Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.

LETECKÁ TECHNIKA

Zveřejněno: 22. 5. 2021 14:43 Napsal Lukáš Visingr
Nadřazená kategorie: LETECKÁ TECHNIKA Kategorie: BEZPILOTNÍ LETADLA

Kvadrokoptéry DJI Phantom

DJI Phantom 4

Mezi nejúspěšnější dodavatele komerčních dronů patří čínská firma DJI, která tvrdí, že ovládá okolo 70 % trhu dronů pro profesionální fotografování a natáčení. Faktem je, že se některé její kvadrokoptéry a hexakoptéry staly skutečnými bestsellery a běžně je provozují rovněž mnohé televizní stanice v západních zemích. Firma DJI vyrábí také různé komponenty pro drony, mj. stabilizační plošiny pro fotoaparáty a kamery.

Mezi odběratele vrtulníčků této značky náleží i některé západní ozbrojené síly, pro něž jde o cenově efektivní „spotřební zboží“, ale mnohem menší potěšení zřejmě způsobila výrobci skutečnost, že si kvadrokoptéry DJI Phantom značně oblíbil Islámský stát. Jeho členové zakoupili stovky exemplářů, a to převážně typu Phantom 4 v ceně asi 1500 dolarů za kus. Vrtulníčky o váze zhruba 1,2 kg s vytrvalostí okolo 20 minut se uplatnily nejen jako průzkumné prostředky, ale i jako útočné zbraně, jelikož jejich výkony jim dovolovaly nést kromě kamer třeba i ruční granáty.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.září 1187 zahájil Saladin obléhání Jeruzaléma

20.září 1410 – Zikmund Lucemburský byl zvolen některými kurfiřty římským králem. Zbytek kurfiřtů (včetně českého krále Václav IV.) však zvolili 1.10.1410 králem moravského markraběte Jošta, Zikmundova bratrance.

Translate