Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 29. 8. 2012 12:48 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Herbert Ernst Vahl

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS

Herbert Ernst Vahl

9.10.1896, Posen
22.7.1944, Řecko

Velitel 2. SS Das Reich: 10.2.1943 - 18.3.1943
Velitel 4. SS Polizei: 5.7.1944 - 22.7.1944

Rytířský kříž: 6.4.1943, SS-Oberführer
Německý kříž ve zlatě: 18.11. 1941
1939 Spona k Železnému kříži I. třídy: 13.7.1941
1939 Spona k Železnému kříži II. třídy: 2.10.1939
1914 Železný kříž I. třídy
1914 Železný kříž II. třídy
Medaile za tažení na východní frontu
Čestný kříž

Herbert Vahl byl jedním z nejdůležitějších tankových velitelů Waffen-SS a byl velmi důležitý pro vývoj obrněných formací divize Das Reich. Původně byl důstojníkem armády a byl přesunut do Waffen-SS v roce 1942 a přidělen k SS-Generalkommando. Když byl SS-Panzer Abteilung 2 rozšířen na SS-Panzer Regiment 2, SS-Standartenführer Vahl se stal velitelem díky zkušenostem z armády s Panzer Regiment 29 v 12. Panzer Division. Vahl velel Das Reich, když George Keppler onemocněl v únoru 1943. Za velení Das Reich včetně bitev o Charkov a Bělgorod byl vyznamenán Rytířským křížem. Byl zraněn a velení divize převzal Kurt Brasack. Po uzdravení byl přidělen k SS-Führungshauptamt jako Inspektor der SS Panzertruppen. V červenci 1944 převzal velení 4. SS-Polizei-Grenadier-Division a zabil se během automobilové nehody v Řecku.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

15.dubna 1818 – Založení Národního muzea. Vzniklo z iniciativy hrabat K. Sternberga, F.A. Kolowrata – Liebstenského, F.Klebensberga aj. Zprvu bylo muzeum spíše německé, ale později se stalo nejvýznamnějším střediskem české obrozenecké kultury.

15.dubna 1562 Maxmilián Habsburský byl korunován českým králem. Vládl v letech 1564-1576.

15.dubna 1945 vstoupili vojáci 1. československé samostatné tankové brigády na československé území v rámci Ostravské operace

Translate