Teroristický útok v Bulharsku je závažný. Marně vzpomínám, kdy se teroristům podařilo poslední dobou zabít tolik Izraelců najednou. Kdy došlo k takto závažnému útoku v Evropě. A navíc v Bulharsku, které už je docela blízko nás. Spousta Čechu to tam zná. I já byl v Burgasu.

Je téměř jisté, že si Izrael tohle nenechá líbit. Můžeme jen čekat, jak zareaguje. Bude nějaký nálet? Nebo až za řadu týdnů nějaká tajná akce Mossadu? Nebo to povede k válce s Iránem? Uvidíme již brzy. Zdůvodnění, proč Izrael podezírá Irán se v médiích nedovíte, ale díky blogerům ano.

Podle posledních zpráv už Asad utekl z Damašku a přesunul se na středomořské pobřeží Sýrie. To je další vážná informace. Ve většině válek znamenal útěk vlády z hlavního města konec. Konec ještě nenastal, ale v Sýrii se situace začala najednou vyvíjet ze dne na den.

Podívejte se, jak vypadá objektivní, nezaujaté a seriózní zpravodajství Idnes. Stylem Blesku nebo spíš podřadného diskutujícího se Idnes raduje: "Tálibánci si udělali táborák. Tálibánci zatopili NATO." jedná se o 22 zapálených cisteren. Jasně to ukazuje komu IDNES "fandí". Nechápu ale proč. Navíc jsem si nevšiml, že by v Afghánistánu ustal pohyb vozidel nebo letadel kvůli nedostatku paliva, takže spíš než o "zatopení" jde o komáří bodnutí. Ale na to jsme zvyklí. Když jsou Tálibánci podle médií schopni "obklíčit" základnu NATO v 7-mi členech, nebo obsadit Kábul v 15-ti členech, proč by zapálení 22 cisteren nemohlo znamenat konečné vítězství Tálibánu nad NATO?

Ale to, že dnes v Afghánistánu bylo zabito 32 Tálibánců, 9 Afghánských vojáků a 2 vojáci ISAF se nedozvíme...