Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 10. 8. 2012 12:37 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Hubert Meyer

SS-Obersturmbannführer

Hubert Meyer

5.12.1913

přijat: 20.4.1937
SS-Obersturmführer: 9.11.1938
SS-Hauptsturmführer: 9.11.1940
SS-Sturmbannführer: 20.4.1943
SS-Obersturmbannführer: 9.11.1944

Náčelník štábu 12. SS Hitlerjugend: 24.6.1943 – 5.1945
Velitel 12. SS Hitlerjugend: 6.9.1944 – 24.10.1944

Železný kříž II. třídy: 8.11.1939
Železný kříž I. třídy: 7.7.1941
Odznak za zranění černý: 1.9.1941
Útočný odznak pěchoty bronzový: 11.3.1942
Medaile za východní frontu: 25.8.1942
Německý kříž ve zlatě: 6.5.1943

Hubert Meyer se narodil v Berlíně 5.12.1913. 15.7.1933 vstoupil do SS/VT a byl umístěn v 12. Kompanie, Deutschland Standarte 4.8.1934. V roce 1936 byl vybrán pro absolvování důstojnického kurzu v SS Jukerschule Bad Tölz. Po ukončení v ročníku 1936-37 a po krátkém kurzu velitelů čet byl 20.4.1937 vyřazen v hodnosti SS-Untersturmführer. 1.5.1937 převzal velení čety u 10. Kompanie Leibstandarte SS Adolf Hitler. V listopadu 1938 byl povýšen do hodnosti SS-Obersturmführer a vedl svoji četu během bojů v Polsku, kde získal EK II 8.11.1939. Byl poté umístěn jako Adjutant u III. Battailon LSSAH a zde sloužil během bojů v Holandsku a Francii. Po kapitulaci Francie se stal 24.6. velitelem 10. Kompanie (později přejmenována na 12. Kompanie) a v listopadu byl povýšen do hodnosti SS-Hauptsturmführer. SS-Hauptsturmführer Meyer velel 12. Kompanie při tažení na Balkáně, kde získal 7.7.1941 EK I. Velel 12. Kompanie i během prvních týdnů operace Barbarossa a vyznamenal se při postupu na Kyjev. 4.8.1941 při postupu polem slunečnic v okolí Umaně se 12. Kompanie stala terčem nepřátelských odstřelovačů. Kompanie dosáhla bojem muže proti muži svého cíle, ale Meyer byl zraněn. Vrátil se ke své jednotce 20.11.1941. Během zimy 1941-42 byl Meyer přidělen k Artillerie Regiment LSSAH pro výcvik důstojníků generálního štábu. V létě 1942 byla LSSAH reorganizována ve Francii jako Panzergrenadier Division a Meyer byl zařazen do štábu SS-Panzer Grenadier Regiment 1 do návratu LSSAH do Ruska v únoru 1943. 14.2.1943 SS-Hauptsturmführer Meyer převzal velení III./SS-Panzer Grenadier Regiment 1 a zúčastnil se bojů o Charkov do svého zranění granátem, když vedl protiútok jižně od Charkova 9.3.1943. 18.4. byl vyznamenán Německým křížem ve zlatě od Fritze Witta a o dva dny později povýšen jako SS-Sturmbannführer. 15.6. až 30.9.1943 byl Meyer přidělen do kurzu štábních důstojníků na armádní válečné akademii a po ukončení se stal Ia nově zformované 12. SS-Panzer Division Hitlerjugend. Když byl velitel divize SS-Brigadeführer Kurt Meyer zajat 6.9.1944 belgickými partyzány, Hubert Meyer dočasně převzal velení divize do příchodu Fritze Kraemera 24.10.1944. Meyer převzal zpět úlohu Ia a byl povýšen jako SS-Obersturmbannführer 9.11.1944. Zůstal v této funkci do konce války, kdy se divize vzdala Američanům 8.5.1945. Meyer byl válečným zajatcem do 8.4.1948 a v letech 1969 - 1992 byl jedním ze tří čestných mluvčí HIAG a sepsal historii 12. SS-Panzer Division Hitlerjugend. Hubert Meyer je stále naživu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

5.prosince 1777 – Olomoucké biskupství bylo na žádost české královny Marie Terezie povýšeno na arcibiskupství. Zároveň bylo založeno biskupství brněnské, které podléhalo novému olomouckému arcibiskupství.

Translate