Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 29

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 3. 2014 17:48 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Šturm ukrajinského vojenského topografického centra v Simferopolu - Rusové porušili příměří, oběti na životech

Dnes odpoledne ruští výsadkáři podnikli další šturm na ukrajinské vojenské zařízení v oblasti krymského poloostrova. Za více než dva týdny se agresivita útočníků stupňovala, ale to co se stalo dnes je skutečná tragédie. Putin velkohubě sliboval, že do pátku bude panovat příměří - a toto je výsledek!

Během šturmu vojenského topografického centra v Simferopolu došlo ke střetům mezi bránícími se ukrajinskými vojáky a útočícími Rusy, byly slyšet výstřely. Bilancí je PRVNÍ ZABITÝ UKRAJINSKÝ VOJÁK - JEHO KOLEGA BYL RANĚN. Centrum je stále obléháno, vojáci v centru měli být údajně "zatčeni", okupanti jim sebrali dokumenty a zbili je pažbmi pušek a tyčemi. Na místo nevpouštějí novináře, velmi dlouho ke zraněnému okupanti odmítali pustit záchrannou službu, která ho později odvezla do nemocnice rychlé pomoci v Simferopolu. V oknech budov přilehlých k centru pracují ruští snajpeři... Další informace budou doplněny později.

Je to strašná rána a naprosto všeříkající akt nepřátelství - v době příměří! Soustrast pozůstalým, věcné zatracení vrahům a těm, kdo stojí za nimi!!!

http://www.pravda.com.ua/news/2014/03/18/7019452/

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Pohřeb Rešata Ametova
  V Simferopolu byl dnes pohřben osmatřicetiletý Rešat Ametov krymskotatarské národnosti. Nesouhlasil s ruskou agresí a vpádem okupačních vojsk do svého rodiště. Večer 3.března se nevrátil domů - jeho mrtvé tělo se zjevnými stopami po mučení bylo objeveno v neděli 15.března pohozené na poli.

  Na poslední cestě ho vyprovodilo přes 2 tisíce lidí. Zůstaly po něm tři děti...

 • V souvislosti se zabitím ukrajinského vojáka v Simferopolu při útoku ozbrojenců s automaty a snajperskými puškami v uniformách ruských výsadkářů je VŠEM UKRAJINSKÝM VOJÁKŮM DISLOKOVANÝM NA KRYMU POVOLENO UŽITÍ ZBRANÍ.

  V Jaltě dnes maskovaní ozbrojenci unesli plukovníka ukrajinské rozvědky a odvezli jej na neznámé místo. Na jezeře Donuzlav, kde jsou blokovány ukrajinské válečné lodě je nyní velký pohyb ze strany ukrajinských plavidel. Doufám, že nejčernější představy se nenaplní... Nastávající hodiny a noc mohou přinést cokoliv.

  У зв’язку із загибеллю українського військовослужбовця, військовим частинам ЗС України, дислокованим в АР Крим, дозволено застосування зброї

  У зв’язку із загибеллю українського військовослужбовця прапорщика Какуріна С.В. під час штурму 13-го фотограмметричного центру Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України (м. Сімферополь) нападниками, які були одягнені у військову форму військовослужбовців ЗС Російської Федерації, задля захисту і збереження життя українських військовослужбовців, згідно із рішенням виконуючого обов’язки Верховного Головнокомандувача ЗС України та виконуючого обов’язки Міністра оборони України, на підставі наказу начальника Генерального штабу — Головнокомандувача ЗС України, військовим частинам ЗС України, дислокованим в АР Крим, дозволено застосування зброї.

  Довідково. Сьогодні, 18 березня 2014 року, під час штурму 13-го фотограмметричного центру у Сімферополі, прямим влученням в область серця було вбито прапорщика Какуріна С.В., який перебував на спостережній вежі автопарку частини. Крім того, пострілами в область шиї та руки було поранено капітана Федуна В.А. Ще один український військовослужбовець отримав важкі травми ніг та голови від ударів кийками, арматурою та іншими предметами.

  Нападники були одягнені у військову форму військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації без знаків розрізнення та озброєні автоматичною зброєю і снайперською гвинтівкою.

  Командира частини полковника Андрія Андрюшина, якого під час переговорів було захоплено, утримують в окремому приміщенні та силою примушують перейти на бік кримського народу.

  Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

 • V odpovědi na: Marek Fanta

  Musím uznat, že ti ukrajinští vojáci musí mít solidní nervy. Já být na jejich místě tak z těch neoznačených vojáků udělám řešeto. Koneckonců se na ně ani nevztahují ženevské konvence (ne že by si s nimi rusáci sami lámali hlavu)

 • Návštěvník - Petr

  Překvapuje mě, že ihned po obklíčení této Ukrajinské letecké základny všechny své stroje nenastartovali a v klidu neodletěli na jinou ukrajinskou základnu. Já bych coby velitel prostě řekl, že v této situaci a Krymu a v okamžiku jakéhokoliv cizího vojenského pohybu kolem naší základny dám rozkaz, aby vše nastartovali a odletěli na jiné základny a zničit veškeré vybavení. Byla by to logická ochranná reakce. A běda jak by po nás někdo vystřelil. Páč v tom okamžiku pak by to byl akt agrese vůči jiné armádě a to by byl už útok se všemi mezinárodními důsledky. A Putin by od tohoto okamžiku už musel držet hubu...

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.prosince 1805 – Bitva u Slavkova, v níž Napoleon drtivě porazil rakousko-ruská vojska, ačkoliv byla v početní převaze. Bitva se také nazývá bitvou tří císařů – osobně se zúčastnili rakouský císař František I. Habsburský, ruský car Alexandr I. a francouzský císař Napoleon.

Translate