Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
KULTURA
Kill Command (2016)
Kill Command je britský sci-fi film s blízké budoucnosti, kde je lidstvo ještě více závislé na technologiích a je zde ještě větší sepětí průmyslu a armády. V úvodu navštívíme vojenskou základnu, kde uvidíme mnohem více robotů apod. než lidí. Jedna jednotka právě míří na výcvikovou základnu. Ta slouží k výcviku právě robotické výcvikové systémy a zároveň slouží i jako zkušební polygon pro zbrojní korporaci, která tyto systémy vyvíjí. S jednotkou vyráží na místo i zaměstnankyně společnosti, která je augmentovaná, tím spíš nemá důvěru lidských bojovníků.
Sci-fi film Kill Command z roku 2016 je britský nízkorozpočtový film, ale i tak jde o slušnou podívanou. Možná, vzhledem k nižšímu rozpočtu, tu není tolik akce, ale myšlenka filmu není špatná. Navíc vzhledem k současné době je čím dál tím blíž k realizaci viz současné zbrojní projekty, kde se počítá se spoustou autonomních dronů s taktikou rojení, robotických doprovodných systémů nebo rovnou bojových robotů. V letadlech mají informační systémy předzpracovávat data a pilotům předávat už hotovou kompilaci, aby v tom přehrše informací měli vůbec mít šanci je pojmout, protože letouny a další technika jsou čím dál tím prošpikovanější senzory apod a čím dál tím více je sdílí mezi sebou, ale efektivní využití je pak druhá a možná ještě obtížnější část.
Je otázkou, jak proběhne příští digitální válka, protože řada armád se stává vysloveně závislá na moderních technologiích, vojáci jsou přetížení elektronikou apod a je otázkou její efektivní využití v případě regulérního konfliktu vysoké intenzity v případě střetu vyspělých armád s nasazením rušících systémů, výpadku GPS a přehlcením jednotek množstvím dat. Ostatně za 2. světové války dokázali spojenci zachytit ohromné množství informací všemi možnými metodami, ale jejich zpracován ía dešifrování bylo o dost obtížnější a vyvození patřičných závěrů a patřičných protiopatření se pak kolikrát vůbec neuskutečnilo. Mít data je jedna věci a rychle a správně je vyhodnotil pak druhá. Proto je jedním z kroků i vývoj autonomních systémů a to i těch se schopností se učit a právě takové hrdinové filmu potkají.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
28.února 1940 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Duke of York.
28.února 1621 – Slezsko se vzdalo císaři Ferdinandu II. Habsburskému, když saský kurfiřt slíbil, že zůstanou zachovány stavovské a náboženské svobody. Fridrich Falcký, který se po porážce v bitvě na Bílé hoře uchýlil do slezského města Vratislavi, musel odejít do Haagu.
28.února 1436 – Sněm v Praze vyslechl posly Zikmunda Lucemburského a usnesl se vyslat posly k závěrečnému jednání s králem. Zikmund byl pak 14.8. 1436 v Jihlavě přijat za krále.
Poslední novinky
- Útoky na základny Zeppelinů: První britské nálety z letadlových lodí
- Strach má jméno dron: Bezpilotní prostředky v rukou teroristů
- Centauro II
- Shrnutí za leden 2021
- Aichi E16A Zuiun
- CVA-58 United States: Bizarní projekt letadlové lodě pro jadernou válku
- Miguel Grau Seminario (1834-1879)
- Praga AV
- Grille
- Vought F7U Cutlass