Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 63

Spřátelené weby

Poslední komentáře

S tím svým kanonem musel být vražedný. Škoda, že nejbližší zachovalý exenplář je až v Sinsheimu.
M202A1 66mm FLASH (Flame Assault Shoulder Weapon) Rocket Launcher
Jan Klimeš - Komentář v ISU-122
Das Erwachen der ISU-152 "Sweroboi" [ENG SUBS]
Troubridge - Komentář v BAe Hawk
Letounů BAe Hawk bylo vyrobenou už přes 1000.
Vojáci mají cvičné střelby a kapitán se ptá jednoho vojáka: "Čím vy se živíte v civilu?" Voják: "Proč se ptáte, pane kap...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 10. 8. 2012 15:31 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Siegfried Müller

SS-Sturmbannführer

photo courtsey Marc Rikmenspoel - Soldiers of the Waffen SS

18.10.1914, Krefeld
7.4.1974

Zařazen: 1.12.1938
SS-Obersturmführer: 30.1.1940
SS-Hauptsturmführer: 20.4.1941
SS-Sturmbannführer: 30.1.1944

Železný kříž II. třídy: 26.5.1940
Železný kříž I. třídy: 22.6.1940
Útočný odznak pěchoty bronzový: 22.12.1942
Medaile za východní frontu: 21.7.1942
Německý kříž ve zlatě: 9.10.1942
Odznak za zranění stříbrný: 1944
Spona za boj zblízka bronzová: 9.10.1944
Spona řádu cti: 5.12.1944
Rytířský kříž: 19.12.1944

Siegfried Müller se narodil 18.10.1914 v Krefeldu na Rýně. Jeho otec sloužil v císařské armádě v první světové válce a byl zabit v boji u Verdunu v květnu 1916. Müller se rozhodnul vstoupit do Heer. 27.10.1935 vstoupil do 1. Kompanie, Pionier-Bataillon 1 v Königsbergu. Obdržel zde základní výcvik a později důstojnický kurz, nakonec obdržel hodnost Leutnant der Reserve 18.1.1938. Příští den obdržel velení 3.(mot.)/Pioneer Bataillon 1. Zastával tento post do svého přesunu k Waffen-SS 1.11.1938. Předtím již Müller vstoupil do SS (č. 230.815) 1.4.1934. Byl přidělen SS-Totenkopf-Standarte Brandenburg jako SS-Untersturmführer. Sloužil v 3. SS Panzer Division Totenkopf, kde byl vyznamenán Německým křížem ve zlatě 9.10.1942 za velení Pionier Batailonu v Děmjanské kapse. Zůstal zde do převelení k 12. SS Panzer Division Hitlerjugend. Müller byl vyznamená Sponou řádu cti 5.12.1944 za odpor poté, co byly pozice jeho Bataillonu převálcovány během operace "Epsom". Poté, co se 227. Volksgrenadier Division neúspěšně pokusila prolomit nepřátelské pozice západně od Hollerathu 16.12.1944, dostal ráno 17.12.1944 SS-Panzer Grenadier Regiment 25 rozkaz k průlomu na Krinkelt. Moment překvapení byl již ztracen a nepřátelská 2nd Infantry-Division se v oblasti Rocherath-Krinkelt tvrdě bránila, po dvou dnech bojů ve vesnici a okolních lesích prolomil pluk pozice 99th Infantry-Division, dobyl Rocherath, bráněný 2nd Infantry-Division a obsadil Krinkelt. Vzal přes 450 zajatců a počet mrtvých a raněných nepřítele byl ještě vyšší. Za tento úspěch obdržel SS-Sturmbannführer Müller 19.12.1944 Rytířský kříž.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

26.února 1361 se narodil Václav IV. (král český 1363 – 1419)