Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 63

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Korona pořád trápí námořnictvo. Navy Sends Replacement Sailors to USS Essex After Crew Members Catch COVID-19 https://w...
Gray Fox - Komentář v BTR-60
Inside a BTR-60 Communications Vehicle
Německo v listopadu objednalo 38 nových letounů Eurofighter.
Kel-Tec KSG se objevil naposledy ve filmu The Hunt (2020), kde skupina managerů loví lidi jako trest za to že je kritizo...

ARMÁDY A HISTORIE

Zveřejněno: 25. 10. 2012 14:44 Napsal Pavel Sláma
Nadřazená kategorie: Waffen-SS Kategorie: Vyšší velitelství waffen-ss

XII. SS Armeekorps

Ustaven 1.8.1944 ve Slezsku ze zbytků Kampfgruppe von Gottberg z LIII. Armeekorps. Korps byl zničen v dubnu 1945 v Porúří.

Velitel:

SS-Obergruppenführer Matthias Kleinheisterkamp 1.8.1944 – 6.8.1944
SS-Obergruppenführer Curt von Gottberg 6.8.1944 – 18.10.1944
SS-Obergruppenführer Karl-Maria Demelhuber 18.10.1944 – 20.10.1944
General der Infanterie Günther Blumentritt 20.10.1944 – 20.1.1945
Generalleutnant Fritz Bayerlein 20.1.1945 – 29.1.1945
Generalleutnant Eduard Crasemann 29.1.1945 – 16.4.1945

Náčelník štábu:

Oberst Ulrich Ulms 1.8.1944 – 16.4.1945

Složení:
SS-Sturm-Kompanie XII.SS-Korps
SS-Bataillon XII.SS-Korps
Feldgendarmerie-Trupp 112

Podřízené jednotky:
16.9.1944: 548. Grenadier-Division, 7. Panzer-Division
1.3.1945: 176. Infanterie-Division, 183. Volks-Grenadier-Division, 338. Infanterie-Division, Panzer-Lehr-Division

Datum Armee Heeresgruppe Oblast
8.1944 3. Panzerarmee Mitte Litva, Kurlandsko
10.1944 1. Fallschirmarmee B Holandsko, Arnheim
11.1944 5. Panzerarmee B Aachen
1.1945 15. Armee B Roer a Rýn
4.1945 5. Panzerarmee B Rýn a Ruhr
Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.ledna 1945 byla zařazena do stavu britská lehká letadlová loď HMS Vengeance.

16.ledna 1268 – papež Kliment IV. slibuje Přemyslu Otakaru II. ponechat území dobytá na Litvě při křížové výpravě v zimě 1267 – 1268

Translate