Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 4. 2014 23:27 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajinská revoluce - vyjádření ex-ministra vnitra Vitalije Zacharčenka

Dnes v Rostově na Donu v Rusku proběhla další ze série "exilových tiskovek", kde se ex-prezident Viktor Janukovyč po svých slovech legitimní prezident (pouze dočasně na útěku) vyjádřil k situaci na jihovýchodě Ukrajiny. Spolu s ním se vyjadřoval i druhý top bývalý státní úředník Ukrajiny, ex-ministr vnitra Vitalij Zacharčenko (rovněž na útěku). Janukovyč prohlásil, že to, co se děje, je hrůza a důrazně varoval ukrajinskou vládu před "zločinnými příkazy střílet do vlastních lidí".

Selektivní paměť funguje - když sám před dvěma měsíci stejný příkaz ke střelbě v Kyjevě nechal vydat, bylo to OK, jak taky jinak. O krok dál to ale dohnal Zacharčenko, který přinesl šokující odhalení a varování celému světu - ukrajinská armáda se prý v dohledné době může pokusit provést provokativní akce na jihovýchodě země, kterými by zdiskreditovala a poškodila armádu Ruské federace. Bravo, proč by to slabší a mnohem méně výkonná ukrajinská armáda dělala se neptejme. Připomíná mi to jeden kousek z historie, který letos oslaví kulatých 75 let - také je z ruské provenience.

Dne 26. listopadu 1939 došlo na pomezí SSSR a Finska k tzv. "Mainilskému incidentu". Tehdy se Sověti hádali s Finy o Karélii, Moskva argumentovala výstavbou nové základny, tím, že jí to dřív patřilo a nabízela Finům výměnou vlastní území pustin za polárním kruhem. To, že se v místě nacházela třetina průmyslu Finska a druhé největší město, nikdo nezmiňoval. Finové to nepřijali - no a proto se objevil tento incident. Finové (mnohonásobně slabší a vskutku po válce nebažící) prý zákeřným dělostřeleckým přepadem napadli nic netušící pozice ruských pohraničníků v Mainile. Ve "spravedlivém hněvu" nechal Stalin 4 dny na to bombardovat Helsinky a začala Zimní válka. A i když se po válce z několika nezávislých šetření došlo k tomu, že Finové nestříleli, protože prostě neměli ani děla s takovým dostřelem, pravdu už nikdo neřešil a doteď slyším i hlasy, že si Finové začali...

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.září 1941 obsadili německé jednotky Kyjev

19.září 1741 – Ve Frankfurtu nad Mohanem byla uzavřena smlouva mezi Bavorskem a Saskem o dělení Rakouského dědictví. Bavorsku měly připadnout Čechy a západní část alpských zemí, Sasku Morava a Horní Slezsko.

Translate