Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
ARMÁDY A HISTORIE
Tárik Ramadán a jeho "evropský" islám
Tárik Ramadán ,šéf Evropské muslimské sítě, se narodil 1962 v Ženevě v rodině egyptského islámisty jako vnuk jednoho ze spoluzakladatelů Muslimského bratrstva.
Tárik Ramadán vstoupil počátkem 90.let na politickou scénu kauzou,kterou spolu s mluvčím mešity v Ženevě vyvolal kolem záměru uvést v divadle Voltairovu hru Fanatismus a Prorok Mohamed.
Díky jeho protestům ženevští radní v roce 1993 hru z programu ke 300.výročí narození Voltaira vyškrtli ( navzdory opětovným protestům Ramadána a jeho přítele z mešity v Ženevě se hra přesto v říjnu 2005 v Ženevě a ve francouzských divadlech alespoň předčítala, třebaže se silnou policejní ochranou ) …
V roce 1994 napsal knihu Muslimové v evropské laicitě a v roce 1995 mu Francie a Belgie zakázaly pobývat na svém území …
Do Francie se Ramadán přesunul až po roce 2000, kde v roce 03 organizoval protesty muslimů proti návrhu francouzského zákona o zákazu nošení ostentativních(velký kříž,musl.šátek,židovské jarmulky a sikhský turban ) náboženských symbolů na veřejných lycejích .
Tehdy se ve Francii zviditelnil svojí ostře islámistickou televizní debatou s tehdejším francouzským ministrem vnitra Nicolasem Sarkozym .
Poté Tárik Ramadán hodlal organizovat muslimy v USA, ale Spojené státy mu v srpnu 04 nedaly ke vstupu do USA,kde měl oficiálně přednášet islamologii na univerzitě, vízum a prohlásily ho za osobu non grata ( nežádoucí ).
V srpnu 2005 jej přijala na svoji univerzitní půdu Británie ( tak jako předtím mnohé jiné islámské extrémisty,které nyní pracně drží ve vězení ), přednášel na Anthony´s College v Oxfordu.
Tvrdí se o něm,že má blízko k altermondialistům(třetí cesta), ale pořídil si luxusní byt v Londýně ve výstavní skříni nenáviděné globalizace .V centru Londýna má i kancelář, kterou mu propůjčila společnost Lokahi Foundation pro podporu interkomunitárního dialogu..
Třebaže je popisován svými nepřáteli jako podněcovatel muslimské mládeže z chudých předměstí evropských velkoměst k rasistickým násilnostem ( rostoucí agrese vůči židovským spoluobčanům ,zejm. ve Francii) ,nebydlí u neblaze proslulé mešity u Finsbury Park či ve Stockwellu, což jsou ghetta islámistických extrémistů nejtvrdšího ražení,ale v luxusní snobské čtvrti Ealing.
Údajně se rozhodl usadit se natrvalo se svoji rodinou v Londýně, protože Londýn je nejmultikulturnější evropské město, ve kterém muslimové budou mít již za pár desetiletí převahu –poté z něj oficiálně s Ramadánovou pomocí vytvoří Londonistán.
Blairova vláda jej svého času jmenovala poradcem pro otázky náboženského radikalismu u muslimské mládeže a pro otázky terorismu .
Nicméně za pečlivě uhlazenými způsoby se skrývá daleko méně uhlazenější osobnost. Ve svých projevech ve vší vážnosti prosazuje moratorium na kamenování žen, aniž by kamenování žen odsoudil.Dvojsmyslně odsuzuje i neodsuzuje sebevražedné teroristické atentáty (jedním dechem je „odsuzuje“ a druhým je „chápe“).
Jako nebezpečný provokatér se projevil v době diskuse o zákazu nošení ostentativních nábož. symbolů ve francouzských státních školách ,kdy proslul svými antisemitskými výpady proti židovským intelektuálům …
Caroline Fourest ve své knize Frere Tariq /Bratr Tárik dochází k závěru , že Tárik Ramadán je jedním z nejnebezpečnějších emisarů Muslimských bratří.
16.1.06 v Londýně v interview pro charitativní společnost Fabian Society „bratr Tárik“ uvedl,že „ francouzská laicita je hluboce protimuslimská, Francie se jen na oko snaží diskutovat o multikulturalismu, ale v praxi provádí opak toho,o čem vědecky diskutuje, zatímco elitářské Británii nepomůže již vůbec nic, protože zde přátelské koexistenci mnoha kultur brání pevně zavedená společenská segregace.“
Po atentátech v Londýně ze 7.7.2005 list Sun o něm uveřejnil článek s nadpisem „Zakázaný v USA, vítaný v UK , Ramadán ,přisluhovač terorismu„. Dnes jej stejný list považuje za „Hlas Rozumu „. …
Převzato z blogu autorky na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
22.ledna 1829 – Hrabě Jindřich Dietrichstein podal návrh na založení Jednoty k probuzení průmyslu v Čechách. Tato instituce byla založena později 1.3. 1833 a kladla si za cíl pomocí vydávání knih a časopisů a pořádáním přednášek pomoci průmyslu v Čechách.
22.ledna 1901 zemřela britská královna Viktorie.
22.ledna 1879 došlo k porážce Britů vojskem Zulského království v bitvě u Isandlwany
Poslední novinky
- Turecké bojové drony: Bezpilotní zbraně nového sultána
- Veselé Vánoce a úspěšný rok 2021
- QBZ-191: Novinka pro čínskou armádní elitu
- Chieftain vs. T‑62: Neprávem zapomenuté tankové bitvy
- Shrnutí za listopad 2020
- HMS Iron Duke vs. SMS König: Dreadnoughty v bitvě u Jutska
- Sopwith Dolphin: Výškový dravec se čtyřmi kulomety
- 15 cm hrubá houfnice vz.14 a vz. 14/16
- Shrnutí za říjen 2020
- Polní nemocnice Armády ČR připravena