Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Aviator - Komentář v MI-8/-17 Hip
Maďaři v letos v březnu vyřadili své poslední vrtulníky Mil Mi-8, stalo se tak po 52 letech jejich provozování.
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Mám teď rozpracováno dost děl z 1. světové války. Část je i hotová a jen čeká na korekci/zveřejnění.
Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 3. 2014 17:48 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Šturm ukrajinského vojenského topografického centra v Simferopolu - Rusové porušili příměří, oběti na životech

Dnes odpoledne ruští výsadkáři podnikli další šturm na ukrajinské vojenské zařízení v oblasti krymského poloostrova. Za více než dva týdny se agresivita útočníků stupňovala, ale to co se stalo dnes je skutečná tragédie. Putin velkohubě sliboval, že do pátku bude panovat příměří - a toto je výsledek!

Během šturmu vojenského topografického centra v Simferopolu došlo ke střetům mezi bránícími se ukrajinskými vojáky a útočícími Rusy, byly slyšet výstřely. Bilancí je PRVNÍ ZABITÝ UKRAJINSKÝ VOJÁK - JEHO KOLEGA BYL RANĚN. Centrum je stále obléháno, vojáci v centru měli být údajně "zatčeni", okupanti jim sebrali dokumenty a zbili je pažbmi pušek a tyčemi. Na místo nevpouštějí novináře, velmi dlouho ke zraněnému okupanti odmítali pustit záchrannou službu, která ho později odvezla do nemocnice rychlé pomoci v Simferopolu. V oknech budov přilehlých k centru pracují ruští snajpeři... Další informace budou doplněny později.

Je to strašná rána a naprosto všeříkající akt nepřátelství - v době příměří! Soustrast pozůstalým, věcné zatracení vrahům a těm, kdo stojí za nimi!!!

http://www.pravda.com.ua/news/2014/03/18/7019452/

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Pohřeb Rešata Ametova
  V Simferopolu byl dnes pohřben osmatřicetiletý Rešat Ametov krymskotatarské národnosti. Nesouhlasil s ruskou agresí a vpádem okupačních vojsk do svého rodiště. Večer 3.března se nevrátil domů - jeho mrtvé tělo se zjevnými stopami po mučení bylo objeveno v neděli 15.března pohozené na poli.

  Na poslední cestě ho vyprovodilo přes 2 tisíce lidí. Zůstaly po něm tři děti...

 • V souvislosti se zabitím ukrajinského vojáka v Simferopolu při útoku ozbrojenců s automaty a snajperskými puškami v uniformách ruských výsadkářů je VŠEM UKRAJINSKÝM VOJÁKŮM DISLOKOVANÝM NA KRYMU POVOLENO UŽITÍ ZBRANÍ.

  V Jaltě dnes maskovaní ozbrojenci unesli plukovníka ukrajinské rozvědky a odvezli jej na neznámé místo. Na jezeře Donuzlav, kde jsou blokovány ukrajinské válečné lodě je nyní velký pohyb ze strany ukrajinských plavidel. Doufám, že nejčernější představy se nenaplní... Nastávající hodiny a noc mohou přinést cokoliv.

  У зв’язку із загибеллю українського військовослужбовця, військовим частинам ЗС України, дислокованим в АР Крим, дозволено застосування зброї

  У зв’язку із загибеллю українського військовослужбовця прапорщика Какуріна С.В. під час штурму 13-го фотограмметричного центру Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України (м. Сімферополь) нападниками, які були одягнені у військову форму військовослужбовців ЗС Російської Федерації, задля захисту і збереження життя українських військовослужбовців, згідно із рішенням виконуючого обов’язки Верховного Головнокомандувача ЗС України та виконуючого обов’язки Міністра оборони України, на підставі наказу начальника Генерального штабу — Головнокомандувача ЗС України, військовим частинам ЗС України, дислокованим в АР Крим, дозволено застосування зброї.

  Довідково. Сьогодні, 18 березня 2014 року, під час штурму 13-го фотограмметричного центру у Сімферополі, прямим влученням в область серця було вбито прапорщика Какуріна С.В., який перебував на спостережній вежі автопарку частини. Крім того, пострілами в область шиї та руки було поранено капітана Федуна В.А. Ще один український військовослужбовець отримав важкі травми ніг та голови від ударів кийками, арматурою та іншими предметами.

  Нападники були одягнені у військову форму військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації без знаків розрізнення та озброєні автоматичною зброєю і снайперською гвинтівкою.

  Командира частини полковника Андрія Андрюшина, якого під час переговорів було захоплено, утримують в окремому приміщенні та силою примушують перейти на бік кримського народу.

  Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

 • V odpovědi na: Marek Fanta

  Musím uznat, že ti ukrajinští vojáci musí mít solidní nervy. Já být na jejich místě tak z těch neoznačených vojáků udělám řešeto. Koneckonců se na ně ani nevztahují ženevské konvence (ne že by si s nimi rusáci sami lámali hlavu)

 • Návštěvník - Petr

  Překvapuje mě, že ihned po obklíčení této Ukrajinské letecké základny všechny své stroje nenastartovali a v klidu neodletěli na jinou ukrajinskou základnu. Já bych coby velitel prostě řekl, že v této situaci a Krymu a v okamžiku jakéhokoliv cizího vojenského pohybu kolem naší základny dám rozkaz, aby vše nastartovali a odletěli na jiné základny a zničit veškeré vybavení. Byla by to logická ochranná reakce. A běda jak by po nás někdo vystřelil. Páč v tom okamžiku pak by to byl akt agrese vůči jiné armádě a to by byl už útok se všemi mezinárodními důsledky. A Putin by od tohoto okamžiku už musel držet hubu...

Vyhledávání

Dnešní den v historii

11.května 1386 – Markrabě braniborský Zikmund a markrabata moravská Jošt a Prokop oznámili, že přijímají českého krále Václava IV. za rozhodčího v jejich sporech o statky na hranicích mezi Rakouskem a Moravou a mezi Váhem a Dunajem, o placení všech dluhů a potvrzení darů statků Zikmundovým přívržencům. Václav rozhodl tak, že musí ustat veškeré neshody, dluhy že bude platit manželka Zikmunda Marie Uherská a za statky u Váhu a Dunaje má Marie zaplatit Joštovi 200 000 zlatých. Rozhodčí výrok byl přijat.

Translate