweroboi" [ENG SUBS]
Troubridge - Komentář v BAe Hawk
Letounů BAe Hawk bylo vyrobenou už přes 1000.
Vojáci mají cvičné střelby a kapitán se ptá jednoho vojáka: "Čím vy se živíte v civilu?" Voják: "Proč se ptáte, pane kap...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 8. 8. 2012 14:23 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Martin Gross

SS-Obersturmbannführer

Martin Gross

15.4.1911, Frankfurt am Main
1.3.1984, Buer bei Osnabrück

NSDAP-Nr.: 454.840
SS-Nr: 6.684

SS-Obersturmbannführer: 9.11.1944
SS-Sturmbannführer: 30.1.1943
SS-Hauptsturmführer: 30.1.1940
SS-Obersturmführer: 9.11.1936
SS-Untersturmführer: 10.3.1935

Železný kříž II. třídy: 1.10.1939
Železný kříž I. třídy: 20.7.1940
Německý kříž ve zlatě: 28.3.1943
Rytířský kříž: 22.7.1943, velitel II. Abteilung / SS-Panzer Regiment 1 / SS-Panzer Grenadier Division LSSAH / Heeresgruppe Süd
Odznak za zranění černý
Pamětní medaile 13.3.1938
SS čestný prsten
SS čestný meč

Gross se narodil ve Frankfurtu-am-Main jako syn železničního dělníka. Vstoupil do SS v roce 1933 a byl přidělen k Leibstandarte. S touto jednotkou se zúčastnil obsazení Rakouska a Sudet. Velel četě v polském a francouzském tažení. V roce 1941 byl zraněn v Rusku. Po vyléčení byl přidělen ke štábu 1. Panzer Regiment Leibstandarte. Velel Panzer Brigade v Rusku po přesunu Leibstandarte do Normandie v roce 1944. Poté se stal velitelem 12. SS Panzer Regiment Hitlerjugend v Ardenách a později v Maďarsku. Vzdal se Američanům se zbytkem divize v květnu 1945. Zemřel v Lueru.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.února 1471 zemřel husitský arcibiskup Jan Rokycana