To, že syrský režim opustil syrský kosmonaut, je významná zpráva, když takový prominent režimu s ním nechce mít nic společného, ale co může být pro režim horší, než když jej opustí premiér země! Premiér Sýrie  přeběhl k povstalcům, to má být na titulních stránkách. Představte si, že by se dal k opozici proti Putinovi Medveděv. To by byl asi šok. A přesně tohle se stalo v Sýrii. Asad to má spočítané, ale prodlužovat to může ještě dlouho.

Ještě se vracím k mému blogu o Romneyovi. Když sem tady psal o jeho cestě po Evropě a postoji médií, byl jsem kritizován, že trpím nějakou paranoiou proti objektivnímu tisku. No tak, asi je nás víc. Jan Bartoň se obul tedy spíš do poslance ČSSD Roučka, ale páně Roučkův názor, že Romneyova cesta byla "skoroprezidentskou" bere jako papouškování evropských médií. Tyto názory médií nepapouškují jen poslanci ČSSD, jak je vidět v diskuzi pod mým blogem na toto téma.

Jan Bartoň taky píše o Obamovi a hodnotí jeho politiku o poznání přívětivěji než já. Já s panem Bartoněm polemizovat nechci, protože je to dáno spíš úhlem pohledu. Jistě má pravdu, že Obama není žádný blázen a chová se jako americký prezident a ne jako nějaký šílenec v Bílém domě. Ani já to netvrdím. Nemyslím si, že by Obama vybočoval z profilu průměrného západního politika. Vadí mi však ten průměr.

Jediné s čím bych polemizoval je vydávání Obamových jakoby uniklých prohlášení o nasazení CIA v Sýrii za jeho angažovanost v zemi. Trvám na tom, že Obamova angažovanost v Sýrii je menší, než by bylo potřeba a pokud CIA v Sýrii působí, na místní to nedělá žádný dojem, takže z hlediska vlivu západu na dění v zemi, je to jakoby USA nedělaly nic.

Co nám opět média neřekla o Afghánistánu?

Například to, že v severním Afghánistánu se postřílely dvě skupiny Tálibánců navzájem a navzájem si zlikvidovaly 3 velitele. Dalších 10 Tálibánců bylo zraněno. Tomu říkám soupeření klanů. Další velitel a jeho 10 věrných po boji, se ihned vzdali vládním silám. V provincii Balkh, kde se tento incident odehrál se na stranu vlády od založení místní pobočky "Vysokého mírového koncilu" přidalo už 200 Tálibů. I tento incident je právě připisován působení tohoto oránu, který rozkládá Tálibán.