Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Protitanková varianta M113 provozovaná v počtu 81 strojů se dočká modernizace pro digitální bojiště, dále by měla být zv...
Wildblood - Komentář v Velitel
Dočkáme se dalších dobových seriálů a filmů?
Tady je zajímavý článek týkající se počátku nového kola zbrojení u nás. Militarizace ekonomiky z počátku padesátých let...
Korona pořád trápí námořnictvo. Navy Sends Replacement Sailors to USS Essex After Crew Members Catch COVID-19 https://w...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 4. 2012 13:58 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Afghánistán, Rusko, Slovensko

Putinovy i Ficovy výroky dokazují, že svět, kromě západních médií a západních levicových a pravicových extrémistů chápe nutnost porážky Tálibánu. O tom, že americká mise v Afghánistánu v roce 2014 rozhodně nekončí a další zprávy, které v médiích nenajdete.

Idnes (odkaz níže) přinesla 2 články o zásobování jednotek NATO přes Rusko. Nalákala čtenáře na zábavný titulek v tom smyslu, že v komunistické Mekce Petrohradu aka Leningradu bude překladiště NATO, aby se čtenáři opakovaně dovídali, že celá ruská logistická cesta pro NATO je kvůli stahování NATO ze země za kterou si Rusové nechají pořádně zaplatit. Samozřejmě to není tak docela pravda. Idnes například píše o tom, jak se mají stahovat z Afghánistánu tanky Abrams a bojová vozidla Bradley, ale žádná taková technika v Afghánistánu není. Ale co je důležitější, kdy by šlo jen o stahování, tak by si to Putin náležitě vychutnal, ale Putin obhajoval využití Ruska jako základny úplně odlišně.

Putin totiž nechce, aby to dopadlo tak, že by nakonec museli s Tálibánem bojovat Rusové na "tádžické hranici". Rusko musí podle Putina podpořit NATO při stabilizaci situace v Afghánistánu, jinak to bude muset udělat samo. Jasně, že Putin nechce, aby Rusové museli po druhé do Afghánistánu. Kdyby tam Tálibán vyhrál, museli by. Rusko je Afghánistánu blíž než USA. A tak se není čemu divit, když Putin NATO přeje ať mu pomáhá Bůh ať dělá dobrou práci.

Je to evidentní. Nutnost porážky Tálibánu chápou i zavilí nepřátelé USA, pokud aspoň trošku přemýšlejí. Taková je realita. Bohužel realita je na západě nedostatkové zboží. Věci se zde hodnotí podle toho, jak o nich píši média.

S tohoto úhlu pohledu se tedy nezdá ani překvapivé, ani divné, že nový slovenský premiér Fico při představování nové slovenské zahraniční politiky označil NATO za pilíř bezpečnosti, vyzval evropské země ať se v něm více angažují a oznámil, že Slovensko půjde příkladem, protože v Afghánsitánu má jeden z největších kontingentů, co se přepočtu na počet obyvatel týče a slíbil, že slovenská armáda zůstane v Afghánistánu tak dlouho, jak Afghánci budou potřebovat, tedy i hluboko po roce 2014.

Fico je levicový politik - socialista. Když slyším Zaorálkovy plamenné protiamerické výpady říkám si, že ČSSD by si měla vzít z Fica příklad.

Afghánští ministři obrany a vnitra jsou mezitím v USA, kde oficiálně žádají USA o ponechání jednotek v zemi i po roce 2014. Další americká přítomnost v Afghanistánu po odchodu běžných jednotek už nabývá obrysy. Plány mluví o tom, že by v zemi mělo nakonec zůstat 6000 členů speciálních jednotek z nichž 2000 bude provádět noční razie společně s afghánskými silami a 4000 bude pomáhat Afgháncům se zabezpečením venkova.

Na rozdíl od roku 2001, kdy byla účast Američanů v Afghánistánu podobná, se však tyto jednotky budou řídit zcela jinou strategií, nebudou hledat Usámu a teroristy, ale budou se řídit protipartyzánskou strategií, která je odlišná od té protiteroristické. Budou tedy pomáhat Afgháncům v porážce Tálibánu.

Zprávy z Afghánistánu, které v médiích nenajdete 9:

severní Afghánistán

Afghánské jednotky zde při pátrací operaci zabily vysokého organizátora z Islámského hnutí Uzbekistánu, když na ně zahájil palbu ze svého kalašnikova. Byli zajati 2 jeho pobočníci. Protože však tento terorista byl "profesorem šárii" a kmenovým vůdcem, rozpoutali místní mullové v odpověď na jeho zabití islámistické nepokoje, které si vyžádaly 4 mrtvé a desítky raněných.

Tálibán, aby zabil 2 policisty a jednoho zranil, zabil 3 civilisty a zranil 4, včetně jedné ženy a jednoho dítěte, kteří se nacházeli v blízkosti policejního konvoje v provincii Kunduz, když se u něj odpálil sebevražedný útočník. Tálibán se nebude za tyto vedlejší ztráty omlouvat a ani je nebude vyšetřovat.

Západní Afghánistán:

Zde Afghánská policie dopadla tálibánského okresního velitele a jeho pobočníka. Policejní náčelník tohoto okresu komentoval vývoj války v Afghánistánu slovy: "Tálibán prohrál v boji tváři v tvář a nyní to zkouší bombami a sebevražednými útoky."

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.ledna 1943 byla zahájena stavba lehké letadlové lodi HMS Triumph.

27.ledna 1738 – Robotní patent Karla VI., který omezoval robotu na maximálně 10 hodin denně. Poddaní měli mít možnost podávat stížnosti na vrchnost.

Translate