Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 29

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Škoda že létajícím člunům už odzvonilo. Dovedl bych si je představit na severu Kanady, v Norsku apod.
Tady je web o dezinformacích týkajících se Ukrajiny #UkraineFacts By the International Fact-checking Network Signatories...
Škoda, že takových lidí jako Patton a Winston Churchill nebylo na straně spojenců víc a s větším vlivem. Ti si uvědomova...
Jen aby vláda nepadla kvůli ekonomickým problémům. Babiš by se rád ujal moci.
Válka výrazně ovlivňuje ČR nejen doma ale i na mezinárodní scéně. Nejprve slavná výprava do Kyjeva a nyní se zvažuje, že...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 21. 8. 2012 20:38 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Irán

Přípravy na válku, která asi bude. Ještě se řeší kdy. To, že bude ještě letos je velmi pravděpodobné.

Tak možné války s Iránem jsou zase plná média.

Nejprve k nebezpečnosti Iránu a jeho právu vlastnit jadernou zbraň. Jsou lidé, kteří se pro mě naprosto nepochopitelně ptají, proč by nemohl Írán vlastnit jadernou zbraň. Nejjednodušší odpověď je taková, že proto, že se k tomu zavázal. Irán podepsal mezinárodní dohodu o nešíření jaderných zbraní. Podepsal ji sice ještě za Šáha, ale jeho podpis stále platí. V roce 1968, kdyby byla tato dohoda uzavřená, měli atomové zbraně USA, SSSR (nyní Rusko), Francie, Británie, Čína. Takže tyto země, i když je to divné, právně nárok na tyto zbraně mají. Pákistán, Indie a Izrael tuto smlouvu nepodepsaly, takže z mezinárodně právního hlediska je jejich vlastnictví jaderných zbraní košer. I takový režim, jako je KLDR smlouvu podepsal a oficiálně od ní odstoupil. Irán však ne.

Z morálního hlediska, by bylo nejlepší, kdyby tyhle zbraně neměl nikdo. Je tady teoretická šance, že se vlastníci těchto zbraní mohou domluvit na jejich zrušení, někdy v budoucnu. To je smysl této smlouvy. Aby další státy nezískával jaderné zbraně, aby bylo možno se dohadovat mezi zeměmi jaderného klubu. Samozřejmě, že z pohledu zemí, které tyto zbraně nemají, to vypadá jako nespravedlnost, ale všechny státy světa tuto dohodu dobrovolně podepsaly (mimo oněch třech výjimek).

Spíš bychom se tedy měli ptát, proč nějaká další země tyto jaderné zbraně chce. Dosud všechny státy, které tyto zbraně získaly, tvrdily, že to je právě na OBRANU proti zemím, které tyto zbraně mají. Irán sice netvrdí, že je má na útok, protože oficiálně říká, že o ně neusiluje, ale...

Jde o to, že svět nechce riskovat, že Irán lže. A proč se tak bojí právě Iránu? Irán jen jediná země na světě, která neuznává právo jiného státu na existenci. Ano, Irán neuznává více zemí jako stát, ale jedině Irán neustále mluví o tom, že je třeba Izrael zlikvidovat. Je jedno jestli tehdy Ahmadínežád použil slova "vymazat z mapy" nebo ne. Jeho poslední výroky opět potvrzují, o co mu jde. Teď používá eufemismy o rakovinovém nádoru, který je třeba odstranit. Ano, neříká - zaútočíme na Izrael. Ale to nevadí. Hitler taky nikdy neřekl, že židy je potřeba zplynovat v koncentračních táborech. Hitler řekl, že bude přijato "konečné řešení". A rozumní lidé světa se obávají, že "léčba rakoviny" je to samé co "konečné řešení".

Svět oběhly informace o tom, že se Izrael připravuje na válku. Podle těchto informací je Izrael připraven, nerozhoduje se, zda k útoku dojde, ale kdy k němu dojde (jestli před volbami v USA nebo po nich). Izrael předpokládá, že válka potrvá měsíc a vyžádá si životy maximálně 500 Izraelců. Izrael počítá, že Hizbaláh a Hamás zaútočí na Izrael v odvetě za útok na Írán.

Méně nebo vůbec se však píše o íránských přípravách na válku. Takže, vězte, že i Írán se připravuje na válku a to přesto, že mu hospodářské sankce dávají zabrat. V zemi stouply ceny potravin a bydlení. Íránská měna klesla vůči dolaru o 70% a inflace je 25%. Ceny potravin stouply o 100%, těžba ropy poklesla s 3,5 na 2,7 milionů barelů denně. Proč o tom mluvím? Protože si už 60% Íránců přeje, aby vláda zastavila jaderný program. Ta to však ignoruje.

Ajatoláh Chameneí naopak oznámil íránským představitelům, že země bude do několika týdnů ve válce. Všechna jaderná zařízení jsou zpevňována ocelí, kamenem a betonem. Írán plánuje odpálit rakety na Izrael, Saudskou Arábii a americké základny v Perském zálivu. Irán plánuje, že Hamás a Hizbaláh zaútočí v odvetě na Izrael. Chce zničit saudské ropné terminály a zaminovat Hormuzský průliv. Podle Íránu má válka vypuknout v září nebo v říjnu.

USA a Izrael se íránských raket moc nebojí, protože těch s nejdelším doletem má jen 40 a předpokládá se, že je Američané rychle zničí. Špinavější a těžší práci bude muset odvést Izrael, který bude muset zničit tisíce raket v Gaze a Libanonu. Odhaduje se, že Hizbaláh má k dispozici 60 000 raket! Každopádně toto číslo nemusí být tak hrůzné, když si uvědomíme, že v roce 2006 vypálil Hizbaláh 4200 raket a zabil 54 Izraelců, čili na jednoho zabitého civilistu spotřeboval téměř 80 raket.

Každopádně Izrael a USA na straně jedné a Irán, Hizbaláh a Hamás na straně druhé berou válku jako hotovou věc.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.května 1635 – Francie vstoupila do války proti Habsburkům

Translate