Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 28

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 8. 8. 2012 16:07 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Willi Hein

SS-Hauptsturmführer der Reserve

Willi Hein

26.4.1917, Hohenwestedt / Holstein
2000

SS-Hauptsturmführer der Reserve: 30.1.1945
SS-Untersturmführer: 20.4.1942

Rytířský kříž: 4.5.1944, SS-Obersturmführer, velitel 2. Kompanie / SS-Panzer Regiment 5 / 5. SS-Panzer Division Wiking / Heeresgruppe Mitte
Německý kříž ve zlatě: 30.12.1943, SS-Untersturmführer, 2. Kompanie / SS-Panzer Regiment 5 / 5. SS-Panzer Division Wiking
Ehrenblatt-Spange des Heeres: 7.11.1943
Železný kříž I. třídy: 30.1.1943
Železný kříž II. třídy: 26.7.1942
Tankový bojový odznak stříbrný
Odznak za zranění

Willi Hein se narodil 26.4.1917 v Hohenweststedtu, Kreis Rendsburg, Schleswig-Holstein, jako syn malířského mistra. Pracovní službu absolvoval od 1.4.1939 do října 1939 u RAD-Abteilung Morsum na ostrově Sylt a ve východním Prusku. S vypuknutím druhé světové války vstoupil Willi Hein 9.10.1939 dobrovolně do Waffen-SS k Freiwilligen Regiment Nordland. Od listopadu 1941 do dubna 1942 absolvoval v SS-Junkerschule Bad Tölz výcvikový kurz pro záložní důstojníky a 20.4.1942 byl povýšen na SS-Untersturmführera. Nakonec byl odvelen k SS-Panzergrenadier Division Wiking v jižním prostoru východní fronty, kde byl jmenován velitelem čety v SS-Panzer Regiment 5. 31.10.1943 mu blahopřál Adolf Hitler za výborné výkony při obranných bojích u Charkova. 7.11.1943 byl velitel 2. Kompanie, SS-Panzer Regiment 5 zmíněn v Ehrenblatt des deutschen Heeres a 30.1.1944 byl vyznamenán Německým křížem ve zlatě. Při bojích v kotli u Čerkass, jako zadní voj 5. SS-Panzer Division Wiking, vyhnal SS-Obersturmführer Willi Hein ruské jednotky z města Olšany. Se dvěma útočnými děly a 25 granátníky obsadil postavení s 15 nepřátelskými protitankovými kanóny, zničil 3 T-34, zajal 200 zajatců a udržel postavení proti všem nepřátelským protiútokům, dokud nebyla ustavena linie divize. Za tento boj obdržel SS-Obersturmführer a velitel 2. Kompanie, SS-Panzer Regiment 5 4.5.1944 Rytířský kříž. Předání vyznamenání se uskutečnilo na velitelství pluku v Lublinu. Koncem roku 1944 převzal Hein velení I. Abteilung, SS-Panzer Regiment 5 a byl 30.1.1945 povýšen na SS-Hauptsturmführera. Při těžkých bojích o Budapešť byl Hein 5.1.1945 těžce zraněn a prožil zbytek války v lazaretu v Bad Aussee v Rakousku. Willi Hein zemřel 25.10.2000.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

29.května 1217 – Na žádost Přemysla Otakara I. zrušil arcibiskup mohučský klatbu nad Čechami. Klatbu na Čechy uvalil pražský biskup Ondřej, který rozvinul boj o dosažení nezávislosti církve na světské moci