Přihlášení
Spřátelené weby
ZPRÁVY
Ukrajinská revoluce - ukrajinští výsadkáři v Kramatorsku
{youtube}NcVnWr4AFAQ{/youtube}
Dnes v dopoledních hodinách do ulic města Kramatorsk vstoupila část ukrajinských jednotek provádějících protiteroristickou operaci. Konkrétně jde o minimálně 6 obrněných vozidel BMD osazených výsadkáři z Dněpropetrovska. Davy civilních obyvatel se srocují v ulicích, nad městem přelétávají vojenské vrtulníky. Probíhají vyjednávání, situace je zatím poměrně klidná.
Ve Slovjansku mezitím separatisté oznámili, že drží dva ukrajinské vojáky jako rukojimí - konkrétně jde o důstojníka průzkumníků a jeho řidiče, vojáka základní služby. Představitelé ukrajinské armády chtějí v nejbližší době rukojimí osvobodit.
Vyhledávání
Dnešní den v historii
8.července 1337 – Král Jan Lucemburský odjel do Francie, aby pomohl francouzskému králi Filipu VI. ve válce proti Angličanům. Království mezitím spravoval Pertolt z Lipé, syn vůdce české šlechty Jindřicha z Lipé.
8.července 1866 vstoupilo do Prahy pruské vojsko.
8.července 1838 se narodil Ferdinand von Zeppelin - německý voják a konstruktér vzducholodí.
Poslední komentáře
