Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 22

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4622 v Z.b.V. - Zur besonderen Verwendung
Opraveno.
Info z iRozhlas.cz: VZÁCNÝ OBRAZ. Slavné amsterodamské Rijksmuseum (Říšské muzeum) díky pandemii získalo vytoužený vzácn...
Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...

KULTURA

Zveřejněno: 23. 12. 2014 8:00 Napsal Zkušební pilot
Nadřazená kategorie: KULTURA Kategorie: VTIPY

Vojenské letecké vtipy 1

Pilot stíhačky si po službě cestou domů zajde do baru a tam mu padne do oka krásná žena. Pilot nijak nedbá na to, že je ženatý; dá se s kráskou do řeči, oslňuje ji historkami o svém leteckém umění a o dramatických akcích, které absolvoval. Po pár skleničkách oba z baru odejdou, jedou k ženě domů a tam si spolu náležitě užijí.

V noci se pilot sebere, sedne do svého auta a jede domů. Cestou si natáhne kyslíkovou masku a než vejde do domu, opět si ji sundá. Manželka na něj samozřejmě čeká: "Kde jsi byl?"

Pilot jí všecko popravdě řekne. Manželka se na něj podívá a otráveně povídá: "Kdybys nekecal. Na první pohled vidím, žes zase někde lítal s zatraceným letadlem."

 

Zpráva z ruských médií: Ruský strategický bombardér Tu-160 zdolal absolutní rekord v délce letu bez přistání. Odstartoval z Kamčatky, proletěl kolem břehů Severní a Jižní Ameriky přes Antarktidu, kolem Austrálie, přes Čínu a Střední Asii zamířil ke břehům Afriky, kde opsal pět okruhů. Poté přeletěl Atlantský oceán a Střední Ameriku, Pacifik, vzburcoval protivzdušnou obranu Japonska, pak proletěl nad Čínou, Sibiří a otočil se nad Aljaškou. Pak se vrátil nad ruské území přes Čukotku, proletěl nad Kamčatkou, Sachalinem a poté bezpečně přistál na vojenském letišti nedaleko Vladivostoku.
Celá posádka obdržela nejvyšší vojenská vyznamenání a navigátor byl neprodleně poslán na protialkoholní léčení.

Letí dvě stíhačky ve formaci. "Vidíš mě?" ptá se jeden pilot.
"Ne," odpovídá druhý.
"Super, konečně jsme stealth!"

 Poslední slova leteckého instruktora:
"Tak, a teď to zkus sám."

Důstojník na letadlové lodi k pilotovi, který se už pětkrát neúspěšně pokusil o přistání: "Sem musíš, chlapče, sem. Tady je jídlo!"


 Vsadí se Američan s Rusem, kdo má rychlejší letadlo. Na ruské základně tedy přistane supermoderní americká stíhačka a vyskočí z ní Johnny s Jackem. Serjožka povídá Voloďkovi: "Vlez do hangáru a něco vytlač!" Voloďa vystrká dvojplošníka Andulu. "Ty jseš úplně blbej," řve na něj Serjožka. "Vždyť s tím nemůžeme vyhrát!"

"Nic se neboj, tady mám dvacet metrů dlouhý lano a až odstartujou, hodím jim to na ocas a pak dávej bacha," odpovídá s přehledem Voloďa. Po startu tedy Voloďa roztočí lano, nahodí ho na ocas Američanům a letí.

Po chvíli povídá Johnny Jackovi: "Kde jsou?" Jack se otočí a překvapeně povídá: "Ty vole, jsou za náma, asi dvacet metrů!" Johnny přitáhne křídla, zapne forsáž a ptá se: "Pořád jsou za náma?" Jack zařve: "Ty vole, dělej něco, jsou už zase dvacet metrů za náma!" Johnny přitáhne křídla naplno k trupu, zapne maximální forsáž a s obličejem protaženým přetížením povídá těžce: "A teď?" Jack se ztěžka ohlédne a povídá: "Ty vole, to nemůžeme vyhrát, oni teprve teď začali sklápět křídla!"


Jeden chlapík z Las Vegas se rozhodne, že si udělá výlet ve své malé cessně. Jenže se nad pouští ztratí, začne se stmívat a dochází palivo. Když už je situace opravdu vážná, uvidí v dálce střeženou vojenskou základnu s dlouhou ranvejí.
Dlouho neváhá a přistane. Ještě než letadlo zastaví, seběhnou se k němu houfy ozbrojených vojáků, protože chlapík přistál na supertajné základně, označované Area 51. Odvedou ho do výslechové místnosti a až do rána ho vyslýchají a prověřují jeho verzi.
Nakonec usoudí, že se pilot skutečně jen ztratil a že to není špion. Dostane tedy důrazné varování, ať o základně ani nepromluví, pokud nechce strávit zbytek života ve vězení; cessně doplní palivo, dají mu kurs na Las Vegas a nechají vyděšeného pilota odletět.
Ještě toho dne večer se ale v dálce ozve vrčení lehkého leteckého motoru a vzápětí na dráze přistane známá cessna, tentokrát se dvěma lidmi uvnitř. Pilot vyleze ven a s odevzdaným výrazem prohlásí: "Udělejte si se mnou, co chcete, ale napřed vysvětlete mojí ženě, kde jsem byl celou noc!"

Sedí takhle v Rusku na zamrzlém jezeře rybář a v díře v ledu chytá svoji denní obživu. Všude kolem mlha jako ďas. Najednou se z mlhy vynoří B-52 a zastaví hned vedle rybáře po nouzovém přistáni. Vyleze technik s pilotem a navigátorem začnou spravovat poškozenou součástku na senzoru. Po zdárném uvedení do chodu, začnou, vedle rybáře, probírat svůj další postup. "Po startu nasadíme na kurz 040 ve výšce 6000 stop!" Naskáčou do letadla, odstartují a zmizí v mlze.. Po chvilce vedle rybáře zastaví Su-27 a po otevření pilotní kabiny řve pilot na rybáře:
"Hej, rybáři! Nebyla tu před chvílí B-52ka??"
"Byla! A co ma bejt?"
"Kam pak odletěla???"
"Kurz 040, výška 6000," odpoví rybář.
"Hele, chlape, neser mě, nemachruj a ukaž rukou, sakra!"

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva.

4.června 1909 se narodil finský stíhací pilot Eino Antero Luukkanen, který sestřelil 60 letadel.

4.června 1561 – V Praze byl po více jak stoleté přestávce znovu uveden do úřadu arcibiskup. Stal se jím Antonín Brus z Mohelnice.

4.června 1942 zemřel Reinhard Heydrich na následky zranění z 27. května 1942, kdy na něj byl spáchán atentát.