Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 22

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 9. 8. 2012 14:01 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Matthias Kleinheisterkamp

SS-Obergruppenführer und General der Waffen SS

Matthias Kleinheisterkamp

22.6.1893 v Elberfeldu
8.5.1945

NSDAP-Nr.: 4.158.838
SS-Nr.: 132.399

SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS: 1.8.1944

Velitel 3. SS Totenkopf: 7.7.1941 – 18.7.1941
Velitel 2. SS Das Reich: 31.12.1941 - 1.4.1942
Velitel 6. SS Nord: 1.4.1942 – 15.1.1944
Velitel VII. SS Panzer Korps: 10.1943 – 20.7.1944
Velitel IV. SS Panzer Korps: 1.7.1944 – 20.7.1944
Velitel XII. SS Armeekorps: 1.8.1944 – 6.8.1944
Velitel XI. SS Armee Korps: 6.8.1944 – 8.5.1945
Velitel III. SS Panzer Korps: 4.2.1945 – 11.2.1945

Železný kříž II. třídy spona: 13.9.1939
Železný kříž I. třídy spona: 2.10.1939
Rytířský kříž: 31.3.1942, SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS
Dubové listy: 27.4.1945 (844.)
1914 Železný kříž I. třídy
1914 Železný kříž II. třídy
Medaile za východní tažení
Kříž cti 1914-1918
SS čestný prsten
SS čestný meč

Matthias Kleinheisterkamp bojoval v 1. světové válce a byl vyznamenán Železným křížem. Po válce sloužil u pěších a jezdeckých jednotek, než vstoupil v roce 1934 do SS. V roce 1938 byl převelen do SS/VT. Kleinheisterkamp byl přidělen k SS-Junkerschule Braunschweig jako instruktor pěchoty. Zde byl rok a poté byl zařazen do Hausserova inspektorátu jako starší štábní důstojník. 1. prosince 1938 se stal velitelem III./Deutschland, kde zůstal do léta 1940. V červnu 1940 byl převelen do Totenkopf a stal se velitelem Infanterie Regiment 3. Poté se stal velitelem Das Reich, za což byl vyznamenán Rytířským křížem. Poté velel 6. SS Nord a nakonec byl velitelem XI. SS-Armee-Korps.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

26.května 1303 – sňatek českého krále Václava II. s polskou princeznou Eliškou Rejčkou

26.května 1893 se narodil československý generál Karel Klapálek.

26.května 1650 se narodil britský vojevůdce John Churchill, vévoda z Marlborough.

26.května 1876 – zemřel historik a obrozenec František Palacký