Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 28

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4622 v Z.b.V. - Zur besonderen Verwendung
Opraveno.
Info z iRozhlas.cz: VZÁCNÝ OBRAZ. Slavné amsterodamské Rijksmuseum (Říšské muzeum) díky pandemii získalo vytoužený vzácn...
Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 3. 2012 13:37 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Neviditelní zabití Afghánští civilisté a bin Ládin vs Petraeus

O zabíjení civilistů v Afghanistánu, o chování Talibanců a spojenců, o vývoji války, bin Ládinovi, Petraeusovi a Obamovi.

Aféra s 16-ti zabitými civilisty vypukla 11.3. Od té doby Taliban zabil již 19 civilistů. Samozřejmě o tom nikdo neví, nikde se o tom nepíše a nikdo se nad tím nepohoršuje. Ani média, ani Karzáí, ani diskutující na diskuzích. Prý hodnota afghánského života je nižší amerického. Já bych řek, že spíš záleží na tom, kdo koho zabil. Pokud někoho zabil šílený Američan, je to strašné. Pokud někoho zabije Talibanec, je to OK.

Včera se na severozápadě Afghanistánu uskutečnil zátah na teroristy. Talibanci byli objeveni v domě. Bránili se spojeneckým a Afghánským jednotkám palbou, krytí za ženami a dětmi. Během boje byli 4 Talibanci zabiti a jeden byl raněn. Byla rovněž raněna jedna civilistka, která byla ošetřena silami ISAF a vrtulníkem převezena do nemocnice ISAF. Proč se o takových to událostech nepíše a proč se nekomentují?

Domnívám se, že řadoví Afghánci o které jde především, si na rozdíl od médií a svých politiků a zmanipulovaného veřejného mínění na západě tyto věci uvědomují. To je to, o co mimo jiné jde.

Média nám přinesla zprávu o tom, že bin Ládin plánoval atentát na Obamu a Petraeuse. Pomineme-li, že to bylo nereálné, protože na to Al Kajda neměla prostředky ani možnosti, je zajímavé podívat se na uvažování Usámy bin Ládina. Ten, tento nápad zdůvodnil tím, že když zabije Obamu na jeho místo nastoupí viceprezident Biden, který je na takovouto funkci nepřipravený. Všimněte si, že schopnosti prezidenta Obamy Usáma nijak nekomentoval.

Naopak v případě možnosti atentátu na generála Petraeuse konstatoval, že Petraeus je "muž činu" a že jeho zabití by "změnilo směr války", což mi přijde nesmírně zajímavé.

Jakpak se asi vyvíjí ta válka, když bin Ládin chtěl zabitím Petraeuse změnit její průběh? Kdyby Američané prohrávali na všech frontách, jak se nás denně snaží přesvědčit média, proč by bin Ládin chtěl měnit "průběh války"? Bohužel samotní vůdci nepřátel jsou při hodnocení situace realističtější než západní média. Pro tyto vůdce je válka prohraná, zachránit je může jen to, když my sami sebe přesvědčíme, že jsme prohráli my. A ani k tomu nepotřebujeme pomoc propagandy nepřátel, zvládneme to sami.

Možná si na základě mého příspěvku přečtete nebo jste si už přečetli články z médií pojednávající o bin Ládinových plánech a budete se divit, že tam nikde není zmínka o Petraeusovi jako o "muži činu" s Bin Ládinových úst. Je to proto, že nám média tento článek, který původně vyšel v The New York Times poněkud upravila. V odkazech najdete odkaz, jak na originál článku, tak na jediný český odkaz, kde jsem tuto zmínku našel. Zajímavé novinářské úpravy, že?

Můžeme si o teroristech a Talibancích myslet co chceme, ale aspoň dovedou uznat, když proti nim někdo stojí, kdo stojí za to. Taky něco, čeho větší část médií a značná část veřejného mínění není schopna. Potom se nedivte, že věci vypadají tak, jak vypadají.

Na závěr přidávám ještě dva citáty generála Petraeuse, kterého respektoval i bin Ládin:

"Takovýto druh války neskončí vyvěšením vlajky na nějakém kopci"

"Nikdo nemůže čekat, že z Afganistánu uděláme druhé Švýcarsko"

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.června 1561 – V Praze byl po více jak stoleté přestávce znovu uveden do úřadu arcibiskup. Stal se jím Antonín Brus z Mohelnice.

4.června 1909 se narodil finský stíhací pilot Eino Antero Luukkanen, který sestřelil 60 letadel.

4.června 1942 zemřel Reinhard Heydrich na následky zranění z 27. května 1942, kdy na něj byl spáchán atentát.

4.června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva.