Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
ZPRÁVY
Egypt, Libanon, Izrael, USA, Evropa, Afghánistán
Izrael protestuje proti egyptským tankům na svých hranicích. Jak si Evropa pěstuje svého nepřítele. O další vítězné bitvě Tálibánu
Světová média přinesla informaci o tom, že Izrael protestuje proti tomu, že egyptská vláda poslala na Sinajský poloostrov pod záminkou boje s teroristy tanky. Domnívám se, že kdyby Egypťané zdůvodnili nasazení tanků a požádaly o povolení o toto nasazení Izrael, nebyl by problém. Ale Egypťané si je tam poslali jen tak, ač na to dle dohod s Izraelem nemají právo a to Izraelce vystrašilo.
Situace tak nahrává konspiračnímu podezření, že celá situace na Sinaji mohla sloužit právě k tomuto cíli - dostat tam egyptská vojska, která tam předtím nemohla.
Pravděpodobnější však je, že si egyptská vláda získává popularitu popichováním Izraele, ale s teroristy fakt bojuje. Na druhou stranu, co když přijde doba, že pro popularitu vlády bude potřebovat udělat něco víc než jen popichovat?
Každopádně egyptské tanky jsou tam, kde dosud nesměly a nikdo netuší, jestli se stáhnou nebo tam zůstanou "na věčné časy."
Včera jsem zde psal o Íránu, nyní se podívejme na jeho největšího spojence, který může Izraeli způsobit největší škody, libanonský Hizballáh. USA považuje Hizballáh za teroristickou organizaci. Evropa jej považuje za libanonskou politickou stranu (stranu, která má 60 000 raket, to neměla ani ozbrojená složka KSČ Lidové milice). USA uplatňují proti Hizballáhu tvrdé sankce, stejně jako proti Al Kajdě a jiným organizacím. Navzdory tomu v Německu působí 950 členů této organizace, kteří vybírají peníze a hledají sponzory na "humanitární činnost".
Po atentátu v Burgasu žádal Izrael Evropu o zapsání Hizballáhu na seznam teroristických organizací, ale evropské země to odmítly. Hizballáh navíc provádí do Evropy pašování drog a z výnosů financuje svoji činnost a podporuje provládní asadovské milice. Evropané ani neposlouchají varování USA, že v případě války s Iránem by mohla evropská síť Hizballáhu posloužit k akci.
Takže pokud si myslíte, že by v případě války s Iránem mohlo něco "přilétnout" vězte, že to není moc pravděpodobné. Mnohem pravděpodobnější je, že dojde k teroru ze strany Hizballáhu usazeného v Evropě. Nebezpečí je blíž, než si myslíme.
Na závěr lapálie se zasaženým letounem amerického generála v Afghánistánu. Jak napsal Longwarjournal, nejedná se o nic jiného než o "lucky shot". Tálibánci prostě při své palbě na slepo ve stylu palestinského ostřelování Izraele tentokrát měli štěstí, že jejich raketa dopadla několik metrů až desítek metrů od letounu C-17, kterým přiletěl do Afghánistánu americký náčelník štábu a její střepiny tento letoun zasáhly (ano, drobný detail o ktrém česká média nepíší). Samozřejmě, že Tálibánci to vydávají za úspěšné završení jakési supersložité megaoperace propracované do nejmenších detailů, stejně jako vydávají každou havárii vrtulníku NATO za svůj sestřel.
A samozřejmě jsou média, která to poslušně papouškují...
Mimochodem v ten samý den NATO zajalo jednoho a zabilo dalšího Tálibánského velitele ve východním Afghánistánu. Oba dva spolupracovali s Al Kajdou. To, ale zřejmě není tak podstatné jako poškrábaný lak u dopravního letadla.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
7.března 1799 zemřel F. L. Čelakovský, básník a obrozenec
7.března 1850 se narodil Tomáš G. Masaryk, první československý prezident
Poslední novinky
- Mauser HSP
- Útoky na základny Zeppelinů: První britské nálety z letadlových lodí
- Strach má jméno dron: Bezpilotní prostředky v rukou teroristů
- Centauro II
- Shrnutí za leden 2021
- Aichi E16A Zuiun
- CVA-58 United States: Bizarní projekt letadlové lodě pro jadernou válku
- Miguel Grau Seminario (1834-1879)
- Praga AV
- Grille