Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 50

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Richard Plíhal - Odpověděl na komentář # 4636 v Vzpomínka na politruky
Už je chudáky nechme na pokoji. Samozřejmě, jejich účel v armádě ČSLA byl nutný, především v časech, kdy bylo úzkostlivě...
České firmy kritizují tendry na roušky a respirátory. ‚Konec pohádky,‘ říká jeden z výrobců https://www.irozhlas.cz/zpr...
Chybička se vloudila. Už jsem to napravil.
Samopal vz.58: The Czechoslovakian Answer to the AK
Trocha čtení k tématu: Obrněný vlak Orlík byl postrachem Transsibiřské magistrály. Jeho strojvůdce má soukromé muzeum ht...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 8. 6. 2012 19:43 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Král David, Pákistán, Afghánistán

Prahu navštívil David Petraeus, nynější ředitel CIA, bývalý velitel v Iráku a Afghánistánu, který v obou zemích  otočil průběh války ve prospěch USA. Petraeusovi říkají přátelé i nepřátelé "král David" a jeho schopnosti hodnotil i samotný Usáma tak vysoko, že požadoval jeho smrt. Pro mně je Petraeus nejlepší americký generál od dob Pattona. Je škoda, že ho Obama "odstavil" na ředitelství CIA. Zase si ale můžeme být jistí, že pod jeho vedením CIA dosáhne schopností americké armády. Účel návštěvy je tajný. Pochopitelně, je to ředitel CIA. Osobně s domnívám, že se jedná stejnou návštěvu, jako když přijede nějaký ministr nebo jeho náměstek. Nic světoborného, ani spikleneckého v tom zřejmě nebude.

Ministr obrany USA Panetta nebývale tvrdě kritizoval Pákistán. Řekl, že USA s Pákistánem dochází trpělivost. Někteří analytici si myslí, že vývoj v Pákistánu může vyústit ve větší krizi než případná válka s Iránem. Není se co divit. Tálibán má v Pákistánu bezpečnou základnu. Nebýt náletů amerických dronů, tak by to byl pro Tálibán ráj. Pákistánci nejsou ochotni s Tálibánem zatočit. Působení pákistánské tajné služby v Afghánistánu na podporu Tálibánu je prokázané, stejně jako organizační pomoc Tálibánu v provádění útoků proti afghánské vládě. Nejostudnější je pákistánské skrývání Usamy Bin Ládina a to, že Pákistánec, který jej pomohl dopadnout byl odsouzen do vězení. Jak se to shoduje s Pákistánskými prohlášeními, že bojuje proti terorismu? Zatímco lidé, kteří bojují proti teroristům v Pákistánu putují do vězení, mnozí teroristé a islamističtí vrazi se těší ze svobody a ochrany pákistánských úřadů.

Východní Afghánistán:

V oblasti, kde loni došlo k sestřelení vrtulníku s americkou jednotkou SEAL TEAM SIX a kde působí i poradci z řad české armády u armády afghánské, v provincii Vardak, v okrese Sajdi Abad letecký útok NATO zabil 3 teroristy z Al Kajdy.

V provincii Paktika bylo auto Afghánské lokální policie zasaženo nastraženou bombou a následně přepadeno Tálibánci. Během této akce bylo zabito 5 Tálibánců, 2 lokální policisté a 4 lokální policisté byli raněni.  Na jiném místě stejné provincie rovněž vybuchla nastražená nálož u auta lokální policie a zabila jednoho a zranila 2 lokální policisty.

Severní Afghánistán:

Zde byli zraněni 2 policisté, když bylo jejich auto zasaženo silniční bombou Tálibánu.

Západní Afghánistán:

Zde Tálibánci zabili afghánského vojáka a 2 zranili, když se koupali v řece. Než stačili zasáhnout jejich ozbrojení kolegové, Tálibánci uprchli.

Jižní Afghánistán:

Zde zahynul voják NATO po výbuchu nastražené bomby.

Celý Afghánistán:

Po celém území Afghánistánu afghánské a koaliční síly zabily 26 Tálibánců, jednoho zranily a 8 zajaly. U mrtvých a zajatých bylo nalezeno 8 kusů ručních zbraní, 2 kulomety, RPG, 18 min, ruční granát a 2 motocykly.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.července 1940 Říšský maršál Hermann Göring vyhlásil totální vzdušnou blokádu Anglie.

2.července 1396 – Jan z Jenštejna abdikoval na svůj úřad pražského arcibiskupa a vysvětil na tuto pozici svého synovce Olbrama ze Škvorce.

2.července 1917 vyhlásilo Řecko válku Centrálním mocnostem.