Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 47

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Petr Kovář - Komentář v T-90
Níže je únorové video k T-90M Военная приемка. Т-90М. Прорыв
Pro zajímavost srovnání helma z 2. světové vályk vs moderní
AMERICAN RQ 4 GLOBAL HAWK VS IRAN's KHORDAD 15 - FULL ANALYSIS
Thajsko obdrželo své první Strykery First Stryker Delivery Puts US-Thailand Military Ties into Focus The transfer of th...
Video z prohlídky interiéru Avro Lancaster MK.VII NX611 'Just Jane'

KULTURA

Zveřejněno: 23. 12. 2014 8:00 Napsal Zkušební pilot
Nadřazená kategorie: KULTURA Kategorie: VTIPY

Vojenské letecké vtipy 1

Pilot stíhačky si po službě cestou domů zajde do baru a tam mu padne do oka krásná žena. Pilot nijak nedbá na to, že je ženatý; dá se s kráskou do řeči, oslňuje ji historkami o svém leteckém umění a o dramatických akcích, které absolvoval. Po pár skleničkách oba z baru odejdou, jedou k ženě domů a tam si spolu náležitě užijí.

V noci se pilot sebere, sedne do svého auta a jede domů. Cestou si natáhne kyslíkovou masku a než vejde do domu, opět si ji sundá. Manželka na něj samozřejmě čeká: "Kde jsi byl?"

Pilot jí všecko popravdě řekne. Manželka se na něj podívá a otráveně povídá: "Kdybys nekecal. Na první pohled vidím, žes zase někde lítal s zatraceným letadlem."

 

Zpráva z ruských médií: Ruský strategický bombardér Tu-160 zdolal absolutní rekord v délce letu bez přistání. Odstartoval z Kamčatky, proletěl kolem břehů Severní a Jižní Ameriky přes Antarktidu, kolem Austrálie, přes Čínu a Střední Asii zamířil ke břehům Afriky, kde opsal pět okruhů. Poté přeletěl Atlantský oceán a Střední Ameriku, Pacifik, vzburcoval protivzdušnou obranu Japonska, pak proletěl nad Čínou, Sibiří a otočil se nad Aljaškou. Pak se vrátil nad ruské území přes Čukotku, proletěl nad Kamčatkou, Sachalinem a poté bezpečně přistál na vojenském letišti nedaleko Vladivostoku.
Celá posádka obdržela nejvyšší vojenská vyznamenání a navigátor byl neprodleně poslán na protialkoholní léčení.

Letí dvě stíhačky ve formaci. "Vidíš mě?" ptá se jeden pilot.
"Ne," odpovídá druhý.
"Super, konečně jsme stealth!"

 Poslední slova leteckého instruktora:
"Tak, a teď to zkus sám."

Důstojník na letadlové lodi k pilotovi, který se už pětkrát neúspěšně pokusil o přistání: "Sem musíš, chlapče, sem. Tady je jídlo!"


 Vsadí se Američan s Rusem, kdo má rychlejší letadlo. Na ruské základně tedy přistane supermoderní americká stíhačka a vyskočí z ní Johnny s Jackem. Serjožka povídá Voloďkovi: "Vlez do hangáru a něco vytlač!" Voloďa vystrká dvojplošníka Andulu. "Ty jseš úplně blbej," řve na něj Serjožka. "Vždyť s tím nemůžeme vyhrát!"

"Nic se neboj, tady mám dvacet metrů dlouhý lano a až odstartujou, hodím jim to na ocas a pak dávej bacha," odpovídá s přehledem Voloďa. Po startu tedy Voloďa roztočí lano, nahodí ho na ocas Američanům a letí.

Po chvíli povídá Johnny Jackovi: "Kde jsou?" Jack se otočí a překvapeně povídá: "Ty vole, jsou za náma, asi dvacet metrů!" Johnny přitáhne křídla, zapne forsáž a ptá se: "Pořád jsou za náma?" Jack zařve: "Ty vole, dělej něco, jsou už zase dvacet metrů za náma!" Johnny přitáhne křídla naplno k trupu, zapne maximální forsáž a s obličejem protaženým přetížením povídá těžce: "A teď?" Jack se ztěžka ohlédne a povídá: "Ty vole, to nemůžeme vyhrát, oni teprve teď začali sklápět křídla!"


Jeden chlapík z Las Vegas se rozhodne, že si udělá výlet ve své malé cessně. Jenže se nad pouští ztratí, začne se stmívat a dochází palivo. Když už je situace opravdu vážná, uvidí v dálce střeženou vojenskou základnu s dlouhou ranvejí.
Dlouho neváhá a přistane. Ještě než letadlo zastaví, seběhnou se k němu houfy ozbrojených vojáků, protože chlapík přistál na supertajné základně, označované Area 51. Odvedou ho do výslechové místnosti a až do rána ho vyslýchají a prověřují jeho verzi.
Nakonec usoudí, že se pilot skutečně jen ztratil a že to není špion. Dostane tedy důrazné varování, ať o základně ani nepromluví, pokud nechce strávit zbytek života ve vězení; cessně doplní palivo, dají mu kurs na Las Vegas a nechají vyděšeného pilota odletět.
Ještě toho dne večer se ale v dálce ozve vrčení lehkého leteckého motoru a vzápětí na dráze přistane známá cessna, tentokrát se dvěma lidmi uvnitř. Pilot vyleze ven a s odevzdaným výrazem prohlásí: "Udělejte si se mnou, co chcete, ale napřed vysvětlete mojí ženě, kde jsem byl celou noc!"

Sedí takhle v Rusku na zamrzlém jezeře rybář a v díře v ledu chytá svoji denní obživu. Všude kolem mlha jako ďas. Najednou se z mlhy vynoří B-52 a zastaví hned vedle rybáře po nouzovém přistáni. Vyleze technik s pilotem a navigátorem začnou spravovat poškozenou součástku na senzoru. Po zdárném uvedení do chodu, začnou, vedle rybáře, probírat svůj další postup. "Po startu nasadíme na kurz 040 ve výšce 6000 stop!" Naskáčou do letadla, odstartují a zmizí v mlze.. Po chvilce vedle rybáře zastaví Su-27 a po otevření pilotní kabiny řve pilot na rybáře:
"Hej, rybáři! Nebyla tu před chvílí B-52ka??"
"Byla! A co ma bejt?"
"Kam pak odletěla???"
"Kurz 040, výška 6000," odpoví rybář.
"Hele, chlape, neser mě, nemachruj a ukaž rukou, sakra!"

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

14.října 1943 byla spuštěna na vodu letadlová loď USS Franklin (CV 13).

14.října 1809 muselo Rakousko uzavřít s Francií nevýhodný mír ve Vídni.V počátcích jednání Napoleon prosazoval rozdělení rakouské monarchie na tři části: českou, uherskou a rakouskou, v nichž každé by vládl samostatně habsburský princ; vyskytl se také požadavek, aby část severozápadních Čech (Litoměřicko, Žatecko, Loketsko a Chebsko) byla odstoupena Sasku. Rakousko tímto mírem ztratilo Salcbursko, Innskou čtvrť a polovinu Hausrucké čtvrti v Horních Rakousích (ve prospěch Bavorska), západní polovinu Korutan, Gorici a Gradišku, Kraňsko, rakouskou část Istrie, velkou část Chorvatska (ve prospěch Francie), Západní Halič (ve prospěch Varšavského knížectví) a západní Podolí (ve prospěch Ruska); k tomu byla uložena Rakousku vysoká válečná náhrada. Rakousko se tak stalo na tři léta vazalem Napoleona. Skončila čtvrtá koaliční válka.

14.října 1066 proběhla bitva u Hastingsu. V ní Normané porážejí anglosaské vojsko.