Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 32

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Je libo Danu? http://www.armytechnika.cz/nabidka/kolova-technika/obrnena-technika/samohybna-houfnice-shkh-vz.77-dana Nab...
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...

LETECKÁ TECHNIKA

Zveřejněno: 19. 1. 2018 19:59 Napsal Michal Kroužek
Nadřazená kategorie: LETECKÁ TECHNIKA Kategorie: OSTATNÍ LETECKÁ TECHNIKA

Letov Š-50

Letov Š-50

Letov Š-50 předválečný československý dvoumotorový víceúčelový letoun továrny Letov. Měl sloužit k průzkumu a pro lehké bombardovací úkoly na frontě. Vznikl na požadavku československého ministerstva obrany z roku 1936. Konstrukci letounu vedle Alois Šmolík. Navržen podle francouzské doktríny, ve které se počítalo s letounem označovaným jako „avion de travail“ (pracovní letoun). U něj se počítalo s trvalou hlídkovou službou nad frontovým pásmem a podávání informací o pohybu jednotek. K zajištění jeho bezpečnosti byla však nutná letecká převaha. Vznikal na základě požadavku MNO z roku 1936 na taktický průzkumný a lehký bombardovací letoun. Konkurentem Š-50 byl letoun E- 51 továrny Praga.

 

Výroba

Při výrobě letounu se ukázalo, že firma Letov nemá potřebné zkušenosti s celokovovými letouny (potah duralovým plechem, tepelné zpracování duralových nýtů,..), proto byla požádána o pomoc společnost Avia.

Letoun byl představen v roce 1937 na Paris Air Show. Tehdy šlo teprve o dřevěnou maketu v měřítku 1:1. V témže roce byl vystaven i na letecké výstavě v Praze. Při svém zveřejněný vzbudil velký zájem v zahraničí.

První vzlet Š-50 byl naplánován na březen 1938, ale musel být posunut až na září 1938 a zkoušky byly zahájeny v listopadu 1938.

Letov Š-50

Technický popis

Šlo o samonosný dolnoplošník celokovové duralové konstrukce. Svislé ocasní plochy byly dvojité, kruhového tvaru a nesené na koncích vodorovné plochy

Jeho tříčlenná posádka, měla k dispozici tři kulomety. Jeden pevný a dva pohyblivé. V trupu byl prostor pro fotografické vybavení. Prototyp používal dva 9 - válcové motory Avia Rk-17 (420 kW), ale pro sériové exempláře bylo v plánu použít francouzské motory Gnome - Rhone 14M (515 kW/700k). Také měl ještě pevný podvozek, i když jemně kapotovaný. U sériových kusů se počítalo s francouzskými motory a zatahovacím podvozkem, pak měl dosahovat maximální rychlosti 370 km/h. Prototyp s motory Avia dosahoval maximální rychlosti 305 km/h s dvoulistými vrtulemi.

Letov Š-50

Letoun byl vyzbrojen kulometem vz.30 v levém křídle těsně u trupu, pozorovatel disponoval dalším pohyblivým kulometem vz.30 ve střelišti pod přídí trupu a střelec pak obsluhoval kulomet stejného typu v kupolce na hřbetu trupu. Kupoelka byla výrobkem Tatry. Součástí výzbroje mohly být pumy o hmotnosti až 600 kg. Letoun byl vybaven fotoaparátem a radiostanicí.

Letov Š-50

Plánovala se i verze pro přepravu cestujících Š-50D. Její model byl ofukován v aerodynamickém tunelu VTLÚ. Další variantou byl Š-52, který měl sloužit pro výcvik posádek dvoumotorových letadel.

Prototyp létal v barvě hliníku s modře lemovanými výsostnými znaky na křídle a svislých ocasních plochách. Za mobilizace pak obržel kamufláž.

Letov Š-50

Po okupaci

Po okupaci Československa ho zkoušeli němečtí experti a v roce 1939 byl vystaven na mezinárodní letecké výstavě v Bruselu, kde byl prezentován v rámci Německa jako protektorátní výrobek. . Při té příležitosti nesl poznávací znaky D-OPCO a na směrovkách měl hákové kříže. V kabině letounu byla potajmu umístěna malá československá vlajka.

Letov Š-50

Po výstavě se letoun vrátil do Letňan a později putoval na německé zkušební letiště Rechlin, kde probíhali jeho další testy. V roce 1940 byl poškozen při havárii a odeslán na opravu, ke které ale nakonec zřejmě nedošlo. V průběhu války byl sešrotován.

Letov Š-50


Typ: pozorovací jednoplošný dolnoplošník
Osádka: 3
Rozpětí: 17,30 m
Délka: 12,60 m
Nosná plocha 43,00 m2
Hmotnost prázdného letounu 2475 kg
Vzletová hmotnost 5708 kg
Motor 2 x Avia Rk-17 - jmenovitý výkon 309 kW/420 k
Nejvyšší rychlost 305 km/h
Cestovní rychlost 260 km/h
Dostup 6200 m
Stoupavost 9,5 min. na 3000 m
Dolet 1 300 km

Avia Rk.17

Avia Rk.17

Zdroj:
Československá letadla 1 (1918-1945) Václav Němeček
Wikipedia
airwar.ru
...

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.září 1419 – Konal se tábor venkovského lidu na vrchu Na Křížkách jižně od Prahy. Radikální husitský kněz Václav Koranda na něm vyhlásil bojovný husitský program; chtěl zřídit boží stát a Plzeň měla být městem slunce. Shromáždivšímu se lidu doporučil, aby „vzali místo hole poutnické meč“.

30.září 1943 byla spuštěna na vodu lehká letadlová loď HMS Colossus.

30.září 1938 byl přijat Mnichovský diktát.

30.září 1891 zemřel generál Georges Boulanger