Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 3. 2012 13:37 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Neviditelní zabití Afghánští civilisté a bin Ládin vs Petraeus

O zabíjení civilistů v Afghanistánu, o chování Talibanců a spojenců, o vývoji války, bin Ládinovi, Petraeusovi a Obamovi.

Aféra s 16-ti zabitými civilisty vypukla 11.3. Od té doby Taliban zabil již 19 civilistů. Samozřejmě o tom nikdo neví, nikde se o tom nepíše a nikdo se nad tím nepohoršuje. Ani média, ani Karzáí, ani diskutující na diskuzích. Prý hodnota afghánského života je nižší amerického. Já bych řek, že spíš záleží na tom, kdo koho zabil. Pokud někoho zabil šílený Američan, je to strašné. Pokud někoho zabije Talibanec, je to OK.

Včera se na severozápadě Afghanistánu uskutečnil zátah na teroristy. Talibanci byli objeveni v domě. Bránili se spojeneckým a Afghánským jednotkám palbou, krytí za ženami a dětmi. Během boje byli 4 Talibanci zabiti a jeden byl raněn. Byla rovněž raněna jedna civilistka, která byla ošetřena silami ISAF a vrtulníkem převezena do nemocnice ISAF. Proč se o takových to událostech nepíše a proč se nekomentují?

Domnívám se, že řadoví Afghánci o které jde především, si na rozdíl od médií a svých politiků a zmanipulovaného veřejného mínění na západě tyto věci uvědomují. To je to, o co mimo jiné jde.

Média nám přinesla zprávu o tom, že bin Ládin plánoval atentát na Obamu a Petraeuse. Pomineme-li, že to bylo nereálné, protože na to Al Kajda neměla prostředky ani možnosti, je zajímavé podívat se na uvažování Usámy bin Ládina. Ten, tento nápad zdůvodnil tím, že když zabije Obamu na jeho místo nastoupí viceprezident Biden, který je na takovouto funkci nepřipravený. Všimněte si, že schopnosti prezidenta Obamy Usáma nijak nekomentoval.

Naopak v případě možnosti atentátu na generála Petraeuse konstatoval, že Petraeus je "muž činu" a že jeho zabití by "změnilo směr války", což mi přijde nesmírně zajímavé.

Jakpak se asi vyvíjí ta válka, když bin Ládin chtěl zabitím Petraeuse změnit její průběh? Kdyby Američané prohrávali na všech frontách, jak se nás denně snaží přesvědčit média, proč by bin Ládin chtěl měnit "průběh války"? Bohužel samotní vůdci nepřátel jsou při hodnocení situace realističtější než západní média. Pro tyto vůdce je válka prohraná, zachránit je může jen to, když my sami sebe přesvědčíme, že jsme prohráli my. A ani k tomu nepotřebujeme pomoc propagandy nepřátel, zvládneme to sami.

Možná si na základě mého příspěvku přečtete nebo jste si už přečetli články z médií pojednávající o bin Ládinových plánech a budete se divit, že tam nikde není zmínka o Petraeusovi jako o "muži činu" s Bin Ládinových úst. Je to proto, že nám média tento článek, který původně vyšel v The New York Times poněkud upravila. V odkazech najdete odkaz, jak na originál článku, tak na jediný český odkaz, kde jsem tuto zmínku našel. Zajímavé novinářské úpravy, že?

Můžeme si o teroristech a Talibancích myslet co chceme, ale aspoň dovedou uznat, když proti nim někdo stojí, kdo stojí za to. Taky něco, čeho větší část médií a značná část veřejného mínění není schopna. Potom se nedivte, že věci vypadají tak, jak vypadají.

Na závěr přidávám ještě dva citáty generála Petraeuse, kterého respektoval i bin Ládin:

"Takovýto druh války neskončí vyvěšením vlajky na nějakém kopci"

"Nikdo nemůže čekat, že z Afganistánu uděláme druhé Švýcarsko"

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

15.dubna 1818 – Založení Národního muzea. Vzniklo z iniciativy hrabat K. Sternberga, F.A. Kolowrata – Liebstenského, F.Klebensberga aj. Zprvu bylo muzeum spíše německé, ale později se stalo nejvýznamnějším střediskem české obrozenecké kultury.

15.dubna 1945 vstoupili vojáci 1. československé samostatné tankové brigády na československé území v rámci Ostravské operace

15.dubna 1562 Maxmilián Habsburský byl korunován českým králem. Vládl v letech 1564-1576.

Translate