Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 1. 3. 2016 8:00 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Ostatní německé jednotky Waffen-SS

SS Gebirgsjäger Regiment

SS-Gebirgsjäger-Regiment 11 Reinhard Heydrich

Velitel
9.1939 - 11.11.1939 SS-Standartenführer Julian Scherner
11.11.1939 - 6.1941 SS-Oberführer Bernhard Voss
6.1941 - 13.8.1941 SS-Standartenführer Werner Ballauf
13.8.1941 - 20.4.1942 SS-Standartenführer Hans Schreider
14.6.1942 - 1.8.1942 SS-Oberführer Hans Schreider
1.8.1942 - 11.3.1943 SS-Obersturmbannführer Herbert von Obwurzer
11.3.1943 - 8.9.1944 SS-Standartenführer Berthold Maack
8.9.1943 - 28.10.1944 SS-Obersturmbannführer Ernst Rädeke
28.10.1944 - 12.12.1944 SS-Standartenführer Berthold Maack
12.12.1944 - 8.5.1945 SS-Standartenführer Hellmuth Raithel

Pluk byl ustaven v únoru 1941 z SS-Standarte 6 pro SS-Kampfgruppe Nord, od září 1942 6. SS-Gebirgs-Division Nord. Dostal označení SS-Infanterie-Regiment 6. Od června 1942 byl označen SS-Gebirgsjäger-Regiment 11. V květnu kapituloval pluk před Američany v Bavorsku.

SS-Gebirgsjäger-Regiment 12 Michael Gaißmair

Velitel
6.9.1939 - 12.6.1940 SS-Brigadeführer Richard Hermann
6.9.1939 - 12.6.1940 SS-Standartenführer Hans Schreider
20.9.1940 - ? SS-Oberführer Günther Claasen
? - 1.7.1941 SS-Obersturmbannführer Friedrichjens
5.7.1941 - ? Martin Kohlroser
1.12.1941 - 30.5.1942 SS-Sturmbannführer Franz Augsberger
30.5.1942 - 3.3.1945 SS-Obersturmbannführer Franz Schreiber

Pluk byl ustaven v únoru 1941 z SS-Standarte 7 pro SS-Kampfgruppe Nord, od září 1942 6. SS-Gebirgs-Division Nord. Dostal označení SS-Infanterie-Regiment 7. V červnu 1942 byl název změněn na SS-Gebirgsjäger-Regiment 12. V lednu 1945 byla část pluku v rámci operace Nordwind přidělena jako Kampfgruppe Schreiber k 361. Volks-Grenadier Division. Vojáci prorazili linie 6. US Korps až k Wingen-sur-mer durch. Zde očekávali pomoc od Heeresgruppe G, která však musela nasadit své tanky jinde a oni zde byli obklíčeni a museli se probojovat zpět k německým liniím. V květnu 1945 se pluk vzdal Američanům v Bavorsku.

SS-Freiwilligen-Gebirgsjäger-Regiment 13 Arthur Phleps

Velitel
1.3.1942 - ? Michael Broser
1.9.1942 - ? SS-Standartenführer Ernst Hildebrandt
? - 3.1943 Michael Broser
? - 16.4.1943 SS-Standartenführer Stephan Hedrich
16.4.1943 - 24.1.1944 SS-Obersturmbannführer Heinrich Petersen
24.1.1944 - 15.2.1944 Herbert Vollmer
15.2.1944 - 17.4.1944 SS-Standartenführer Ernst Deutsch
1944 - 1945 SS-Standartenführer Ernst Deutsch
1945 - 8.5.1945 SS-Sturmbannführer Eggert Neumann

Pluk byl ustaven na jaře 1942 z jednotek SS-Selbstschutz, Einsatz-Staffeln a Volksdeutsche dobrovolníků. V říjnu 1942 byl podřízen 7. SS-Gebirgs-Division a určen k boji s partyzány. V listopadu a prosinci následoval výcvik. V dalších letech bojoval pluk v rámci divize proti partyzánům. V květnu 1945 se vzdal v Jugoslávii Sovětům.

SS-Freiwilligen-Gebirgsjäger-Regiment 14 Skanderbeg

Velitel
15.4.1942 - 28.11.1943 SS-Obersturmbannführer August Schmidhuber
28.11.1943 - 11.1.1944 SS-Sturmbannführer Bernhard Dietsche
11.1.1944 - 17.4.1944 SS-Standartenführer August Schmidhuber
17.4.1944 - ? SS-Standartenführer Ernst Deutsch
SS-Obersturmbannführer Michael Groß
2.1945 - 16.3.1945 SS-Obersturmbannführer Wilhelm Breimaier

Pluk byl ustaven na jaře 1942 z jednotek SS-Selbstschutz, Einsatz-Staffeln a Volksdeutsche dobrovolníků. V říjnu 1942 byl podřízen 7. SS-Gebirgs-Division a určen k boji s partyzány. V listopadu a prosinci následoval výcvik. Jméno dostal pluk po vojácích z 21. Waffen-Gebirgs-Division der SS, kteří do něj byli začleněni. V dalších letech bojoval pluk v rámci divize proti partyzánům. V květnu 1945 se vzdal v Jugoslávii Sovětům.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 27

Velitel
9.11.1943 - 19.6.1944 SS-Obersturmbannführer Desiderius Hampel
19.6.1944 - 8.1944 SS-Sturmbannführer Sepp Syr
8.1944 - 1944 SS-Sturmbannführer Friedrich Scanzoni
30.1.1945 - 8.5.1945 SS-Sturmbannführer Karl Liecke

Pluk byl ustaven v březnu 1943 z jugoslávských dobrovolníků pro 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS. Od listopadu 1943 do února 1944 cvičil v Neuhammeru. Do prvních bojů byl nasazen 9. - 12.3.1944, v rámci divize proti partyzánům. V listopadu 1944 se spojily zbytky pluku s ostatními jednotkami divize do Regiment Gruppe 13 Handschar, KG Hanke.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 28

Velitel
1943 - 1.12.1943 SS-Standartenführer Franje Mattheis
1.12.1943 - 6.6.1944 SS-Obersturmbannführer Helmuth Raithel
6.6.1944 - 8.5.1945 SS-Sturmbannführer Hans Hanke

Pluk byl ustaven v březnu 1943 z jugoslávských dobrovolníků pro 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS. Od listopadu 1943 do února 1944 cvičil v Neuhammeru. Do prvních bojů byl nasazen 9. - 12.3.1944, v rámci divize proti partyzánům. 17.4.1944 byl 1. Bataillon odebrán, jako jádro 21. Waffen-Grenadier Division der SS Skanderbeg. 8.6.1944 obklíčili partyzáni dělostřelectvo divize a způsobili pluku ztráty ve výši praporu. V listopadu 1944 se spojily zbytky pluku s ostatními jednotkami divize do Regiment Gruppe 13 Handschar, KG Hanke.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 50

Velitel
SS-Obersturmbannführer Jakob Hauser

Pluk byl ustaven v dubnu 1944 z albánských dobrovolníků a Albánců z 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, pro 21. Waffen-Gebirgs-Division der SS Skanderbeg. Ti byli začleněni jako 3. Bataillon pluku. Divize byla nasazena hlavně proti partyzánům. Časté dezerce vedly k rozložení divize a začlenění zbytku pluku v listopadu 1944 do 7. SS-Freiwilligen-Gebirgs Division Prinz Eugen.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 51

Velitel
1944 - 26.10.1944 SS-Sturmbannführer Friedrich Keidel

Pluk byl ustaven v dubnu 1944 z albánských dobrovolníků a Albánců z 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, pro 21. Waffen-Gebirgs-Division der SS Skanderbeg. Divize byla nasazena hlavně proti partyzánům. Časté dezerce vedly k rozložení divize a začlenění zbytku pluku v listopadu 1944 do 7. SS-Freiwilligen-Gebirgs Division Prinz Eugen.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 55

Pluk byl ustaven v červnu 1944, hlavně z mužů 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, jako součást 23. Waffen-Gebirgs-Division der SS Kama. V červenci a srpnu 1944 cvičili v Bočce v Maďarsku. Nedosáhl nikdy síly pluku.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 56

Pluk byl ustaven v červnu 1944, hlavně z mužů 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, jako součást 23. Waffen-Gebirgs-Division der SS Kama. V červenci a srpnu 1944 cvičili v Bočce v Maďarsku. Nedosáhl nikdy síly pluku.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 57

Pluk byl ustaven v červnu 1944, hlavně z mužů 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, jako součást 23. Waffen-Gebirgs-Division der SS Kama. V červenci a srpnu 1944 cvičili v Bočce v Maďarsku. Nedosáhl nikdy síly pluku.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 58

Pluk byl ustaven v červnu 1944, hlavně z mužů 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS Handschar, jako součást 23. Waffen-Gebirgs-Division der SS Kama. V červenci a srpnu 1944 cvičili v Bočce v Maďarsku. Nedosáhl nikdy síly pluku a zřejmě existoval jen na papíře.

Waffen-Gebirgsjäger-Regiment der SS 59

Velitel
13.5.1944 - 1945 SS-Sturmbannführer Josef Berschneider

Pluk byl ustaven v červenci 1944 z mužů Karstjäger Kompanie, jako část 24. Waffen-Gebirgs-Division der SS. Nedosáhl nikdy síly pluku.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.května 1434 – bitva u Lipan, v níž bylo poraženo vojsko táborů a sirotků spojeným vojskem umírněných Husitů a katolíků

30.května 1416 – Upálení Husova spolubojovníka kazatele Jeronýma Pražského v Kostnici.

30.května 1814 – Pařížský mír mezi protinapoleonskou koalicí a Francií. Ukončil dlouhé období válek s Francií. Francie byla vrácena do svých původních hranic s malými územními zisky.