Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 10. 8. 2012 11:50 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Rudolf Lehmann

SS-Standartenführer

Rudolf Lehmann

30.1.1914 v Heidelbergu
13.9.1983

Náčelník štábu: 1. SS LSSAH: 6.4.1941 – 15.7.1942 a 17.7.1942 – 4.1944
Náčelník štábu I. SS Panzer Korps: 1.10.1944 – 10.3.1945
Velitel 2. SS Das Reich: 9.3.1945 - 13.4.1945

Železný kříž II. třídy: 15.11. 1939
Železný kříž I. třídy: 29.5. 1940
Německý kříž ve zlatě: 2.11. 1943, SS-Sturmbannführer
Rytířský kříž: 23.2. 1944, SS-Obersturmbannführer
Dubové listy: 6.5. 1945 (862.)

Rudolf Lehmann vstoupil do SS-VT v roce 1933 a absolvoval důstojnickou školu v Bad Tölz v dubnu 1935. Po ukončení byl přidělen jako velitel čety k Regiment Germania do dubna 1939. Během služby u Regiment Germania se Lehmann stal velitelem Panzerspähzug. V dubnu 1940 se stal velitelem 14. Kompanie/Germania, kde zůstal do přesunu k Leibstandarte v říjnu 1940. Lehmann zde sloužil jako ordonanční důstojník do srpna 1941, kdy byl  hospitalizován. Po uzdravení byl přidělen jako Ia k LSSAH na počátku června 1942. Lehmann byl jedním z nejlepších štábních důstojníků Waffen-SS, stal se poradcem Seppa Dietricha. Po další nemoci byl Lehmann navržen na Rytířský kříž Theodorem Wischem za velení Kampfgruppe v Žitomiru v prosinci 1943. Na konci roku 1944 se Lehmann stal náčelníkem štábu I. SS Panzer Korps pod Seppem Dietrichem. Zůstal zde do března 1945, kdy převzal velení 2. SS Division Das Reich a vedl divizi během bojů o Vídeň a byl za to vyznamenán Dubovými listy. Byl zraněn a léčil se do konce války.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

5.prosince 1777 – Olomoucké biskupství bylo na žádost české královny Marie Terezie povýšeno na arcibiskupství. Zároveň bylo založeno biskupství brněnské, které podléhalo novému olomouckému arcibiskupství.

Translate