Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
ZPRÁVY
Komplexní sebevražedný útok v Kandaháru
Tentokrát zprávy, které v médiích najdete. Tálibán dál ukazuje svoji neschopnost podniknout pořádný útok.
Tentokrát zprávy, které v médiích jsou a to proto, že opět útočil Tálibán nikoliv NATO nebo Afghánské ozbrojené síly. Tálibánci podnikli v Kandaháru tzv. komplexní sebevražedný útok, který spočívá v tom, že sebevražedný útočník dříve než se odpálí, se snaží proniknout za pomoci boje a střelby, jako útočné komando do svého cíle a odpálí se až v cíli. Média samozřejmě opět velebí Tálibán. Tento útok prý dokazuje schopnost Tálibánu zaútočit na významný cíl. To ano. Schopnost zaútočit oni mají úžasnou. Ale co takhle schopnost tímto útokem něčeho dosáhnout a být úspěšný? Dva útočnici zaútočili jako první, čili celkem logicky se jim podařilo zastřelit první dva členy ochranky sídla guvernéra Kandaháru, kde chtěli proniknout. A to bylo vše. Půl hodiny se snažili o průnik do sídla, případně o přiblížení k nějakému cíli, kde by mohli svou smrti způsobit nějaké škody, což se jim nepodařilo a byli zastřeleni. Čili totální fiasko. Samozřejmě ne na stránkách médií. Tam je to opět zdrcující výhra.
V provincii Wardak zahynul 10 členů Afghánské lokální policie, když Tálibán odpálil výbušninu u jejich nákladního auta. Tento útok je přesně takový, jaký předpokládá NATO, že se budou letos odehrávat. Tálibán neschopný porazit NATO nebo regulérní Afghánské síly se zaměří na tyto pomocné sbory a v oblasti východního Afghánistánu jižně od Kábulu.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
16.dubna 1941 Čtyři britské torpédoborce zničili v bitvě u Kerkenny konvoj osy skládající se ze tří italských torpédoborců a čtyř německých a jedné italské dopravní lodě. Na palubách lodí se nacházelo 3000 vojáků a zásoby pro jednotky v Africe. V bitvě byly potopeny všechny lodě osy a jeden britský torpédoborec.
16.dubna 1939 vznikl v Londýně Československý výbor ve Velké Británii.
16.dubna 1632 – Bitva na Lechu (Třicetiletá válka – Švédská válka). Švédský král Gustav Adolf se svými spojenci Braniborskem a Saskem zahájil tzv. Švédskou válku, která probíhala v letech 1630-1635. V roce 1630 obsadil pomořanské přístavy a o rok později si vítězstvím v bitvách u Breitenfeldu (17.9.1631), na Lechu a u Lützenu (16.11.1632) získal přístup do habsburské říše. V bitvě u Lützenu však Gustav Adolf padl a jeho nástupce se již nedokázal udržet. Byl drtivě poražen v bitvě u Nördlinegenu (5.-6.9.1634) a vítězství Habsburků vedlo k mírovému řešení. O rok později (?19.5. 1635) se ale do toho vložila Francie a válka opět vypukla.
Poslední novinky
- Shrnutí za březen 2021
- Peru: Hledání cesty z nejistoty
- Košický vládní program (5.4.1945)
- Kroton: Ženijní systém pro plošné minování
- Shrnutí za únor 2021
- AEG G.IVk: První vzdušný lovec tanků
- Mauser HSP
- Útoky na základny Zeppelinů: První britské nálety z letadlových lodí
- Strach má jméno dron: Bezpilotní prostředky v rukou teroristů
- Centauro II