Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 52

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.
Chtělo by to článek doplnit fotkami a rozdělit na více odstavců, aby byl lepší a atraktivnější ke čtení.
Wildblood - Komentář v MI-24 HIND
Czech Air Force Mil Mi-24E Hind @ Sanicole Airshow

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 8. 8. 2012 14:53 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Max Hansen

SS-Standartenführer

Max Hansen

31.7.1908, Niebüll / Schleswig
7.3.1990, Niebüll / Schleswig

Rytířský kříž: 28.3.1943, SS-Sturmbannführer, velitel II./1. Panzer Grenadier Regiment LSSAH, SS-Panzer Grenadier Division LSSAH
Dubové listy (835.): 17.4.1945, SS-Obersturmbannführer, velitel SS-Panzer Grenadier Regiment 1, 1. SS-Panzer Division LSSAH
Německý kříž ve zlatě: 26.12.1941, SS-Sturmbannführer
Železný kříž I. třídy: 7.5.1941
Spona za boj zblízka, zlatá: 12.3.1945
Železný kříž II. třídy: 8.11.1939
Odznak za zranění
Medaile za východní frontu

Velitel 15. SS lettische 1: 25.5.1943 – 5.1943

Max Hansen vstoupil v roce 1933 do SS-Verfügunstruppe. V roce 1939 byl Hansen velitelem 12. Kompanie, Leibstandarte SS Adolf Hitler. V roce 1941 obdržel Německý kříž ve zlatě. Od roku 1942 vedl SS-Sturmbannführer Hansen II./SS-Panzergrenadier-Regiment 1. Se svojí jednotkou se Hansen zúčastnil protiofenzívy u Charkova, kde obdržel 28.3.1943 Rytířský kříž. Později vedl Hansen SS-Panzergrenadier-Regiment 1. S tímto plukem se zúčastnil ofenzívy v Ardenách a ofenzívy u Balatonu na jaře 1945. 17.4.1945 obdržel Dubové listy. Na konci války měl Hansen hodnost SS-Standartenführer.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.března 1731 zemřel F. M. Brokof, představitel českého barokního sochařství

Translate