Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
VÝZBROJ PĚCHOTY
Závěrové mechanismy
Na této stránce se vám pokusím vysvětlit funkce, nedostatky či vhodnost použití právě toho či onoho typu uzamčení. Jelikož jsou animace dělané ve Flashi (z důvodů velikosti - .gif by byl mnohem, mnohem větší), prosím, stáhněte si plug-inu, pokud vám to "nepojede". Jelikož na to kreslení nemám moc času, budou animace přibývat postupně.
(PS: pro ty, kteří Flash v životě neviděli musím poznamenat, že animace se dají kliknutím pravým tlačítkem myši a následným výběrem ZOOM In zvětšit)
Dynamický (neuzamčený) závěr
-->
This is alternative content.
--Uzamčení vykývnutím hlavně
-->
This is alternative content.
--Za otce tohoto systému bychom mohli považovat Johna M. Browninga, který jej použil u svého Coltu M1911. Hlaveň v tomto případě má na sobě několik příčných "žeber", které zapadají do příslušného vybrání v závěru. K odemčení se konec hlavně musí snížit, což obstarává řetízkový článek (na animaci je použita varianta z CZ 75 s uzavřeným vodícím vybráním), který při krátkém zákluzu hlavně stáhne její konec mírně dolů a vytáhne žebra z vybrání.
Tenhle závěr už "něco vydrží", ale jeho nevýhodou je pohybující se hlaveň, což má za následek nepřesnost střelby. Musí se to napravovat úpravou mířidel.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
23.ledna 1919 začala Sedmidenní válka mezi Československem a Polskem. Důvodem bylo polské porušení dohod týkajících se Těšínska.
23.ledna 1890 byla založena Česká akademie věd a umění.
Poslední novinky
- Miguel Grau Seminario (1834-1879)
- Praga AV
- Grille
- Vought F7U Cutlass
- Douglas A-3 Skywarrior
- Turecké bojové drony: Bezpilotní zbraně nového sultána
- Veselé Vánoce a úspěšný rok 2021
- QBZ-191: Novinka pro čínskou armádní elitu
- Chieftain vs. T‑62: Neprávem zapomenuté tankové bitvy
- Shrnutí za listopad 2020