Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 16. 4. 2014 20:48 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajinská revoluce - ukrajinští výsadkáři v Kramatorsku prorazili blokádu separatistů

{youtube}UP2NsCGyp-M{/youtube}

Koloně čtyř výsadkářských transportérů BMD se odpoledne podařilo prorazit obklíčení separatistů ve východoukrajinském Kramatorsku. Separatisté za štítem z místního civilního obyvatelstva se snaží všechny ukrajinské jednotky zablokovat, odzbrojit a ukořistit jejich techniku. Kolem ukrajinských vojáků se srocují davy lidí, staví se vozidlům do cesty, blokují silnice a cesty svými automobily a překážkami. Ukrajinským vojákům nadávají do "sviní", "kurev", přejí jim "aby shořeli" a pokud nepřejdou na stranu "národa", čeká je "odplata". Technika, kterou v Kramatorsku separatisté ukořistili byla odpravena do Slovjanska, kde jsou očekávány větší střety - podle očitých svědků se jedná o 6 kusů obrněné techniky, jejichž osádky na naléhání separatistů svá vozidla opustily.

 

Skupině výsadkářů se podařilo vyčistit cestu až po rozjetí několika blokujících vozidel, výstražné střelbě a výhružce užití ručních granátů, které vojáci skutečně odjistili a pohrozili jejich využitím proti zaparkovaným vozidlům. Jinak je ale situace špatná - několik kusů techniky ozbrojenci ukořistili, několik ukrajinských vojáků je navíc drženo jako rukojimí. Ve vsi Pčelkyno nedaleko Kramatorsku blokuje okolo 1 500 separatistů kolem 500 ukrajinských vojáků a 16 kusů obrněné techniky. Na místo míří za lidským štítem místních obyvatel velká skupina ruských výsadkářů. Před vjezdem na letiště v Kramatorsku (včera tu armáda odrazila útok separatistů, zajala celkem 6 ozbrojenců s automaty a snajperskými puškami) se seskupuje kolem stovky proruských radikálů. Nad celou oblastí Kramatorska celý den operují helikoptéry a stíhací letouny ukrajinské armády. Očekává se, že provokace separatistů se soumrakem zintenzivní - vojáci střeží své perimetry a čekají další rozkazy.

Přidat komentář
 • Zajištění volného průchodu z Kramatorsku výstražnou palbou.

  Separatisti krom blokování silnic svými automobily a autobusy pronásledují přeskupující se jednotky proniknuvší blokádou z Kramatorsku. Na 30 ozbrojenců v autobuse se snažilo palbou přimět ukrajinská vozidla zastavit, odpovědí byla výstražná střelba palubních zbraní obrněných vozidel.

 • Proražení blokujících vozidel separatistů v Kramatorsku

  Výstražná palba do vzduchu, proražení vozidel blokujících cestu koloně ukrajinských výsadkářů. Nelze se zbavit dojmu, že všechny provokace míří jen k tomu, aby "někomu ruplo v bedně" a začal střílet do davu.

  Pak by se Rusko mělo čeho chytit. Ukrajinská rozvědka varovala, že má indície o tom, že se pracovníci ruské rozvědky pokusí rozpoutat krveprolití mezi místním obyvatelstvem, aby získalo ospravedlnění pro své další silové kroky vůči Ukrajině.

 • Návštěvník - zzz

  Ano dislikujem fb stranku ste jebli nadržujete ukrajincom kvôli propagande ktorú ste videli v telke spametajte sa .Keď strielali vaši ukrajinsky vojaci do davu a zabili 200 ľudí to mate kde?! A vy neviete nič keď asi ľudia niečo chcu tak majú pravdu , kebyže mi teraz spravíme zburu proti režimu ktorý nas vykorisťuje tiež je to zle?Ste obyčajný odpad a zmažte môj príspevok lebo sa bojíte pravdy.

 • Nejde o to ani tak co chtějí, jako způsob, jakým to prosazují. Navíc ani na východní Ukrajině těch, co chtějí připojit k rusku není ani třetina.
  K těm 200 mrtvým lidem, nebylo by lepší uvést zdroj, se kterým bysme mohli pracovat? (Nebo rovnou napište článek a pošlete nám ho) Jelikož já jsem nic takového nezachytil. Pravdy se nebojíme, příspěvky nemažeme.

 • Návštěvník - Petr Daňko

  Neuvěřitelné, to už i Vojsko.net musí být politicky korektní a plivat na vše ruské a proruské, kdykoliv je to jen trochu možné? To vám nepřijde ani trochu divné, že tu "Ruskou propagandu" přímo potvrzují videa přímo z místa (na jednom, natočeném v Kyjevě jsem viděl, jak jeden "demonstrant" hodil po policistovi molotov a na onom policistovi začala hořet jeho uniforma), nepřímo potvrzují reportáže BBC (britské veřejnoprávní médium, takže podle vaší teorie Velká Británie šíří Ruskou propagandu), zatímco "Západní demokratickou pravdu" potvrzuje jen žvanění západních a prozápadních politiků a podobná videa, na kterých, prakticky vzato, není nic zajímavého vidět?

  PS: Kdyby mi někdo chtěl odpovídat - ne, nejsem levičák, natož pak komunista, a vlastně ani Putina nijak zvlášť nemiluju, ale tady mu musím dát za pravdu.

 • To neni otázka politické korektnosti. Autor příspěvků o Ukrajině je Ukrajinec a čerpá z místních zdrojů.

  Co se mě týče, tak tu určitě nenajdete podporu komunismu, fašismu, etnických čistek ani dalších zločinů a zločiných iideologií. Takže ani obhajobu ruského postupu. Okupaci části sousední země, vyslání vojenských jednotek na jeho území, útoky na jeho vojenské základny, odvlékání civilistů, konfiskace majetku je v rozporu s právem. Navíc se Rusko po rozpadu Sovětského svazu zavázalo respektovat Ukrajinu v jejích hranicích, což bylo garantováno i dalšími zeměmi. Přesto se jí teď snaží rozbít.

  Nynější kroky Ruska je jen pokračování expanzionistických kroků jeho vedení, které jednak touží po moci, druhak se tak snaží odvrátit zrak obyvatel od vlastních problémů, které nejsou sto řešit. Už jde o několikátý útok na sousední země od rozpadu Sovětského svazu (Čečensko, Gruzie, Ukrajina) a snaha je rozštěpit budování "samostatných, pseudo států (Jižní Osetie, Abcházie, Podněsterská republika,...).

  Přijde mi to jako opakování situace před 2.světovou válkou, kdy si také Hitler a Stalin porcovali Evropu dokud to nevyeskalovalo v celosvětový konflikt. Ten definitivně zlomil moc Evropy, která byla už tak nalomená 1.světovou válkou.

  Rusko před 2.světovou válkou zabralo území nebo napadlo tyto státy: Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko. Později ještě společně s Hitlerem napadlo Polsko.

  Oproti dřívějšku jsou zde jen dva rozdíly:
  Není zde protipól ve formě nového Hitlera, resp. jiné vojensky a hospodářsky silné země.
  V zemích východní Evropy jsou ruské menšiny, protože za Občanské války a Sovětské armády byla řada původních obyvatel vyvražděna nebo vysídlena, popř. zemřela při hladomorech apod.

  Proto jsem zastánce rázných kroků, které by zabránili další expanzi Ruska a eskalaci v evropský konflikt, zesílení vojenské síly evropských zemí, hlubší integraci evropských zemí (klidně i ve větší státy, ne na bázi mizerně fungující EU, kde se hraje jen podle některých zemí a zájmů určitých skupin) a nalezení společné dlouhodobé koncepce pro rozvoj Evropy. V současné Evropě politici hrají jen na výsledek nejbližších voleb a nezajímá je budoucnost vlastní země, natož Evropy.

 • Návštěvník - Petr Daňko

  V odpovědi na: Michal Kroužek

  Tak za 1) Pořád se žvaní o protiústavnosti toho referenda na Krymu, všichni se předhání v kritice, ať už Ruska, či Západu, ale to vás nikoho opravdu nenapadlo vzít to referendum jako vyjádření postoje obyvatel Krymu? Krym rozhodně není ten případ, že jsou tam Rusové proto, lebo původní obyvatelstvo vymřelo (Krym byl součástí Ruska až do r. 1954, kdy byl nesmyslným soudružským rozhodnutím N. Chruščova darován Ukrajině. To je pro mě větší nesmysl, než referendum, ať už ho vypsal kdokoliv). Trochu mi to připomíná rozvod rodičů, kdy se mluví o právech matky a otce, ale dítě je každému kdesi.

  Za 2) Ač nechápu zvýšenou přítomnost Ruských vojáků na Krymu (oni už tam byli, jenom je jich tam teď víc), myslím, že vzhledem k výše uvedenému se to dá odpustit. Navíc jsem viděl mnoho výpovědí Krymanů, kteří Putinovi děkovali, že na Krymu posílil kontingent (opakuji, na BBC, ne v ruských médiích)

  Za 3) Na vých. Ukrajině došlo k zacyklení, jelikož vláda na protestující poslala (mimo jiné) bojovníky Pravého Sektoru, proti kterým se tam (zase mimo jiné, samozřejmě) protestuje. Čili dokud současná Kyjevská, nikým nezvolená, vláda bude dělat takovéto nesmysly, nevyřeší se nic.

  PS: To jste ještě v době psaní odpovědi nevěděl, ale ta vláda, kterou nikdo nevolil, ani k tomu neměl šanci, dnes požádala o půjčku u MMF. Nebudu tady rozvádět nějakou ekonomickou přednášku, ale myslím, že to je snad ještě horší, než obsazení Ukrajiny Ruskem. Já to tady (a nejen tady) nepíšu, proto, že bych měl Ukrajince za kopáče, kteří mají zůstat kdesi v temnotách východní Evropy, ale právě proto, že mám Ukrajince rád (jako ostatně každý slovanský národ) a peklo zvané Evropská Unie, Evropská Centrální Banka nebo dokonce Euro jim nepřeju. Rusko, je, ať už se vám to líbí nebo ne, tradiční obchodní partner Ukrajiny, a vždy to bude výhodnější, než kde jaká pochybná organizace, přivádějící své členské státy do háje zelenýho.

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.října 1812 dochází k Bitvě u Malojaroslavce. Jedné z bitev Napoleonských válek. Výsledkem je patová situace, Rusové ustupují, ale Napoleon vzdává pronásledování Kutuzova.

24.října 1648 – Vestfálský mír ukončil třicetiletou válku. Španělsko a papežská kurie přišly o svůj význam, velmocemi se stává Francie a Švédsko. Vznikly dva nové státy – Švýcarsko a Nizozemí. Čechy ztratily území Horní i Dolní Lužice a zaznamenaly prudký pokles obyvatelstva.V Německu bylo zrovnoprávněno protestantské náboženství s katolickým, do Čech však reformy nepronikly a dále pokračovala protireformace.

24.října 1926 byl spuštěn na vodu italský těžký křižník Trieste.

Translate