Kdo je online

Právě přítomno: 2707 hostů a žádný člen

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Za Varšavského povstání bojoval na straně povstalců také Hetzer s přezdívkou Chwat. Více o tom naleznete na odkaze: http...
V půlce dubna se uskutečnilo cvičení Nordic Fires 2019 v prostoru švédské letecké střelnice Vidsel za účasti českých Gri...
Štefánikova smrt byla nehoda. Nevyvážené letadlo při přistání sklouzlo po křídle, říká historik https://www.irozhlas.cz...
Fascinující, že se někomu po tomhle stýská. Když tam vidím fronty na toaletní papír, reportáže o nedostatku košťat apod ...
Corp. Anderson - Komentář v M2HB
U.S. Sailors Fire the M2 Browning and Twin M2HB https://www.youtube.com/watch?v=f8kcn_mdReY

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 9. 8. 2012 11:52 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Georg Keppler

SS-Obergruppenführer und General der Waffen SS

Georg Keppler

7.5.1894, Mainz
16.6.1966, Hamburk

NSDAP-Nr.: 338.211 (1.10.1930)
SS-Nr.: 273.799 (10.10.1935)

 

SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS: 20.4.1944
SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS: 30.1.1942
SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS: 9.11.1940
SS-Oberführer: 13.5.1940
SS-Standartenführer: 20.4.1938
SS-Obersturmbannführer: 20.4.1937
SS-Sturmbannführer: 10.10.1935
Major der Schupo: 1.7.1931
Hauptmann der Schupo: 21.6.1920
Oberleutnant: 1917
Leutnant: 19.6.1914
Fahnjunker: 28.2.1913

Velitel XVIII. SS-Armee-Korps: 4.2.1945 - 8.5.1945
Velitel III.(germanisches) SS-Panzer-Korps: 30.10.1944 - 4.2.1945
Befehlshaber der Waffen-SS Ungarn (Budapest): 1.11.1944 - 2.2.1945
Velitel I. SS-Panzer-Korps: 16.8.1944 - 24.10.1944
Befehlshaber der Waffen-SS Ungarn (Budapest): 6.4.1944 - 1.9.1944
Befehlshaber der Waffen-SS Böhmen und Mähren (Praha): 31.8.1943 - 20.3.1945
Velitel SS-Division Reich (poté 2. SS-Panzer Grenadier Division Das Reich): 1.4.1942 - 10.2.1943
Velitel SS-Division Nord
Velitel SS-Totenkopf-Division: 15.7.1941 - 21.9.1941
Velitel SS-Standarte 3 (poté Der Führer 9.1938, SS-Regiment (mot.) Der Führer v SS-Division Reich (mot.)): 23.3.1938 - 11.7.1941
Führer I. Sturmbann / SS-Standarte 1 Deutschland: 10.10.1935 - 23.3.1938
SS-Verfügungstruppe: 10.10.1935
Infanterie Regiment 32: 6.1934 - 10.10.1935
Velitel, München Landespolizei-Regiment: 10.1933 - 6.1934
Velitel der Schutzpolizei, Gotha / Thüringen: 20.11.1933 - 24.5.1935
Velitel, Landespolizei [Abteilung?], Jena / Thüringen: 1929 - 20.11.1931

Železný kříž II. třídy spona: 13.5.1940
Železný kříž I. třídy spona: 13.5.1940
Rytířský kříž: 15.8.1940
1914 Železný kříž I. třídy
1914 Železný kříž II. třídy
Čestný kříž 1914-1918
Pamětní medaile 1.10.1938 a Spona Pražský hrad
Pamětní medaile 13.3.1938
Odznak za zranění 1918, stříbrný
Slezský Rád orla
Hansovní kříž
Brunšvický kříž za válečné zásluhy
Zemský řád
Německý jezdecký odznak, stříbrný
SS čestný meč
SS čestný prsten

Při poválečné redukci armády vstoupil Georg Keppler k policii a byl přidělen 31. ledna 1920 k Sicherheitspolizei v Hannoveru. Zůstal zde do července 1926, kdy byl převelen k Landespolizei v Durynsku. O dva roky později převzal velení Landespolizei-Abteilung v Jeně. Po službě u různých policejních jednotek vstoupil Keppler do SS-VT v roce 1935. 10. října 1935 jako Sturmbannführer převzal velení I. Batallionu SS-Standarte I Deutschland. Velel zde do počátku roku 1938, kdy začal být formován rakouský Regiment, kterým byl Der Führer. SS Standarte Der Führer vedl od března 1938 do října 1939. V říjnu 1939, se Der Führer stal částí Das Reich a strávil polské tažení v záloze na západní hranici. Keppler byl dále velitelem Regiment Der Führer a ovdržel Rytířský kříž. V červenci 1941 se Keppler stal velitelem divize Totenkopf do září 1941, kdy velení převzal Theodor Eicke. Keppler měl nádor na mozku a strávil zbytek roku 1941 uzdravováním. Po uzdravení se Keppler stal velitelem divize Das Reich, když byla reformována jako Panzer-Grenadier Division a zůstal jím do února 1943, kdy začal opět být nemocen s nádorem. Tímto nádorem trpěl do konce života. Poté zastával několik administrativních pozic u Waffen-SS, nakonec se vrátil jako velitel I. SS Panzer Korps, který vedl od 15. srpna do 18. září 1944, kdy sbor absolvoval tažení v Normandii. 30. října 1944 se Keppler vrátil na východní frontu, kde vedl III.(Germ) SS-Panzer-Korps. Zde zůstal do února 1945. Keppler skončil válku jako velitel XVIII. SS-Armee-Korps. Ačkoliv nemoc ztížila jeho kariéru, byl Keppler jedním z nejvyužívanějších starších velitelů a velel nejvíce sborům ze všech generálů Waffen-SS.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

17.července 1820 zemřel český lékař, anatom a fyziolog Jiří Prochaska. Významné jsou jeho objevy v oblasti funkce nervů (roku 1784 poprvé použil a vysvětlil pojem reflex).