Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...
Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...
Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření https://radiozurnal.rozhlas.cz/kde...
Filipínci by si chtěli pořídit pět nových C-130J. https://newsinfo.inquirer.net/1332802/ph-air-force-seeks-funding-for-5...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 28. 8. 2012 17:33 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Richard Schulze

SS-Obersturmbannführer

Obersturmbannführer Richard Schulze-Kossens, photo courtesy Mark C. Yerger - Waffen SS Commanders Vol.2

2.10.1914, Berlín Spandau
3.7.1988

SS-Nr.: 264.059

přijat: 20.4.1936
SS-Obersturmführer: 9.11.1939
SS-Hauptsturmführer: 1.8.1940
SS-Sturmbannführer: 24.2.1943
SS-Obersturmbannführer: 9.11.1944

Velitel 38. SS Nibelungen: 15.3.1945 - 4.1945

Železný kříž II. třídy: 1940
Železný kříž I. třídy: 1940
Německý kříž ve zlatě: 26.12.1941, SS-Hauptsturmführer, velitel 2. Kompanie / LSSAH
Spona za boj zblízka
Útočný odznak pěchoty

Richard Schulze

Richard Schulze se narodil v Berlíně-Spandau 2.10.1914. Do SS vstoupil 11.11.1934 a byl zařazen k 6. SS Standarte Berlin. Krátce poté byl převelen k LSSAH. V dubnu 1935 byl přijat do SS Junkerschule Bad Tolz a byl vyřazen 20.4.1936 v hodnosti SS-Untersturmführer. Byl přidělen k II./Totenkopfverbande Elbe do března 1937, kdy sloužil čtyři měsíce jako adjutant Theodora Eickeho. Během této doby vstoupil do NSDAP. 10.7.1937 byl přidělen k Totenkopfverbande Thüringen, kde sloužil jako adjutant do listopadu 1938. Poté získal velení jedné z jejích jednotek. V dubnu 1939 byl převelen do SS-Hauptamt, kde sloužil jako adjutant vedoucího SS-Hauptamt Augusta Heissmeyera. 8.6.1939 byl převelen jako adjutant do štábu Joachima von Ribbentropa, ministra zahraničí. V dubnu 1940 byl Schulze převelen k LSSAH jako velitel čety v 2. Kompanie. 11.6.1940 po zranění velitele Kompanie převzal její velení, když byl ještě předtím vyznamenán EK II a EK I. Po povýšení do hodnosti SS-Hauptsturmführer se po kapitulaci Francie vrátil do štábu von Ribbentropa. V lednu 1941 byl Schulze převelen zpět k 2. Kompanie LSSAH a velel jí až do zranění v srpnu 1941. V roce 1943 byl převelen k 12. SS Hitlerjugend  a stal se velitelem 2. Bataillon / SS Panzer Grenadier Regiment 25. Koncem války velel 38. SS Division Nibelungen.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

22.září 1980 začala Irácko-íránská válka

22.září 1576 byl Rudolf II. Habsburský korunován českým králem (vládl 1576 – 1611)