Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
LETECKÁ TECHNIKA
Mil Mi-28 Havoc
Vývoj vrtulníku Mi-28 začal na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let na žádost sovětských vzdušných sil. Společně s Mi-28 v Kamovově konstrukční kanceláři vyvíjeli typ Ka-50. Přestože se ukázalo, že Kamovův stroj je monohem lepší než Mi-28, sovětské velení rozhodlo o pokračování vývoje obou typů. Do služby v sovětských ozbrojených silách byl typ Mi-28 zaveden v roce 1987. Dvousedadlová tandemová kabina je opatřena ochranným pancéřovaním. Vpředu sedí střelec a za ním sedí pilot, který má v přilbě zabudovaný systém pro zaměřování cílů pohybem přilby. Síla pancéřování se liší podle důležitosti systémů, méně důležité systémy jsou pancéřovány kompozity, důležitější pak titanovými pláty. Pohon zajišťují dva motory TV3-117 o jednotkovém výkonu 1865 kW. Motory jsou umístěny daleko od sebe v pancéřovaných gondolách, aby se minimalizovalo riziko poškození obou motorů. Vrtulník Mi-28 je schopen letu pouze s jedním motorem. Výstupní plyny jsou pro snížení IČ stopy ochlazovány okolním vzduchem, jenž je nasáván po stranách gondol, a odváděny dolu zahnutými výfuky, což zajišťuje vyšší stupeň ochrany při nízkém letu.
Verze:
Mi-28 - původní verze
Mi-28N - noční verze
Uživatelé:
Rusko
Bojové nasazení:
Válka v Afghánistánu (1979-1989 - SSSR)
Výzbroj:
Pevnou výzbroj tvoří 30mm kanon, řízené i neřízené střely vzduch-země, protitankové ŘS Šturm, Ataka, granátomety, kulomety. Pro vlastní ochranu je vybaven IČ raketami vzduch-vzduch.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
10.dubna 1848 – Vznik Národního výboru. Svatováclavský výbor byl rozšířen na 125 členů a byla k němu připojena Stadionova Poradní mimořádná gubernální komise. Šlo o politický orgán revolučního hnutí.
10.dubna 1943 byl italský těžký křižník potopen americkými bombardéry B-17 Fortress v La Maddaleně.
10.dubna 1741 – Bitva u Molvic. Pruský král Fridrich II. chtěl získat Slezsko a využil situace, že některé země neuznávaly pragmatickou sankci a tudíž ani Marii Terezii jakožto vládkyni Rakouskouherské monarchie. Proto vpadl 16.12. 1740 do Slezska, aby ho zabral ještě před vypuknutím většího válečného konfliktu. Své konečné vítězství potvrdil právě v bitvě u Molvic.
Poslední novinky
- Peru: Hledání cesty z nejistoty
- Košický vládní program (5.4.1945)
- Kroton: Ženijní systém pro plošné minování
- Shrnutí za únor 2021
- AEG G.IVk: První vzdušný lovec tanků
- Mauser HSP
- Útoky na základny Zeppelinů: První britské nálety z letadlových lodí
- Strach má jméno dron: Bezpilotní prostředky v rukou teroristů
- Centauro II
- Shrnutí za leden 2021