Nebudí to takové vášně. Každý ví, že piráti jsou špatní a že boj proti nim je dobrý, ale přesto. Přesto by se mělo vědět o dalším úspěchu NATO a dokonce i EU. Je to důležité, protože každý úspěch NATO je vydáván za jeho porážku a tam, kde to nejde, tak se o tom nemluví. Takže vězte, že námořní síly NATO a EU vítězí nad piráty v Indickém oceánu. Počet útoků pirátů poklesl o 32%, což je způsobeno neustálým hlídkováním lodí NATO a EU v oblasti. Žádné západní médium tuto informaci nepřineslo. Musíme se ji dozvědět od Arabů.

Český PRT v Lógar byl nasazen v jižní části této provincie, která je nejproblematičtější.  Zde působil měsíc a několikrát odhalil postavení Tálibánu a zasáhli proti nim.

I přes neutěšenou ekonomickou a politickou situaci v naši zemi a přes to, že se resort obrany stal terčem rozsáhle korupce, která odčerpává již tak malý rozpočet na obranu na předražené zbraně, je naše armáda stále schopnější. Naši stíhači už umí tankovat za letu a můžou být nasazeni ve vzdáleném zahraničí. V souladu s novými trendy ve vojenství, které kladou důraz na speciální jednotky, se zvětšují schopnosti i 601. skupiny speciálních sil. Američané nám nabídli, že vylepší 6-8 vrtulníků Mi-17 pro speciální operace a vycvičí na to jejich osádky. To znamená, že naše vrtulníky už nebudou jen vzdušné náklaďáky, ale budou schopny provádět akce zvláštních jednotek, výsadky, evakuace, zachraňování sestřelených pilotů a podobně. A naši vojáci se nebudou muset spoléhat na vrtulníky spojenců.