Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4622 v Z.b.V. - Zur besonderen Verwendung
Opraveno.
Info z iRozhlas.cz: VZÁCNÝ OBRAZ. Slavné amsterodamské Rijksmuseum (Říšské muzeum) díky pandemii získalo vytoužený vzácn...
Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 29. 8. 2012 12:30 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Bruno Streckenbach

SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS und Polizei

Bruno Streckenbach

7.2.1902, Hamburg
28.10.1977, Hamburg

NSDAP-Nr.: 489.972 (1.12.1930)
SS-Nr.: 14.713 (31.8.1931)

SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei und Waffen-SS: 9. 11.1941

Jeden z prvních členů SS, velel SS Sturm Hamburg
Chef Amt I (Personalamt) Reichssicherheitshauptamt
Velitel Einsatzgruppe I, Polsko: 8.1939 - 20.11.1939
Kommandeur der Sicherheistpolizei und des Sicherheitsdienstes (KdS) Krakau: 20.11.1939 – 1940
Velitel policejní školy Pretzsch pro důstojníky Gestapa/SD: 1941
Velitel 8. SS Florian Geyer: 13.9.1943 - 22.10.1943
Velitel 8. SS Florian Geyer: 1.1.1944 - 14.4.1944
Velitel 19. Waffen-Grenadier-Division der SS (lettische Nr. 2): 13.4.1944 – 8.5.1945
V ruském zajetí 1945 - 1955.

Rytířský kříž: 17.8.1944, SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS und Polizei a velitel Kampfgruppe 19. Waffen-Grenadier-Division der SS (lett. Nr. 2), VI. SS-Freiwilligen-Armee-Korps, 18. Armee, Heeresgruppe Nord
Dubové listy (701.): 16.1.1945, SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei und Waffen-SS a velitel 19. Waffen-Grenadier Division der SS (lett. Nr. 2), VI. SS-Freiwilligen-Armee-Korps
Německý kříž ve zlatě: 15.12.1943
Železný kříž I. třídy: 15.7.1943
Železný kříž II. třídy: 10.10.1940
Kříž za zásluhy I. třídy s meči
Kříž za zásluhy II. třídy s meči
Spona za boj zblízka bronzová
Zlatý stranický odznak: 30.1.1939
Služební odznak NSDAP
SS-služební odznak
SS čestný meč
SS čestný prsten

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.června 1942 zemřel Reinhard Heydrich na následky zranění z 27. května 1942, kdy na něj byl spáchán atentát.

4.června 1561 – V Praze byl po více jak stoleté přestávce znovu uveden do úřadu arcibiskup. Stal se jím Antonín Brus z Mohelnice.

4.června 1909 se narodil finský stíhací pilot Eino Antero Luukkanen, který sestřelil 60 letadel.

4.června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva.