Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...
Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...
Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření https://radiozurnal.rozhlas.cz/kde...
Filipínci by si chtěli pořídit pět nových C-130J. https://newsinfo.inquirer.net/1332802/ph-air-force-seeks-funding-for-5...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 30. 8. 2012 20:18 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Velitelé

Theodor Wisch

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen SS

Theodor Wisch

13.12.1907, Wesselburenerkoog, Wesselburen, Holstein
11.1.1995, Hamburg-Norderstedt

NSDAP-Nr.: 369 050
SS-Nr.: 4 759 (1930)

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS: 30.1.1944
SS-Oberführer: 1.7.1943
SS-Standartenführer: 30.1.1943
SS-Obersturmbannführer: 27.9.1941
SS-Sturmbannführer: 30.1.1940
SS-Hauptsturmführer: 1.10.1933
SS-Sturmführer: 28.7.1933
SS-Oberscharführer: 17.3.1933
SS-Mann: 1930

SS-Führungshauptamt: 8.1944 - 5.1945
Velitel SS-Panzergrenadier-Division Leibstandarte SS Adolf Hitler (1. SS-Panzer-Division Leibstandarte SS Adolf Hitler od 22.10.1943): 4.7.1943 - 20.8.1944 (několikrát zraněn)
Velitel Infanterie-Regiment (mot) 2 LSSAH (Panzer Grenadier Regiment 2 LSSAH od 16.3.1943): 15.7.1942 - 3.7.1943
Velitel II. Bataillon, SS-Infanterie-Regiment LAH: 1.7.1941 - 15.7.1942
Náčelník 1. Sturm, LSSAH: 1.9.1939
SS-Sonderkommando Berlin: 17.3.1933
1. Sturm, 53. SS-Standarte (Wesselburen): 1930 - 17.3.1933

Rytířský kříž: 15.9.1941
Dubové listy (393.): 12.2.1944
Meče (94.): 30.8.1944
Německý kříž ve zlatě: 25.2.1943
Železný kříž I. třídy: 8.11.1939
Železný kříž II. třídy: 24.9.1939
Wehrmachtbericht: 31.12.1944
Odznak za zranění, černý: 28.7.1941
Útočný odznak pěchoty: 4.9.1943
Medaile za tažení na východní frontu: 10.3.1943
Spona Pražský hrad
Pamětní medaile 1.10.1938
Pamětní medaile 13.3.1938
SS-služební odznak
Říšský sportovní odznak, bronzový
SA-sportovní odznak, zlatý
SS čestný meč
SS čestný prsten
Ordin Corona Romaniei: 3.9.1942

Theodor Wisch se stal v roce 1933 jedním z prvních dobrovolníků u LSSAH a od července 1933 byl velitelem oddílu SS, který strážil Berchtesgaden. V letech 1939 – 43 sloužil jako velitel, roty, praporu a pluku v 1. SS Division LSSAH. V letech 1943 až 1944 byl velitelem divize a získal Rytířský kříž, Dubové listy a Meče. V roce 1944 byl zraněn v Normandii a v roce 1945 byl ve Führungshauptamt.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

22.září 1576 byl Rudolf II. Habsburský korunován českým králem (vládl 1576 – 1611)

22.září 1980 začala Irácko-íránská válka